Klik hier als u meer wilt lezen over ons privacybeleid en gebruik van cookies.

(Niet meer tonen)

De PVV is een linkse partij

Geplaatst door Tim Engelbart op 23 augustus, 2012 - 13:30

Dat zeggen we nu al een tijdje, en gelukkig gaan ook eindelijk de media mee met het onderbrengen van de Wilderianen in het linkse kamp. Kijk maar, hier bij EditieNL wordt er gezegd dat het de linkse partijen zijn die op defensie willen bezuinigen en vervolgens krijgen we die meeuw van de PVV te zien, gezellig tussen de PvdA-roos en SP-tomaat.

Lijkt mij terecht. Als je het economische programma van de SP kopieert hoor je niet als rechts te worden gekenmerkt.

 

Reacties

beppie op 23 augustus, 2012 - 14:07

Goed luisteren Tim. Linkse en

Goed luisteren Tim. Linkse en OVERIGE partijen. Waarmee dus PVV en D66 worden aangemerkt. Hier wordt trouwens geen percentage bij aangegeven.

Wat is dat trouwens links? Sociaal? Is rechts dan automatisch a-sociaal? In mijn opvatting is links socialistisch en rechts liberaal. Dat wil nog niet zeggen dat je als liberaal niet sociaal kan zijn.

Maar als jouw opvatting, en helaas vele anderen, is dat je als liberaal je ouders moet laten verrekken, de zorg tot een minimum moet beperken, de veiligheid aan het individu moet overlaten. Ook liberalisme heeft grenzen.

beppie op 23 augustus, 2012 - 14:07

Goed luisteren Tim. Linkse en

Goed luisteren Tim. Linkse en OVERIGE partijen. Waarmee dus PVV en D66 worden aangemerkt. Hier wordt trouwens geen percentage bij aangegeven.

Wat is dat trouwens links? Sociaal? Is rechts dan automatisch a-sociaal? In mijn opvatting is links socialistisch en rechts liberaal. Dat wil nog niet zeggen dat je als liberaal niet sociaal kan zijn.

Maar als jouw opvatting, en helaas vele anderen, is dat je als liberaal je ouders moet laten verrekken, de zorg tot een minimum moet beperken, de veiligheid aan het individu moet overlaten. Ook liberalisme heeft grenzen.

attlee op 23 augustus, 2012 - 14:21

diepste zucht

Tim Engelbert vindt zichzelf een hele rechtse jongen en daar is ie trots op.

Wel als Tim het equivalent van rechts is, met bijbehorende streken dan verwelkom ik de PVV van harte in het linkse kamp.

Ik lees DDS al een tijdje en oh wat was het 2 jaar geleden toch een feest voor rechts.

de rechtse CDA, de nog rechtsere VVD en de allerrechtste PVV, daar willen we onze vingers wel even bij aflikken.

Wel we weten allemaal hoe dit rechtse feestje is afgelopen.

En dan komt er zo'n naar rechts trekje naar boven.

De alom bejubelde PVV wordt door DDS keihard aangevallen ten faveure van hoofdsponsor VVD en alles

wat slecht is, dat belandt dan automatisch in het linkse kamp.

Tsja, op die manier kun je links altijd de schuld geven.

Eerst is het CDA al links geworden en nu de PVV ook al.

De DDS-boodschap waar iedereen hier in zal stinken is "Stop links en stem rechts"

waar rechts dus voor niets staat behalve de VVD.

Laat u niets wijsmaken, Wilders is rechts en zal dat blijven.

Oscar op 23 augustus, 2012 - 14:22

@ Tim Engelbart

Of u het leuk vindt of niet, maar puur gekeken naar het programma is de VVD linkser dan de PVV. Ik heb beide programma's grondig geanalyseerd en kan niet anders dan tot deze conclusie komen. De praktijk is echter nog weerbarstiger. De VVD heeft afgelopen voorjaar samen met het CDA, D'66, Groen Links en Christen Unie een ordinaire groei van  de overheid erdoor gedrukt en dit aan het publiek verkocht als was het een bezuiniging. Per 1 oktober gaat bijvoorbeeld het toptarief van de Belasting Toegevoegde Waarde met meer dan 10,5%* stijgen. Allemaal te wijten aan de extreem-linkse club die de tweede V in de partijnaam niet waard is.

* een stijging van 19% naar 21% BTW is een stijging van bijna 10,53%

de_mol op 23 augustus, 2012 - 14:23

PVV is rechts en sociaal

PVV is een rechtse partij met een sociaal gezicht.

