Klik hier als u meer wilt lezen over ons privacybeleid en gebruik van cookies.

(Niet meer tonen)

Het nivelleringsmonster

Geplaatst door Esther op 12 augustus, 2012 - 19:00

De sterkste schouders moeten immer meer dan de zwaarste lasten dragen. De socialistische staat is immers een enorme slokop.

Voor degenen die echt geloven dat het eerlijker moet in Nederland worden het zware verkiezingen. De kans dat er een coalitie uitrolt die iets doet aan de volledig uit de hand gelopen nivellering in ons land is immers vrijwel nihil. De PvdA is gekaapt door iemand, luisterend naar de naam Diederik Samsom, die vermogende mensen of mensen met 'hoge' inkomens graag wil belonen met hoge belastingen, gewoon omdat het kan. We hoeven ook niet te verwachten dat de SP zich links in laat halen door de PvdA, zodat de enige oplossing voor Nederlandse liefhebbers van rechtvaardigheid een kabinet zonder SP en PvdA is: een 'niet-zo-heel-links' kabinet.

Maar wat zijn de mogelijkheden voor zo'n coalitie nog? Het CDA gaat niet opnieuw met de PVV in zee, laat staan de andere partijen (behalve wellicht de VVD), zodat eigenlijk alleen de Kunduz-coalitie overblijft. Dit samenraapsel van linkse en rechtse partijen, elk met hun eigen hobby's, zal echter amper in staat zijn een regeerakkoord te kunnen schrijven, laat staan echt in te grijpen in de spilzucht van de overheid. Verhoging van belastingen zal op de loer liggen, en we hoeven zeker niet te hopen op een denivellerende belastingverhoging.

De belastingen moeten omlaag, niet omhoog. Wanneer het volk als een citroen wordt uitgeknepen, zodat na aftrek van belasting net genoeg overblijft van het zuurverdiende loon om een beetje redelijk van te leven, moet je de extra lasten immers leggen bij degenen die na het levensonderhoud nog geld overhouden. Dan is nivellering niet langer puur een ideologisch dwaalspoort, maar bittere noodzaak. De belastingen moeten omlaag, niet alleen omdat de overheid vooral bezig is ons geld te verspillen, maar ook omdat het monster van verdere nivellering op de loer ligt. Dat monster is het socialistische monster dat de overheid in een grote slokop verandert.

Het moet eerlijker. Vaak wordt voor nivellering gepleit onder dat motto, omdat het eerlijker zou zijn dat de sterkste schouders de zwaarste lasten zouden dragen. De enige wijze waarop de inkomenstenbelasting echter eerlijk verdeeld kan worden is door middel van een vlaktaks. Voor iedere verdiende euro wordt dan immers evenveel belasting betaald.

Voor de twijfelaars: denk ook niet alleen aan de hoogte van het inkomen, maar ook aan het aantal gewerkte uren. Is het echt eerlijker, zoals zonder onderbouwing vooral hard wordt geroepen, wanneer je over de tweede dag dat je werkt meer belasting betaald dan over de eerste dag dat je werkt? Wanneer gekeken wordt naar de tijdsinvestering blijkt immers dat de tweede dag een groter deel van de overgebleven vrije tijd wordt opgegeven dan de eerste. Die uren zijn voor de werknemer dus meer waard. Toch houdt de werknemer van het loon over die uren minder over. Hoezo is dat eerlijker?

Een echte vlaktaks, dus zonder solidariteitsheffingen of belastingvrije voeten, is de enige rechtvaardige wijze om belasting over inkomen te heffen. Helaas zijn we daar nog lang niet; de belastingen en vooral ook de overheidsbestedingen zullen eerst flink omlaag moeten. Voor degenen die echt geloven dat het eerlijker moet in Nederland worden het dus zware verkiezingen, want het uitzicht op een gezonder Nederland is heel ver weg.

 

Foto via Wikimedia Commons, Alessio Damato

Een overzicht van mijn artikelen is hier te vinden.
Volg mij hier op Twitter.

Reacties

Gewoon op 12 augustus, 2012 - 19:37

De banken en elite mogen hun eigen zooi opruimen!

Een paar jaren hebben Nederland en de Europese landen gefloreerd! Dit waren de jaren voordat die verdomde Euro werd ingevoerd en we een dictatuur voor retour kregen in de vorm van de Elite en malifide praktijken door het bankwezen!

