Het Syrische leger voerde al enkele dagen bombardementen uit op Aleppo, maar vandaag is de slag om deze stad dan eindelijk echt in alle ernst begonnen.
Volgens het Syrische Observatorium voor Mensenrechten zijn regeringstroepen het Salaheddin-district vanmorgen binnengegaan. Daar bevinden zich de grootste groepen rebellen, die het Assad-regime de oorlog hebben verklaard en zich weigeren over te geven.
In verscheidene wijken van de grootste en economisch belangrijkste stad van het land vinden zware gevechten plaats. Beide kampen hebben de afgelopen dagen gebruikt om zich te verschansen en zo goed mogelijk voor te bereiden op deze slag - waarvan iedereen wist dat die zou komen.
Internationaal neemt de angst voor een bloedbad rap toe. Deze zorgen zijn natuurlijk niet bepaald ongegrond: Assad heeft al meerdere malen bewezen meer dan bereid te zijn om zijn eigen volk af te slachten om aan de macht te blijven. Feitelijk is hij geen haar beter dan Saddam Hoessein was - misschien is hij zelfs nog wel slechter, aangezien hij ook een bijzonder sterke en negatieve invloed heeft in buurland Libanon.
Dat gezegd hebbende: Assad is dan weliswaar een brute dictator en een koelbloedige moordenaar, maar hoe weten we dat de rebellen beter zijn? Het is de afgelopen dagen duidelijk geworden dat zij actief gesteund worden door Al Qaeda en andere terroristische organisaties. Denkt 'de internationale gemeenschap' werkelijk dat deze groepen en individuen het westen vriendelijker gezind zullen zijn als zij aan de macht komen?
Hoewel ik vaak voor ingrijpen pleit denk ik dat het verstandig is om ons hier dit keer buiten te houden. Laat Assad en Al Qaeda - pardon, ik bedoel natuurlijk de 'democratische rebellen' - het maar uitzoeken.
Sterker nog, als ze de echt losgaan op elkaar is de kans groot dat de uiteindelijke overwinnaar vrij zwak is en snel en gemakkelijk geisoleerd kan worden. Wellicht is dat het beste waarop we kunnen hopen.




Het protest begon met het
Het protest begon met het ongewapende verzet, vergelijkbaar met de studenten in Egypte. Inmiddels is daar een derde partij, het zogenaamde Vrije Syrische Leger bijgekomen, welke zich inderdaad gesteund weet door Al Quaida en andere extremisten.
Het zou verreweg het beste zijn als alle burgers de steden zouden verlaten en het VSL het maar gewoon gaat uitvechten met het regeringsleger... En de stad? Met uitzondering van een paar moskeeen en kerken (!) toch al meer stof dan bouwwerk.
Die hele arabische revolutie is een grote farce, niemand schiet er uiteindelijk iets mee op. Die landen zijn cultureel incapabel tot het hebben van een langdurig functionerende democratie of rechtstaat, laten we daar dan ook niet op hopen. En laten we ons er al helemaal niet tegenaan bemoeien.
Uit het ooggetuigeverslag van
Uit het ooggetuigeverslag van de journalist Oerlemans ( zelf gevangen door terroristen) blijkt dat het géén Syrische opstandelingen zijn maar terroristen uit allerlei vreemde landen zoals , afrika, tjetsenie, pakistan etc die niets met Syrie te maken hebben .
Dus de westerse landen die hier steun aan verlenen zijn zelf op de verkeerde weg .
Allemaal propaganda van het
Allemaal propaganda van het Westen. Het zogenaamde bevrijdingsleger zal net als in Egypte, Libie en Tunesie gewoon een andere dictatuur vestigen, niks nieuws. Maar de NOS die ons alleen maar van nieuws voorziet dat hun eigen voorkeur heeft vertelt ons al jaren leugens en verdraait de waarheid. Kijk toch naar buitenlandse (Duitse) zenders die een heel ander verhaal vertellen dan wat onze pseudo-democraten ons willen wijsmaken.
Wel Saddam Hoessein was
Wel Saddam Hoessein was natuurlijk geen beste maar wat hebben de mensen in Irak er voor teruggekregen na de westerse invasie.
