PVV'ers gaan er prat op: de partij wordt structureel ondergewaardeerd in de peilingen!
Gisterochtend verscheen op deze site een commentaar van collega Hannibal, waarin het gordijnbonus-fenomeen voor de PVV nog eens voor de geest werd gehaald:
Dat VVD en PvdA de grootste partijen zullen worden op 12 september zit er wel in, maar de uitslag van deze stemming over wie dit debat gewonnen heeft is voor mij het eerste echte signaal dat de 'gordijnbonus' waarop de PVV stiekem rekent, meer is dan slechts ijdele hoop. Wilders c.s. zouden wel eens opnieuw voor een verrassing kunnen gaan zorgen.
Hannibal staat niet alleen: iedere PVV'er met een internetverbinding rekent kennelijk op een PVV-verrassing, zoals we dat ook in 2010 zagen.
Die 'onverwachte' PVV-winst van 2010 was me inderdaad een sensatie. Peilers hadden immers geschat dat de PVV hooguit 17 á 18 Tweede Kamer-zetels zou halen werden dat er uiteindelijk maar liefst 24. Synovate, De Hond, allemaal moesten ze door het stof en de peilmethodes aanpassen; de PVV bleek namelijk ineens jarenlang structureel te zijn ondergewaardeerd in de wekelijkse peilingen.
En dus schoten vanaf de verkiezingen de PVV-peilingen ineens omhoog naar de meer realistische aantallen. De volgende toets voor de peilbaarheid van de partij van Geert Wilders kwam op 3 maart 2011; met de Provinciale Staten-verkiezingen. Wat deden Maurice de Hond en consorten? Schatten zij de PVV wéér veel te laag in? Neen: de PVV wist uiteindelijk 10 Eerste Kamer-zetels te boeken. Maar wat zeiden de peilbureaus? De PVV ging er 11 of 12 halen! Bij de meest recente verkiezingen was er dus geen sprake van een mooie gordijnbonus, maar zelfs van een gordijndegradatie.
Hoezo dus, een PVV die structureel wordt ondergewaardeerd door de peilbureaus? De Provinciale Staten/Eerste Kamer-verkiezingen tonen juist het tegendeel aan.
En zeg nou zelf: een nieuwe PVV-winst ligt absoluut niet voor de hand. Kiezers nemen Geert Wilders' weglopen uit het Catshuis kwalijk, de man heeft regeren over rechts wellicht permanent onmogelijk gemaakt en voert bovendien een zeer fletse campagne. Daarnaast kent de PVV dit parlementaire seizoen zoveel uitstromers dat de partij van Wilders geen SP- of VVD-light is, maar een LPF-light.
Het enige dat over blijft is het Europa-verhaal alleen, en daarmee gaat Wilders het echt niet redden.. zeker niet omdat ook Mark Rutte zijn Griekenland-retoriek heeft opgevoerd. Nee jongens, de PVV gaat zetels verliezen. En niemand die daar nog iets aan kan veranderen.
Bron foto: Council of Europe / Flickr




Tim, je vergeet, dat het weer
Tim, je vergeet, dat het weer destijds een grote rol meespeelde. Dom, ik weet het, maar tóch, het scheelde juist die zetels!
Wishful thinking!;)
Wishful thinking!;)
Tsja..
Het klopt allemaal en de lezertjes hier weten het ook wel, maar ontneem ze nu niet de illusie dat de PVV wel eens 30 zetels zou kunnen binnenharken,
Het probleem is...Wilders is zo anders dan de rest, het zal steeds minder in het gangbare stramien passen.
Mensen zijn nu eenmaal kuddedieren...die houden niet van vreemd en anders.
Het nieuwtje is eraf, de boodschap "weg met europa" nu weer even actueel....wordt sleets...zeker na de verkiezingen.
Bewondering voor het pikken van unieke verkiezingspunten, maar eens is het op....en dat zillen we na 12 september ook wel zien.
Suikerbuikje
Slecht weer? Is dat een argument om de feiten van Tim te weerleggen?
En ik maar denken dat alle partijen daar evenredig veel last van hadden...
U zegt dus dat PVV-stemmers mietjes zijn, gemaakt van suiker.
En mariannepien,..inderdaad wishful thinking...maar hopen mag altijd.
De PVV heeft een duidelijke
De PVV heeft een duidelijke boodschap en helaas hebben we teveel stemvee in Nederland dat niet naar partijprogramma's kijkt maar opeens maar weer pvda stemt, want Samson doet het zo goed in de peilingen en in de debatten. Maar de PVV kan nog steeds onverwacht groot worden, want niet alle mensen in dit land zijn zo dom om weer naar de oude elite partijen terug te keren. Garanties uit het verleden bieden geen perspectief voor een zonnige toekomst in dit geval.
Ha! Heeft u wel eens een
Ha! Heeft u wel eens een onderbouwing gezien hoe men de gordijnbonus berekent, Engelbart?
Wellicht hebben ze dat de laatste keer niet eens uitgerekend maar er gewoon een paar zetels bijgeteld om de criticasters de wind uit de zeilen te nemen.
Veel PVV kiezers zijn goed ingelichte mensen die de onafhankelijke fora afstruinen omdat zij weten dat de MSM worden betaald om te liegen.
Heeft u er wel eens van gehoord wat de opinipeilers doen om hen te bereiken? Ik niet.