Ons sociaal stesel was prima geregeld alleen nu overspoeld door werklozen, door de elite en overheid zelf notabene gecreeerd. Uitkeringstrekkers die in een BMW rijden. Tokkies en ander vogelvrij verklaard onbeschaafde mensen die leunen op de werkende schouders. De overheid die hiermee zijn kans verkwanseld om het tekort aan te vullen door een streng beleid hier tegen te voeren.

Ons zorgstelsel was prima! Nu onbetaalbaar geworden door de farmaceutische industrie en pillen die te makkelijk worden voorgeschreven.

Het probleem ligt bij een verkwistende overheid en de bankensector die schaamteloos rommelige hypotheken heeft verstrekt. De rente hoog houdt voor notabene hun klanten maar wel een fictieve luchtbel gecreeerd hebben die op spatten staat! Met virtueel geld wat er niet is!

Iemand die hard werkt voor zijn centjes mag meer overhouden! Het is toch van den zotte dat je haast geneigd bent een uitkering te nemen omdat werken niet meer loont? Hoe ziek is deze wereld?

ALLE partijen m.u.v. PVV leveren ons uit of aan de uitkeringstrekkers of het gedrocht EUROPA. Het wordt nu toch ECHT tijd voor een volksopstand cq tribunaal zoals in Duitsland om het bankwezen en de vertegenwoordigers voor het gerecht te laten verschijnen! De wereld is van ons allemaal, het is een kwestie van geven en nemen alleen dan wel in de juiste verhoudingen met een nuchtere kijk op de realiteit! Realiteit die ver te zoeken is bij de EUROTOP en huidig demissionair kabinet. Het is toch ridicuul dat de banken een pact gesloten hebben met elkaar dat mocht een bank omvallen de rest omvalt en de burger de dupe is van een slechte visie?

En de overheid laat zich chanteren en gaat vrolijk mee in dit spelletje! Ik vind het misdadig. Wanneer is het nu eindelijk genoeg! Zelf ben ik een hardwerkend persoon, betaal ik keurig mijn belastingen en ben ik uitermate content met het feit hoe mijn leven is. Ik rijdt een tweedehands auto, heb als schuld alleen een relatief kleine hypotheek. Heb geleerd dat wat je niet hebt je ook niet uit kunt geven en kan genieten van een bosje bloemen van de markt (godszijdank dat ik die nog kan betalen) hoewel anders was het een veldboeket! En ik geef iedere keer bij de supermarkt de dakloze een gift. De ene keer vijf euro en met kerst wat meer. Omdat ik het hem gun. Heel normaal!

Wat ik bedoel is dat de Elite knettergek is met hun filosofie die bedacht is om een wereldorde te creeren. Onze overheid wat mij betreft gestraft mag worden voor hun wanbeleid, want dat is het! Hoe haal je het in je hoofd om al onze zuurverdiende centen binnen tien jaar kwijt te raken aan malifide en corrupte landen zoals de zuidelijke buren! En dat terwijl in onze eigen land de armoede steeds groter wordt!

Ja ik ben kwaad. Omdat dit soort mensen alles bepalen en nooit tevreden zijn. Meer, meer en nog meer, een en al hebzucht met geld wat ze niet eens zelf verdienen! EEN GROF SCHANDAAL!

Het wordt tijd dat overheid, elite en bankwezen hun eigen rommel gaan opruimen en zelf in de buidel gaan tasten. Dit pikken we toch niet meer! Wie denken ze we niet dat ze zijn!!!!!

Trudy op 12 augustus, 2012 - 19:53

Ja en het erge is, als

Ja en het erge is, als Nederland geen geld meer heeft (door het noodfonds EU en Griekenland) dan komen de islamieten ook uit hun holen, om  amok te maken doordat ze geen uitkeringen meer krijgen..

Wat een toestand!

MTB op 12 augustus, 2012 - 21:36

Meer nivellering

Het zal allemaal weinig uitmaken. In heel Europa slaat de vergrijzing toe.

Het aantal werkenden dat de niet-werkenden zal moeten onderhouden wordt steeds kleiner.

Het aantal mensen in overheidsdienst is alleen maar gegroeid de afgelopen 20 jaar.