Malloot Gadaffi was natuurlijk geen beste maar wat hebben de inwoners ervoor teruggekregen na de westerse luchtaanvallen.
Boef Assad is natuurlijk geen beste maar wat krijgen de verschillende soorten gelovigen ervoor terug als het "vrije leger", ja de NOS is inmiddels al overgestapt van rebellenleger naar het vrije leger, ervoor in de plaats komt. Maakt welk westers land dan ook zich daar druk om, nee hoor en ook de NOS niet!
Net wat Michael...
Precies, net wat Michael zegt:
"Hoewel ik vaak voor ingrijpen pleit denk ik dat het verstandig is om ons hier dit keer buiten te houden. Laat Assad en Al Qaeda - pardon, ik bedoel natuurlijk de 'democratische rebellen' - het maar uitzoeken."
Dat lijkt me een héél goed plan. Verstandig als iedereen daar gehoor aan geeft. America staat altijd numero uno wat betreft invallen en oorlogje voeren. Presidenten denken altijd dat ze daarmee een wit voetje halen bij de burger. Hopenlijk is onze Overheid een keer wat wijzer, al is het maar voor één keer ;-).
Laat ze vechten, 1 zal staan de ander valt.
Een volk moet in zijn land vechten voor hun rechten, anderen moeten er buiten staan, geen internationale Jihad strijders, geen geleverde wapens door het Westen geen afstraffing van zogenaamde ''wereldleiders''. Het is vechten, nederlagen lijden, overwinnen, het hoort allemaal bij. De media's moeten niet zo éénzijdig verslag geven. Als ooit hier in West Europa een burger oorlog oplaait dan komen die Amerikanen natuurlijk weer zeveren en Bank-In-Moon(?) en de rest van de wereld die het vingertje gaat wijzen, alleen dan waarschijnlijk tegen het ons, het volk.
Het heet de slag. Een soort
Het heet de slag. Een soort christelijk taalgebruik uit het verleden. Vergeten word dat Mo mensen daar niet aan mee doen. Hun manier is nooit vechten maar moorden. Kijk goed naar de foto. Allemaal zwaaien ze met iets wat alleen succes heeft als de ander ongewapend is. Met als resultaat geen gewonde cowboys maar wel burgers. Als de laatste op raken trekken dit soort strijders zich terug.
"Van de top 600 van criminele
"Van de top 600 van criminele jongeren in Amsterdam vertoonde de helft al voor hun twaalfde jaar 'ernstig probleemgedrag'. Een groot aantal van de criminelen is zwakhoofdig en heeft misdadige vrienden of familieleden. Velen krijgen al jaren zorg"
Laat deze jongeren over een paar jaar geen wapens in de handen krijgen, dan maak je het van dichtbij mee, eerst natuurlijk in Amsterdam.
Gelijk
In Syrië komen de parameters duidelijk naar voren. De Koerden, de sjiiten versus de soennieten. Het westen moet zich hier inderdaad eens niet mee bemoeien. Verstrek humanitaire bijstand en laat het daarbij. Ik begin wel steeds meer te voelen voor de Russische houding. Erdogan heeft een steeds grotere mond maar wat gaat hij doen? Binnenvallen? Voorlopig zijn de Koerden de enige winnaars. Het zijn toch wel de enigen die hun nationale staat, de idee fixe, boven de religie zetten. Turkije is behoorlijk gezichtsverlies aan het lijden. Het blijft overigens bijzonder jammer dat Rusland en de USA elkaar zo weinig kunnen vinden tov de islam. Wat de USA aan Rusland verwijt mbt Iran doet hetzelfde mbt Saoedie Arabië. Zware tijden zijn aangebroken.
Asia Tines
Misschien ten overvloede maar op de site , asia times staan
aardige stukken over syrië.
Mogen we hopen dat Amerika en
Mogen we hopen dat Amerika en de Nato, maar vooral Amerika, zich buiten die kwestie houden, aangezien we van Amerika weten dat zij in de loop der jaren alleen maar een spoor van geweld en verderf hebben achter gelaten....Kijk maar eens naar Vietnam, de derde generatie lijdt nog steeds door de Amerikanen...
Nee weg met Amerika....
Helemaal mee eens. In Tunesië
Helemaal mee eens.
In Tunesië beginnen ze weer te roepen om Ben Ali