Wat gaat de EU doen als Kyoto afloopt in 2012?

Geplaatst door Hans Labohm op 25 januari, 2011 - 17:30

Achter gesloten deuren vraagt men zich in Brussel af wat er met Kyoto, dat formeel in 2012 afloopt, moet gebeuren nu duidelijk is dat de belangrijkste CO2-emittenten ter wereld niet van plan zijn zich daarbij aan te sluiten.

Eurocommissaris Conny Hedegaard, die zich door de jaren heen als een van de meest fervente voorstanders van Kyoto heeft geprofileerd, waarschuwde voor de gevolgen van het loslaten van Kyoto.

EurActiv rapporteert daarover:

Hedegaard passionately warned her colleagues that it was easier to see the weaknesses of the Kyoto Protocol than the contours of any replacement deal.

"One should not think that if we just got rid of [Kyoto], we could easily build something new," she said. "It took ten years to build all the details in the international set up that we have now."

"That's why we say: 'Take care! Yes, it's very difficult to get an international legally binding deal. Yes, there are many charges to the Kyoto Protocol, but take care not to throw out what we have got already, unless you are sure that you can get something to replace it'."

Maar een van haar ambtenaren bleek toch wat minder gepassioneerd (en verstandiger) te reageren. Dat is opvallend, want vloeken in de kerk. Er zijn ambtenaren om minder ontslagen.

Jos Delbeke, director-general of the European Commission's climate department, gave a flavour of the debate now taking place behind closed doors when he said the EU needed a "reflection period" before deciding whether to back Kyoto in the future.

Answering a question from EurActiv, he clarified that the EU still fully supported the Kyoto agreement but noted that other countries had strongly opposed it at the Cancún summit last December.

"We have to digest this," he told a Worldwatch Institute debate.

"What is the added value of the EU finding itself alone in a second commitment period of the Kyoto Protocol when we know that Japan, China, the US and Russia are not going to join and it's only for developed countries?," Delbeke said.

Lees verder hier.

Inderdaad, een interessante vraag! Maar waarom heeft men zich dat niet eerder afgevraagd? Weet men in Brussel wel dat zowel de protagonisten als antagonisten van de menselijke broeikashypothese het met elkaar eens zijn dat het huidige Europese mini-Kyoto geen enkel meetbaar effect zal hebben op het klimaat?

Dit feit begint sinds kort zo langzamerhand wèl tot de Nederlandse politiek door te dringen, zoals blijkt uit uitlatingen van René Leegte, Tweede Kamerlid voor de VVD.

Lees hier.

Hiermee heeft hij geschiedenis geschreven.

Reacties

Theo Prinse (niet gecontroleerd) op 25 januari, 2011 - 18:19

De brandstofkosten per

De brandstofkosten per kilometer van een elektrische auto worden bepaald door de elektriciteitskosten per kWu en de efficiëntie van de auto. De elektriciteitskosten voor Nederlandse huishoudens zijn ongeveer 23 cent/kWu. De efficiëntie van een elektrische auto is ongeveer 8 km/kWu wat neerkomt op elektriciteitskosten van 3 cent per kilometer.
De brandstofkosten van een auto met een verbrandingsmotor worden berekend aan de hand van het brandstofverbruik van de auto en de kosten van de brandstof. Een liter Euro 95 benzine kostte in 2008 gemiddeld €1,40. Een compacte auto met een verbrandingsmotor heeft een verbruik van 6,2 liter per 100 kilometer wat neerkomt op brandstofkosten van bijna 9 cent per kilometer.

Stel: 1 miljoen auto's op een NL wagenpark van 4 miljoen rijden 100 km per dag, 260 dagen per jaar = 9 c - 3 c = 6 c = € 6 x 1 mln x 260 dgn/jaar = € 1.5 miljard x 4 jaar bouwtijd nieuwe kerncentrale van € 4 mrd = ruim een gratis kerncentrale per 4 jaar !

8 km (10) per Kw/u = 0.1 x 100 km/dag x 260 dgn/jaar x 1 mln auto's = 2.600.000 megawatt = 1000 kerncentrales van 2.6 gigawatt

Met een nieuw nauwkeuriger GPS en een onbemand taxi park kan het auto verbruik terug naar een tiende van het huidige park. Dus 100 kerncentrales.

Theo Prinse (niet gecontroleerd) op 25 januari, 2011 - 19:38

URK BRIEST ! Geachte

URK BRIEST !
Geachte briesers,

Vandaag, 25 januari, gaf "premier Mark Rutte" om 14.30 uur het startschot voor de landelijke Manifestatie Tegenwind, waarvan de finale op zaterdagmiddag 5 februari plaats zal vinden.

De premier onthulde enkele sprekende protestbeelden bij de vuurtoren en het vissersmonument van Urk, dat met 18.000 inwoners het meest onder Winstpark Noordoostpolder te lijden zal krijgen.

Nog geen jaar geleden had de premier het over 'die malle molens' welke geen niet op wind maar op subsidie draaien. Morgen zal hij kleur moeten bekennen....!

We nodigen u van harte uit om ons te helpen 5 februari tot een groot succes te maken.

We zoeken vrijwilligers om te helpen organiseren, mee te zingen in het anti-windparkkoor, het Covenant van Urk te ondertekenen, vis te bakken, standjes te bemannen, etc etc. Alle ideeen zijn welkom!