Van veel pensioenen blijft door inflatie maar weinig over.

Deze cocktail zorgt voor meer en meer mensen die van de overheid afhankelijk zijn voor hun inkomen.

Onze huidige vorm van democratie is bezig te ontaarden in het spookbeeld zoals ooit door Bastiat geschetst.

Een situatie waarin alles en iedereen via de overheid op andermans zak probeert te teren.

De opkomst van de SP en het ontsporen naar links van de PVV, het kunduz-akkoord, een PvdA die probeert de SP links in te halen etc. spreken hierbij boekdelen.

Onze huidige vorm van democratie lost deze problemen niet meer op.

Tiemen Veenstra op 12 augustus, 2012 - 21:49
Henk van Schepen op 12 augustus, 2012 - 22:14

vlaktaks

Vandaar dat Het DPK, net als voorheenTrots Op Nederland, de vlaktaks in het programma heeft staan.

Reden temeer om niet voor een van de gevestigde partijen z.g. strategisch te gaan stemmen.  maar een echte keuze te durven maken!. zie ook mijn blog hierover op prettiggeregeld.blogspot.nl

BigLjohn op 12 augustus, 2012 - 22:52

Een zinloze discussie

Esther, eigenlijk is dit alles een zinloze discussie. Door de verkiezingen zijn wij het zelf die de (goede) zaak kunnen sturen. Dit mag natuurlijk geen stemadvies worden, maar het is wel de realiteit. Dat wat zich socialistische partijen noemt negeren, evenals het leugenachtige d66 alsmede het cda met zijn slappe knieen. Wel PVV, VVD, en als aanvulling een kleine rechtse Christelijke partij. Wat moet gebeuren is ons vertrek uit de E.U. en de vrijkomende miljarden besteden aan de zorg, het onderwijs en nog wat voor het leger. Wat zou er nog meer moeten gebeuren ? In ieder geval veel meer landen die ook uit de E.U. stappen !

Donnie op 12 augustus, 2012 - 22:58

Vlaktaks hebben we bijna al maar dan complexer

Ongeveer een jaar terug kwam er een rapport/onderzoek uit wat gladhard aantoonde dat de netto procentuele inkomensdruk over de gehel bevolking niet zo sterk verschilt. De top inkomens betalen inderdaad meer belastingen maar krijgen ook weer een hoop terug in de vorm van aftrek posten enzovoort. Onder aan de lijn valt het procentuele inkomensverschil dus wel mee. De percentages ben ik even vergeten. Maar met 1-2x modaal is 30-40% belasting (netto dus incusief toeslagen en aftrekposten op alles waar de overheid zijn hand in heeft, niet alleen inkomensbelasting toch een stuk zwaarder dan dat je honderdduizenden euro's of meer per jaar verdient...   Jammer dat ik dat nu niet meer terug kan vinden. Het deed mij we beseffen dat het allemaal wat makkelijk zou moeten kunnen: minder belastingen, minder toelagen, minder aftrekposten etc.  Minder geld rondpompen dus, eenvoudiger. Bespaard kosten en zou de burger dus geld moeten kunnen besparen (of de staat houd meer geld over om dingen mee te doen, een waarschijnlijker scenario).

Moest wel lachen toen ik Elsever's cover van de week zag "de mythe van de sterke shouders"  . Inderdaad, want per saldo hebben de topinkomens die een meerdere tot ruim tientallen keren modaal verdienen het lang niet zo zwaar. Maarja, dat wil iemand met een miljoen of meer natuurlijk niet horen...  Jammer dat binnen in het blad het bekende  "wat hebben mensen met hoge inkomens het toch slecht in dit landje"  leuter verhaal stond...  blijft toch een VVD blaadje...

drnomad op 12 augustus, 2012 - 23:06

Waarom betalen we

Waarom betalen we inkomstenbelasting? Dat s toch gewoon accijns op salaris, waarmee de overheid met succes arbeid terugdringt?

Ik kan geen moreel argument bedenken voor inkomstenbelasting.

