Marine Le Pen doet nog mee.
De leidster van het Front National is er namelijk in geslaagd om zich te plaatsen voor de tweede ronde in de Franse parlementsverkiezingen:
Het titanengevecht tussen de leiders van extreem links en extreem rechts in Frankrijk, is gewonnen door de nationalisten. Marine Le Pen van het Front National plaatste zich voor de tweede ronde volgende week zondag, Jean-Luc Mélenchon van het Linkse Front niet.
Ze neemt het volgende week op tegen Philippe Kemel, een partijgenoot van Francois Hollande. De winnaar van die tweemansrace mag zitting nemen in het parlement.
Mijn grote vraag aan u: bent u het eens met De Telegraaf dat Marine Le Pen, net als haar vader, 'extreem rechts' is, of vindt u haar meer het type Wilders?




nationalistisch rechts is een
nationalistisch rechts is een nieuwe kant opgeslagen door zich vooral tegen de Islam te richten en voor de nationale verzorgingsstaat. Soms zijn oude extreemrechtse partijen omgekat naar de nieuwe stijl, zoals de Front national en Vlaams Blok. Soms is er een nieuwe partij opgericht, zoals in DK, NL, Zwitserland. Wilders probeert de omgekatte partijen altijd te mijden, omdat hij de associatie niet wil.
Ze zijn onderdeel van dezelfde beweging. Of dat Wilders besmeurt, of Le Pen vrijspreekt, is natuurlijk interpretatie.
Er zijn eigenlijk maar 3
Er zijn eigenlijk maar 3 smaken: egoisten, utopisten en realisten. PvdA, VVD, D'66, CDA behoren bij de eerste groep, SP, CU en GL bij de 2e en PVV en SGP horen bij de laatste. In andere europese landen zie je hetzelfde. Dat de egoisten graag de anderen bashen door ze weg te zetten als zijnde extreem is uiteraard inherent aan hoe ze in elkaar steken.
De vos verliest zijn haren
Haar vader is duidelijk van het type Glimmerveen of Michalolaikos, en op de ledenlijst wemelt het nog van de pétainisten, maar het huidige Front National is ongeveer even "extreem-rechts" onze SP maoistisch/extreem-links is.
Beste P.S., da's een aardig
Beste P.S., da's een aardig onderscheid, maar u gaat dan weer faliekant de mist in als u de partijen probeert onder te brengen bij die noemers. Haal de PVV maar weg bij realisten en stop ze bij utopisten. VVD mag dan weer naar realisten.
Moge duidelijk zijn.....
Waar komt het geweld (bijna) altijd vandaan?
Van Links..., dus, Marie..., zet hem op!!!
Ik beschouw het FN, net als
Ik beschouw het FN, net als het VB, de BNP, de FPÖ en de SD als 'extreem rechts', want voortgekomen uit een fascistisch nest en nooit daarmee gebroken. De PVV zit in de hoek van de FP, de SVP, die Freiheit, de EDL en de UKIP.
@Tim, ja het onderscheid is
@Tim, ja het onderscheid is moeilijk te maken. Ik ben in loondienst en zal daarom never nooit op de VVD stemmen. Ben ik dan een realist of een egoist? Daarnaast ben ik ervan overtuigd dat geen enkele partij in staat zal blijken om mensen gelukkig en in harmonie met elkaar en met moeder aarde te laten leven. Dus een utopist ben ik al zeker niet en toch stem ik PVV.
Alles wat rechts is en niet VVD is extreem-rechts
Het woord extreem wordt een beetje te vaask gebruikt door de media waarondert de TELEGRAAF. Natuurlijk heeft de kran t van het grootkapitaal liever de VVD, maar ze zien ook wel in dat een groot deel van hun lezers PVV stemt. En dus doen ze via de weg van de geleidelijke hersenpoeling. Alles wat rechts is en niet VVD is extreem. Zo doorzichtig als wat. En dat geldt ook voor buitenland. en dus is Marine le Pen extreem, de EDL is extreem, enz. Een eretitel wat mij betreft.