Bel Leen van Loosen na 19.00 uur op 06 - 20430803 of stuur ons een email via dit adres.

We briesen tot het plan wordt afgeblazen!

Briest u met ons mee?

ps vergeet u niet emails en brieven naar Den Haag te sturen? Zie onze website
--
Comite Urk Briest
p/a Vormtweg 20-A
8321 NC URK
www.urkbriest.nl

WHS (niet gecontroleerd) op 25 januari, 2011 - 20:32

Prinse, Je hebt het hart

Prinse,

Je hebt het hart op de goede plaats blijkbaar.
Ik omhels je virtueel...
Uiteraard bries ik mee. Dat doe ik al enige tijd.

Als het lukt om Verhagen en Schulz politiek klem te zetten kunnen we misschien hoop krijgen dat we de EU-dictatuur ook een kopje kleiner kunnen maken.

Met de steun van de PVV en jong bloed in de VVD-fractie groeien de kansen !!

WHS (niet gecontroleerd) op 25 januari, 2011 - 20:49

@ Hans Labohm, Nu de VVD

@ Hans Labohm,

Nu de VVD een andere milieu/klimaat-woordvoerder heeft komt er misschien beweging bij de fractie. Neppérus was te behoedzaam, teveel vastgeroest in de kamer-mores.

Vergeet je in je vreugde het goede werk van Richard de Mos niet een beetje ?

Het zal moeten blijken of Nederland de EU-afspraken rond C02-reductie ( Kyoto-verdrag...) ongedaan wil maken. Kunnen kan natuurlijk altijd, gewoon door niet mee te doen. Maar ja, de baantjes ...

In elk geval: er komt blijkbaar politiek speelruimte. De feiten zullen een overtuigender rol gaan spelen dan de mythe van Cramer, Samson etc.

Hoe was het ook al weer ? " We zullen dóóóórgaan ....

WHS (niet gecontroleerd) op 25 januari, 2011 - 21:08

@ Prinse: Op de site www.

@ Prinse:

Op de site www. urkbriest.nl staat vermeldt:

Morgen, 26-1-2011, om 14.30 geeft Rutte het startschot.

Type-pech, neem ik aan?

In elk geval: OP NAAR URK !!

Theo Prinse (niet gecontroleerd) op 25 januari, 2011 - 21:18

URKER BRIESERS ! Morgen 26

URKER BRIESERS !

Morgen 26 Januari actie tegen het onzinnige 1 miljard euro Windmolenplan !

http://www.urkbriest.nl

Hans Labohm (niet gecontroleerd) op 25 januari, 2011 - 21:24

WHS, In mijn perceptie

WHS,

In mijn perceptie heeft Helma Neppérus in de toen bestaande situatie het maximale gedaan wat politiek mogelijk was. Vergeet niet dat het land geheel in de ban was van de klimaathysterie. Als je zonder schade voor de partij daaraan iets wilt doen, moet je voorzichtig opereren. Zij heeft dat zeer professioneel gedaan. Mede daardoor heeft René Leegte nu meer ruimte.

WHS (niet gecontroleerd) op 25 januari, 2011 - 21:45

Hans, In wat voorheen de

Hans,

In wat voorheen de vaste kamercommissie VROM was is bij herhaling aan de orde geweest dat mevrouw Cramer als minister de kabinetsleden, de kamerleden en de bevolking onjuiste en onvolledige informatie gaf over kliamaatzaken, zoals C02-emmissie, AGW en de noodzaak van windmolens etc. Nieuwkomer De Mos was duidelijk in zijn stellingname. Neppérus ontweek de discussie.

Mijn perceptie: ze zat/zit vast aan de kamermores dat je niet rechtstreeks de waarheid vertelt.

Als dat professioneel is ...

Ik hoop van harte dat die professionaliteit de komende tijd verandert omdat we anders geen stap verder komen, zeker niet nu de EU blijkbaar vrolijk verder gaat met de Kyoto-afspraken. De behoefte om geld te innen via heffingen bij de burger weegt zwaarder dan het voeren van een eerlijke en op feiten gebaseerde discussie.

Je conclusie mag rustig zijn: ik ben geen politicus. Dat heb ik dus ook nooit willen worden..

boom (niet gecontroleerd) op 25 januari, 2011 - 23:22

@Hans, Als Kyoto afloopt

@Hans,

Als Kyoto afloopt gaat de EU gewoon verder met Phase III van haar emissiehandel. Dit om uiteindelijk haar doel te bereiken van 20% CO2 reductie, 20% "groene" energie in 2020.

Kyoto was een draak en komt niet meer in dezelfde vorm terug. De rijke wereld heeft het geld niet voor deze 'hobby' en de Tweede- en Derdewereld willen zich niet binden. Maar er is zeker een leven nà Kyoto, echter niet op wereldschaal.

baksteen (niet gecontroleerd) op 26 januari, 2011 - 13:59

Kyoto is helemaal niet meer

Kyoto is helemaal niet meer nodig, de 20% reductie moet om onafhankelijker te worden van de olie en gaslanden. Kijk, als de angst voor global warming niet meer de reden is verzinnen we toch gewoon een nieuwe, want economisch naar de kloten gaan zullen we en dat doen we natuurlijk mede door de energievoorziening zo duur en onbetrouwbaar mogelijke te maken.
verdwijnt er nog meer industrie en werkgelegenheid.