Bes Tolen op 12 augustus, 2012 - 23:33

Wie altijd van een uitkering

Wie altijd van een uitkering heeft geleefd, heeft in werkelijkheid nooit belasting betaald. Dat er zogenaamd belasting, nota bene loonheffing (!) geheten van dit soort mensen wordt ingehouden, is alleen een rekentruc. Verder zijn er veel subsidies en toeslagen voor de lage inkomens en die moet je dan als korting op de belasting zien. Als deze posten uit berekeningen worden geëlimineerd, krijg je weer een ander ''plaatje''. Blijft dat de midden en hogere inkomens al zwaar worden belast. Overigens hebben zelfstandigen op dit punt de laatste jaren feitelijk minder te klagen dan werknemers. In heel wat statistieken, zo ook in de inkomstenbelasting wordt veel wat geen inkomen is tot inkomen gerekend. 't Is maar hoe je het ziet...

Donnie, hoeveel zijn er die meer dan een miljoen per jaar verdienen in Nederland? Overigens zijn er veel linkse grootverdieners. Omdat er zoveel overheidsinstellingen en andere instellingen zijn, die uit collectieve middelen worden bekostigd. Ik denk, dat in een arme provincie als Groningen de meerderheid van de grootverdieners links is. Als er daar 25 tot 30 woningbouwverenigingen zijn, kun je gerieflijk aannemen dat ze bijna allemaal één of meer grootverdieners kennen (boven de € 150000 salaris per jaar.). Een heel grote in Drenthe heeft een VVD directeur. Die zit juist laag, nou laag? € 134000 jaarsalaris.     

toetssteen op 13 augustus, 2012 - 00:12

@MTB

U vergeet een kleinigheid. Het geld dat werd ingelegd ten behoeve van de pensioenen was echt geld.

Dat is nu vanzelsprekend echt weg, vandaar dat men piept over de vergrijzing alsof die net ontdekt is.

Overigens is de tijd dat de oudere mens echt hulp behoeft, gemiddeld nog steeds hetzelde, en moet u oppassen voor de leuke staatjes waar men max leeftijd inschat en een paar jaar later...... ayyy, het was toch geen tachtig maar 76.

We worden gemiddeld aar een winig ouder, maar dat is hooffdzakelijk te danken aan de afgenomen kindersterfte. In het kader van de kindersterfte bij immigranten door onder andere erfelijke ziekten door inteelt, loopt het percentage zorgwekkend op.

Dat tracht men weg te poetsen door de verloskundigen te voorzien van de zwarte piet, maar dat is volslagen kolder.

Maar goed, u mag doorgaan op het is de schuld van de vergrijzing pad. De waarheid is het echter niet.

Bas op 13 augustus, 2012 - 08:57

Oud nieuws. Het stamt af uit

Oud nieuws. Het stamt af uit de tijd van stand. Met het midden die er van profiteerde. Denk aan de koopsompolis. De laagste, werkende, had geen verweer. Neem dienstplicht. Je werd daar getraind om dank u wel en ja baas te zeggen tegen de ontvangers van door hun betaald belasting geld. De schavuit als hoogste baas. Na de start van Slochterengas werden paaltjes verzet door de creatie bijstand en andere manieren van geld verspreiding. Macht voor de werkende werd verbroken door immigratie, 0ndersteunt door links die, dom als ze zijn, nieuw stemvee boekten. Nivellering is de gevangenismuur waardoor je nooit of te nimmer uit het kaste systeem kan ontsnappen. Wat het succes voor S.P verklaard. Solidariteit uit onmacht. Hun leiders, met behulp van media, ontsnappen wel en duiken, olympisch, hoofd vooruit in de hogere stand. En worden door hun opvolgers heilig verklaard, letterlijk. Nivellering gebeurt via meer als èèn paspoort, spaargeld, eigenhuis, stigmatisering, immigratie, onderwijs, en natuurlijk kwijtschelding. Luister naar de linkse boodschap, echt, de galeislaaf roeier had meer kans.

Primo Mattino op 13 augustus, 2012 - 10:12

Niet eerlijk

Eigenlijk is het niet netjes om als illustratie voor een zo banaal onderwerp als socialisme (in al zijn verschijningsvormen) een creatie van Pier Francesco Orsini uit het park van de "Mostri di Bomarzo" te gebruiken.

attlee op 13 augustus, 2012 - 10:28

primo

voor niet-italianen "Park der monsters"  (PRACHTIG!!)

 

http://nl.wikipedia.org/wiki/Tuinen_van_Bomarzo

© 2009 - heden Dagelijkse Standaard. Alle rechten voorbehouden.