Fantastisch nieuws (ja, Isser, echt waar): Laura Dekker mag gewoon de wereld rondzeilen. Zoals mijn (opeens betuttelende) collega gisteren al berichtte liet de rechtbank gisteren weten dat 's werelds meest bekende zeilmeisje gewoon haar hart kan volgen. Zij is goed voorbereid, zei de rechtbank, ze weet waar ze mee bezig is, er is goede begeleiding, en haar opleiding gaat tijdens de tocht gewoon door.
De uitspraak van de rechter verraste mij nogal: de rechterlijke macht staat er immers toch wel om bekend bij de linkse politiek correcte elite te horen. En laat die nou juist Dekkers meest gepassioneerde tegenstanders zijn. Geleid door Jeudgzorg wilde onze zelfverklaarde elite Laura eens goed duidelijk maken dat ambities niet langer getolereerd worden in dit land. Welnee, doe maar gewoon (aan de subsidie), dan doe je al gek genoeg! Dromen najagen is voor die rare buitenlanders (Amerikanen, natuurlijk, alle andere buitenlanders - met name uit het Midden-Oosten - zijn per definitie niet raar), niet voor echte, realistische, pragmatische Nederlanders.
Goed, de rechter dacht daar dus anders over. Gelukkig maar. Voor we het wisten was anders weer een leven kapot gemaakt door onze doorgeschoten gelijkheidsdenkers - mensen die vinden dat we niet alleen gelijk zijn voor de wet, maar dat we ook gelijk moeten zijn in ons dagelijks leven. Iedereen deze dromen, iedereen dezelfde passies, iedereen... hetzelfde in alles.
Lauras overwinning is niet alleen een overwinning voor al die mensen die iets van hun leven willen maken en die ervoor pleiten dat de VOC-mentaliteit een comeback moet maken in ons land, maar ook - en vooral - voor tegenstanders van de Grote Overheid. De staat - en haar instanties - denkt beter te weten hoe u, ik en onze kinderen moeten leven dan wij. De drang om voor burgers te zorgen is helemaal doorgeslagen. De ouderlijke macht wordt irrelevant verklaard op het moment dat papa en mama hun kinderen volgens De Staat iets teveel vrijheid geven. Dit is hoe jij je kinderen moet opvoeden en wee je gebeente als je het anders durft te doen.
Dit keer trekken de gelijkheidsdenkers van De Grote Overheid dus aan het kortste eind. Laura en haar ouders mogen zelf bepalen wat ze doen, het zeilmeisje mag haar zeiltocht eindelijk maken. Beter nieuws was niet denkbaar op zo'n verschrikkelijke slow news day als gisteren.








En als nu de rest van NL ook
En als nu de rest van NL ook nog eens wat meer vrijheid krijgt ten opzichte van de Staat, dan zijn we allemaal blij.
Want laten we wel wezen, Laura haar leed tegenover die alles verslindende Overheid is slecht een fractie van de onderwerping die ze nog zal moeten ondergaan naarmate ze ouder wordt.
De enige te bewonderen is Laura zelf en haar doorzettingsvermogen.
Met zulk doorzettingsvermogen en meer gelijkdenkenden zal het toch ook mogelijk moeten zijn de Staat op meer punten op haar knieën te krijgen?
LOL! Google Ads zet boven dit
LOL! Google Ads zet boven dit artike: "Werken bij het Rijk. Als je verder denkt"
Nederland heeft gewoon weer
Nederland heeft gewoon weer een massahysterische begrafenis nodig, wanneer God verhoedde, Laura onder de kiel van een tanker wordt weggeschraapt. Goed voor het nationaal gevoel en de zeilindustrie dat dan weer wel.
Ps. ff voor de duidelijkheid. Ik hoop natuurlijk dat d'r niets overkomt.
Sorry, mijn beste Isser, maar
Sorry, mijn beste Isser, maar ik ben het helemaal eens met Michael. Goed zo, Laura...go for it!
Hear Hear, Zoals die
Hear Hear,
Zoals die andere jongedame het onlangs al aangaf tijdens haar redding door een storm op zee. (korte samenvatting)
De zee maakt geen onderscheid op leeftijd.
Enig idee hoeveel "volwassen" prutsers de KNMR jaarlijks van een bootje moeten plukken op de Noordzee?
You go girl...! Maak dat
You go girl...!
