
Eerder deze week
linkte Joost Niemöller in een stuk naar een BBC-documentaire over Enoch Powell, een Britse intellectueel die al in de jaren zestig van de vorige eeuw waarschuwde voor de gevolgen van massa-immigratie. Powell werd afgemaakt door het establishment. Eenzelfde lot is Thilo Sarrazin beschoren. Zelfs Nederlandse
propagandapamfletten kranten als Trouw
kotsen Sarrazin in ellenlange artikelen uit, in Duitsland was het tumult nog veel groter. De haatcampagne boekte gisteren haar eerste succes: Sarrazin stapt op bij de Bundesbank.
Vooralsnog heeft de SPD Sarrazin nog niet kunnen royeren, maar dat lijkt een kwestie van tijd. Tenzij meer
prominenten zich voor Sarrazin uitspreken, maar die kans is klein. In Duitsland wordt een politicus die kritiek heeft op de integratie van (moslim)migranten, net als in Nederland, met pek in veren ingesmeerd door de elite en vervolgens met de dood bedreigd door radicalen op internet. Sarrazin wist dat deze behandeling zijn deel zou zijn als hij zou publiceren wat hij vond.
Kennelijk vindt Sarrazin dat hij 'het recht niet heeft zijn bevindingen te verzwijgen'. Het ontgaat de elite ongetwijfeld vast niet, dat de mensen die hem steunen dagelijks te maken hebben met de problemen waarop de integratiecriticaster wijst. Veel gewone mensen en bijvoorbeeld de burgemeester van de probleemwijk Neukölln benadrukken dat Sarrazin, hoewel hij soms uit de bocht vliegt, wijst op fundamentele problemen in de Duitse samenleving.
Problemen met migranten aankaarten, blijkt nog altijd niet te mogen. In dat opzicht is er in vijftig jaar niet veel veranderd.
Blijft de vraag: waarom
Omdat de mensen om wie het
Men staat hier wellicht enig
Is het nu echt zo dat
Op het nieuws was te horen
Dirk-Jan, ga jij lekker
Prima reactie van de heer Van
Er gloort hoop voor het
@Dirk-Jan van Baar Ik weet
Die genetische opmerkingen
@Jaco Kars Waar heeft
Ik heb het boek van Sarrazin
Voor het moment heeft
@Jaco Kars Je valt
Karel schreef: Maar de geest
Karel schreef: Maar de geest
Het blijft opmerkelijk dat
@Jeff >Ook zonder
Wat een onzinnige heisa over
DJvB, u bent m.b.t .Sarrazins
DJvB, u bent m.b.t. Sarrazins
Hoe het ook zij: het
@Jacco Kars: stel dat
@Dirk-Jan van Baar Hoe komt
De mens is door erfelijke
Heel veel geld van Christenen