Waarom is het rechts? Het wil een kleine overheid met geen subsidies (zie ook waarom men uit het catshuis akkoord gestapt is: geen lastenverzwaringen maar bezuinigen op OS etc). Het is sociaal omdat het goed voor onze oudjes en dieren wil zorgen. Een beschaafde maatschappij wordt afgemeten aan hoe het met oudjes en dieren omgaat.

De LP is nog rechtser, want wil ook geen steun via de staat voor de oudjes en dieren, dat moeten mensen 'zelf' organiseren. Ik denk echter dat voor mensen die ons land hebben opgebouwd na de oorlog dat nogal een trieste ontwikkeling is. Maar ere wie ere toekomt, de LP is rechtser dan de PVV. Dus wanneer LP-ers de PVV links noemen, dan snap ik dat volkomen. Alles bevindt zich immers links van de LP.

drnomad op 23 augustus, 2012 - 14:30

Als overheidstaak is er geen

Als overheidstaak is er geen verschil tussen sociaal en socialisme. Overheden kunnen niet sociaal zijn, alleen socialistisch.

gong68 op 23 augustus, 2012 - 15:44

Begin van het filmpje

Aan het begin van het filmpje zegt de presentator dat voor rechts ontwikkelingshulp en cultuur een bezuinigingspost is. De PVV wil op die twee punten enorm bezuingigen, meer dan dan de linkse VVD.

gong68 op 23 augustus, 2012 - 15:46

VVD

De promotie voor de VVD is op deze site wel heel erg. Krijgt de dagelijksestandaard soms subsidie van de VVD?

Wim op 23 augustus, 2012 - 16:00

Gaap, het is kennelijk weer

Gaap, het is kennelijk weer het uur voor de dagelijkse VVD-propaganda. Wel grappig als je ziet hoe hier altijd gefulmineerd wordt tegen de manier waarop de Democraten in de VS propaganda bedrijven door de Republikeinen zwart te maken. Zoiets zullen ze bij DDS natuurlijk nóóit doen. Neuh...

Jaantje op 23 augustus, 2012 - 16:28

Stijging

oscar@van19% naar 21% is een stijging van 2% dat is veel.  21% is een vijfde deel ,best veel aan BTW.

Oscar op 23 augustus, 2012 - 16:57

@ Jaantje

BTW van 19% naar 21% is een stijging van 10,52631578947368%.

Als de BTW 2% zou stijgen dan zou de BTW uitkomen op 19,38%.

Jaantje op 23 augustus, 2012 - 17:50

Nog erger

Heb even btwberekenaar bijgepakt en het loopt flink op.

Oscar op 23 augustus, 2012 - 18:12

@ Jaantje

Van 1% naar 2% is een stijging van 100%

Van 2% naar 3% is een stijging van 50%

Van 3% naar 4% is een stijging van 33,333%

Het hoge tarief was in 1969 12% en in 1971 14%. Een stijging van 16,6%. In 1973 was het tarief 16%, een stijging van 14,28% ten opzichte van de BTW van 1971, maar een stijging van 33,333% ten opzichte van de BTW van 1969.

Nu, in 2012, is er een hoog BTW-tarief  dat maar liefst 75% hoger is dan het BTW-tarief van 1969. Voeg inflatiecijfers bij de berekeningen en je krijgt een indruk van wat de overheid naast de inkomstenbelasting, de accijns, de Vennootschapsbelasting, de OZB, de successierechten en de gemeentelijke belastingen zoal bij elkaar rooft. 

Anton B op 23 augustus, 2012 - 18:18

Niet alleen VVD

@ Attlee

Er is helemaal niets rechts meer aan de PVV, het is een kopie van de SP geworden. Alleen op immigratie zijn ze in principe nog rechts, maar daar hoor je Wilders eigenlijk niet meer over. 

Je hebt niet alleen de VVD als keuze op rechts maar ook de SGP, de LP (voor zover dat wat voorsteld). Tevens heb je nog de midden partijen D66 en CDA die ruim rechts van de PVV zitten.

Ik begrijp dat je Wilders met alle geweld bij rechts in wilt delen omdat die partij je niet aan staat, maar qua politieke standpunten is dat niet langer houdbaar. Je ziet het ook aan de linkse pers die steeds milder voor de PVV is geworden, het bruin en de nazi vergelijkingen, zijn langzaam aan het veranderen in Wilders heeft toch een beetje gelijk.Ook als je de diverse verkiezingswijzers  in vult zal je zien dat SP en PVV  veel dichter bij elkaar staan dan VVD en PVV.

cmsuijkerbuijk op 23 augustus, 2012 - 18:24

@ Anton B op 23 augustus, 2012 - 18:18

Zolang de VVD het Kunduz-accoord blijft steunen, zijn ze roder dan de overrijpe tomaat van de SP!