Maak dat je wegkomt.., voordat de letterneukers en éénheidsworstendraaiers zich weer bedenken...
Ik wens je een behouden vaart en de tijd van je leven...
En wat dan nog, Isser? Waar
En wat dan nog, Isser? Waar bemoei je je toch mee.
Dat meisje is een voorbeeld voor velen, je dromen achterna gaan.
Daar komen de mooiste dingen uit.
Grappig en fantasierijk dat
Grappig en fantasierijk dat de auteur het gelijk van een veertien jarig meisje claimt als een overwinning van 'gelijkheidsdenkers', zo lijkt het dat hij linksen en libertijnen aan zijn kant weet, maar dat is hier nu juist niet het geval. Voor deze ene keer hebben ze wel gelijk trouwens. Terecht hekelt men de absurditeit een 14-jarige alleen rond de wereld te laten zeilen. Het was beter geweest als Van der Galien niet de kreet gelijkheidsdenkers had gebruikt. Het doet afbreuk aan de context waarin dit woord dikwijls gebruikt wordt, nl. het hekelen van seculiere partijen als D66, VVD, PvdA en GL. Het betoog van Isser van gisteren was en is mij liever.
Het doet er niet toe of laura
Het doet er niet toe of laura wat overkomt, of ze geramd wordt door een tanker of niet. Het gaat erom of ze haar dromen achterna kan jagen. Het is beter te sterven en echt geleefd te hebben dan een leve lang achter de geraniums en bang te zijn voor alles wat onbekend is.
Een ongeluk/geen ongeluk is geen 'overwinning/nederlaag' voor jeugdzorg of een 'overwinning/nederlaag' voor de ouders. Het gaat daarom dat ze haar dromen achterna kan jagen. de tocht op zichzelf is de overwinning met alle bijkomende onbekende gevaren van dien, maar dat is nou juist het hele idee: dat het spannend/gevaarlijk is oftewel een uitdaging. Een ervaring opdoen.
Ik begrijp al die juichkreten
Ik begrijp al die juichkreten niet.
Dat kind is 14 of 15 jaar.... geen volwassene dus.. en zelfs voor volwassen, sterke mannen is dit nog een waagstuk.
Waarom mogen de kinderen tegenwoordig niet kind zijn, zolang ze daar nog de leeftijd voor hebben?
Laura zal snel genoeg volwassen zijn en kan dat, als ze een beetje geluk heeft, nog héél lang blijven... met alle zelfstandigheid die daarbij hoort.
We hebben hier bovendien een leerplicht. die niet stopt bij Laura's leeftijd, maar bij 17 jaar.
Hef die leerplicht dan ook maar op, want elke spijbelaar zal zich voortaan kunnen beroepen op het feit, dat Laura wel meer dan 1 of 2 dagen absent is op school.
Voorts was hier deze week iemand, die vond dat moordenaars van tienerleeftijd eigenlijk wel erg zwaar gestraft werden als men hen 4 jaar lang opsloot in het gevang.... ( het ging over die monsters, die een man van 69 jaar voor de ogen van zijn kleinkind doodsloegen) met als argument, dat tioenerhersenen nog niet voldoende ontwikkeld zouden zijn om hen geheel en al verantwoordelijk te stellen voor hun (mis) daden.
Maar Laura, wier hersenen ( als die theorie klopt) minstens zo onontwikkeld zijn als die van die twee moordenaars, wordt wél als een soort vrijheids- en anti-gelijkheidsdenkers symbool gehuldigd..., als een wat oudere Pippi Langkous of een andere heldin uit een spannend kinderboek.
Wel wat dubbel allemaal.
Ik ga er gelukkig niet over, maar ik denk wel: laat dat kind keihard werken aan haar wiskunde en op dansles gaan, vakantiebaantjes hebben om aan de maatschappij te wennen, haar eigen kamer opruimen, haar eerste vriendje hebben enz. enz.... en wat ze dan vervolgens na het volgroeien van haar hersenen ( hoe lang duurt dat eigenlijk? ) doet, is haar zaak.
@Marinus Ja, inderdaad, een
@Marinus
Ja, inderdaad, een meisje van 14 kan maar beter sterven en echt geleefd hebben, dan gewoon naar school te zijn gegaan en een normale pubertijd te hebben doorgemaakt.
Volgens mij zeg je zulke dingen vooral over mensen die er al een leven op hebben zitten.