Er is niks rechts meer aan de VVD. H e l e m a a l  niks!

Anton B op 23 augustus, 2012 - 18:34

Wel lastenverzwaring

@ De Mol

De PVV is uit het Catshuis gestapt omdat ze zich niet aan het maximale 3% begrotingsoverschot willen houden. En ook nu herhaalt Wilders nog steeds dat hij over die 3% heen wil. Alles wat je over de 0% heen gaat is gewoon ordinaire lastenverhoging, wat je leent moet je immers later met rente terugbetalen. Je kan door extra te lenen wel even Sinterklaas spelen, maar de klap komt later nog harder aan, vraag maar an de Grieken en de Spanjaarden. Dit is puur linkse politiek, al jaren gebruikten bepleit  door o.a. de PvdA. Als je zelf aan het eind van iedere maand geld tekort komt, moet je ook bezuinigen en/of meer aflossen. Voor een regering of bedrijf is dat niet anders.

Wilders wil zogenaamt de staat verkleinen, maar de verzorgingsstaat uitbereiden, met meer verplegers, meer politie en meer onderwijzers. (Dit is waarom hij dat extra geld boven die 3% moet lenen) . Dat kan je niet compenseren door die 3.5 paardekop die op OS werkt te ontslaan en ook niet door die 70 EU die we per persoon per jaar aan de EU betalen in te zetten. Het is de verzorgingsstaat die bakken met geld kost en waar als enige structureel op bezuinigd kan worden. WIlders lult dus rechts maar doet links.

Iedereen tot D66 en misschien zelfs wel GL mag de PVV dus links noenmen.

shrimpocat op 23 augustus, 2012 - 18:39

De dag dat het me

De dag dat het me interesseert of de PVV links of rechts is ligt nog ver in de toekomst. Goeie kans dat ik die dag niet eens meer meemaak. Maar voor moddergooiers blijft het natuurlijk een leuk speeltje. Nou Tim, veel plezier ermee, jonguh.

Anton B op 23 augustus, 2012 - 18:43

Wegloper Wilders

@ CM suikerbuik

Het Kunduz akkoord was de enige mogenlijkheid om de uitgaven enigzins beperkt te houden omdat Widers over liep naar het linkse potverteer kamp, rechtser was simpelweg niet meer mogelijk.  Dankzij de VVD hebben we zo rechts mogelijk gehouden. Had die slappe zak van een Widers gewoon zijn rug rechts gehouden , dan kon het nog beter, maar dat zat er niet in. Je kan altijd nog beter de lastenverhogen  en je schuld af betalen dan gewoonweg dom door te lenen en rente op rente te stapelen. Door dat laatste te doen hebben zitten er duizenden Tokkies in de schuldhulpverlening  en moeten de Grieken en Spanjaarden nu op een houtje bijten.

Ik kan me voorstelen dat U die Sinterklaas politiek aantrekkelijk lijkt, maar niets weerhoud U ervan om morgen naar de bank te stappen en zelf flink wat extra kredieten  op te nemen. Ik kom U alleen niet helpen als later de deurwaarder voor de deur staat en ik verdom het te wachten totdat potverteerders PVV, SP en PvdA Nederland zo ver helpen dat we bij de EU schuldhulpverlening belanden.

ziggy stardust op 23 augustus, 2012 - 22:11

@oscar   volgens mij klopt je

@oscar

volgens mij klopt je berekening niet (mag ook hopen dat IK gelijk heb)

iets van 1.00 euro kost met  BTW 1.18  nu

iets van 1.00 euro met 20 % kost 1.20 dan

dus de prijzen stijgen met : 2 cent op 1.18 ->  0.02/1.18*100 = 1.69 %

of ook : 1.20/1.18*100 = 101.69

dus stijgen de prijzen met 1.69 %

(wat verwarring hier en daar, maar zo klopt het dacht ik).

Oscar op 23 augustus, 2012 - 22:34

@ ziggy stardust

Ik heb het niet over de prijsstijging, maar over de stijging van de BTW. De berekeningen kloppen.

Wim op 23 augustus, 2012 - 23:05

Tja, de kindertjes kunnen

Tja, de kindertjes kunnen tegenwoordig niet meer rekenen, en ze weten kennelijk ook niet het verschil tussen procenten en procentpunten...

© 2009 - heden Dagelijkse Standaard. Alle rechten voorbehouden.