En als ze omkomt tijdens deze tocht, en laten we vooral hopen dat dat niet gebeurt, dan staat heel NL op z'n kop en wil iedereen weten waarom de overheid niet heeft ingegrepen en heeft voorkomen dat zo'n jong meisje in haar eentje om de wereld ging zeilen: "Waar was Jeugdzorg toen haar vader haar liet gaan?!"
En dan nog iets: pubermeisje dramt door dat ze niet naar school wil, maar wil zeilen en hierboven zegt iedereen dat ze haar zin maar moet krijgen. En dan vinden we het raar dat de nederlandse jongere verwend is; u geeft allemaal aan waarom dat zo is.
Sorry Isser, Ben het helemaal
Sorry Isser, Ben het helemaal eens met Michael
Helemaal eens met Michael. Ik
Helemaal eens met Michael. Ik wens Laura succes en een behouden thuiskomst.
Tja, moeilijk, maar toch ben
Tja, moeilijk, maar toch ben ik voor de vrijheid om zelf te beslissen en je niet door een overheid in een keurslijf te laten drukken.
Hopelijk is dit meisje voldoende ontwikkeld om deze doodenge trip aan te kunnen. Als ouder zou ik het niet toestaan maar de overheid moet zich niet bemoeien! Waar hebben we het eigenlijk over? Al die betweters..
Ik ben er ook voor een kind zo lang mogelijk kind te laten zijn maar dat is persoonlijk. Het is een luxe dat kinderen ook die kans hebben hier. Vroeger en in andere landen was en ben je al ruim volwassen op die leeftijd. Denk aan de scheepsjongens.. en over wat er in andere landen met kinderen gebeurd wil ik het nu niet eens hebben.
Overgens, hersenen zijn pas uitontwikkeld rond het 25e levensjaar...daarvoor is instabiliteit heel normaal en kan je stellen dat een mens daarna pas echt volwassen is en een echt eigen mening kan vormen.
Mij werd door mijn ouders voorgehouden; als je jong bent mag je links stemmen maar wanneer je bij je verstand bent gekomen stem je vanzelf rechts. :) en dat klopte voor mij!
Varen varen, over de baren ..
Varen varen, over de baren .. varen varen over de zee ...
Ze hebben hopelijk toch wel
Ze hebben hopelijk toch wel gelijk bedongen dat niemand, ik zei NIEMAND, aansprakelijk kan worden gehouden als er iets mis gaat.
Want zo gauw er iets mis gaat moet er een kop rollen in dit land, maar in dit geval.. eigen schuld, dikke bult.
"... haar opleiding gaat
"... haar opleiding gaat tijdens de tocht gewoon door ..."
Wat moet ik me daarbij voorstellen? Een leerplichtig meisje maakt helemaal alleen op een kleine zeilboot een tocht rond de wereld, en loopt desondanks geen schoolachterstand op? Dat gelooft natuurlijk niemand.
Deze discussie is eigenlijk dezelfde als bij het onderwerp 'verstrekken van alcohol aan minderjarigen'. Het gaat er dan om of de overheid de plicht heeft kinderen te beschermen tegen hun omgeving, inclusief hun ouders. Ik vind zelf van wel. Als het welzijn van kinderen in gevaar wordt gebracht, en er verder niemand is die voor de minderjarige kan of wil opkomen, moet de overheid het maar doen. Bij een zeiltocht van een jaar loopt een leerplichtige minderjarige immers een leerachterstand op.
@ Jaco Maar wat leert dat
@ Jaco
Maar wat leert dat meisje straks veel op, over en van de zee, zeilen, reizen en overleven!
Daarna zal zij zelf leer- en studieboeken kunnen schrijven.
Navigare necessare est ~
Met verbazing lees ik de
Met verbazing lees ik de reacties van velen. Ik dacht dat half Nederland ( en zeker de meerderjarigen ) het er wel over eens is dat het belachelijk is dat die ouders dat meisje laten gaan. En dat het dus geweldig is dat wij in een land leven waar zo'n meisje beschermd wordt door onze overheid. Maar nee tot mijn verdriet vinden de meeste het zo stoer dat ze niet invoelen wat er misschien achter schuilt gaat. Ik vind het in ieder geval abnormaal verdacht: Een meisje van 14 dat er voor kiest alleen de wereld rond te gaan. Echt triest en totaal niet stoer.