Overigens kan Rutte wat Griekenland betreft, zo hard van de toren blazen als hij wil. Het aantal zetels dat hem dat eventueel zal opleveren, kan hij maar één keer verzilveren. Als hij het nog één keer waagt een blanco cheque uit te schrijven voor dat land, is hij en zijn VVD gezien. De afrekening bij volgende verkiezingen zullen dan immens zijn.
@ attlee op 5 september, 2012 - 20:42
Ik zou willen reageren, naar als je niet het fatsoen hebt, mij met mijn juiste naam aan te spreken, mag je voor mijn part in de stront zakken. Ik heb niet me je op school gezeten, onbeschofte vlegel!
"Als hij het nog één keer
"Als hij het nog één keer waagt een blanco cheque uit te schrijven voor dat land, is hij en zijn VVD gezien. De afrekening bij volgende verkiezingen zullen dan immens zijn."
Welnee, iedereen die nu nog VVD stemt, vind een blanco cheque geen probleem. Anders zouden ze nu al niet meer op Rutte stemmen.
Deze verkiezingen doen er
Deze verkiezingen doen er niet toe. De op hol geslagen meute lemmingen denderen amechtig af op de EU-klippen. Al zou de PVV dertig zetels halen dan vallen die flaggellanten toch niet meer te stoppen. Allemaal naar het putje.
De PVV zal aldus in de oppositie gaan plaatsnemen. Prima zaak. De grote crashes en implosies gaan nog volgen. Verelendung. Torenhoge belastingen en miljarden modderstromen naar corrupte zuidelijk regimes. Een duister deken zal over de EUSSR en nederdalen en alle eurofiele stemmertjes (wellicht muv. het vederlicht robot-legioen van narcist Pechtold (ofschoon zelfs die flink in de peilingen keldert al zou je dat niet zeggen gezien de absurde exposure die deze harlekijn krijgt)) zullen nog eens over hun oenig bolletje krabben.
En terwijl Rutte, 't Kereltje, Buma en Samson klaroenen dat we die miljarden wel moeten roven zal de bevolking deze tragi-comedie niet langer pikken. En ondertussen liggen Roemer en Wilders op een berg goud te ronken.
Wellicht is het dan te laat. Wellicht niet. We zullen zien. Sowieso heb ik bijzonder weinig mededogen met de zelfdestructieve kaaskop. Blaren zitten and all that. Laat het maar eens stormen, laat de bliksem maar eens eens inslaan, laat die dijken het maar begeven. Misschien dat dan de platte schedeldakjes van de Kaaskop eens een notie krijgen van de predicament waarin we zitten.
Het is nu allemaal vrijheid, blijheid. Giechelend en elkaar veren in de aars duwend de klippen af. Joepieeee ik ben moreel verheven, superieur en bovenal sociaal, joepieeeee ik ben o zo progressief, solidair en zo goddelijk humaaaaaan, joepieeee ik ben wicked en sexy want ik stort guitig miljarden in de cesspool. Joepieee ik ben goedgekeurd door de Orwelliaanse Poco-brigade. Ik heb de jusite stempel !!!
De kaaskop.
De idioot die met een brede grijns naar de naderende koplampen wuift.
VVD adebt Tim E spreekt
Ik ben geen PVVér maar een LP´er maar wishfull thinking daar weet Tim E alles van als VVD adebt doet hioj niet anders hoe onrealistisch dit ook is.
Nu weer omdat Rutte zijn griekenland retoriek heeft aangepast zouden mensen die tegen EU en de euro zijn op de VVD gaan stemmen. Fool me once (2010) shame on you, fool me 2ce shame on me!
om met nog meer platitudes te komen: Read my lips no more bailouts!
Veel te lastig
Ach meneer S.
U heeft gekozen voor een lange, lastig correct te spellen naam.
Nu kan ik steeds weer een poging ondernemen uw naam correct te spellen, maar ooit zal ik wel een u of een ij verkeerd plaatsen...en dan gaat u er net zo goed met gestrekt been in.
Daarnaast zou ik wellicht kunnen volstaan met CM, maar uw schrijfsels blinken nogal uit in lompheid, onbeschoftheid, kokerdenken en het volstrekte onvermogen zich te verplaatsen in de mening van anderen...
Kortom, leuk dat je nu doet alsof je zwaar verontwaardigd bent, maar de agresieve toon (ik vergeet nooit wat) is door u opgestart.
Respect...dat moet je bij mij verdienen!
Veel te lastig
Ach meneer S.
U heeft gekozen voor een lange, lastig correct te spellen naam.
Nu kan ik steeds weer een poging ondernemen uw naam correct te spellen, maar ooit zal ik wel een u of een ij verkeerd plaatsen...en dan gaat u er net zo goed met gestrekt been in.
Daarnaast zou ik wellicht kunnen volstaan met CM, maar uw schrijfsels blinken nogal uit in lompheid, onbeschoftheid, kokerdenken en het volstrekte onvermogen zich te verplaatsen in de mening van anderen...
Kortom, leuk dat je nu doet alsof je zwaar verontwaardigd bent, maar de agresieve toon (ik vergeet nooit wat) is door u opgestart.
Respect...dat moet je bij mij verdienen!
Veel te lastig
Ach meneer S.
U heeft gekozen voor een lange, lastig correct te spellen naam.
Nu kan ik steeds weer een poging ondernemen uw naam correct te spellen, maar ooit zal ik wel een u of een ij verkeerd plaatsen...en dan gaat u er net zo goed met gestrekt been in.
Daarnaast zou ik wellicht kunnen volstaan met CM, maar uw schrijfsels blinken nogal uit in lompheid, onbeschoftheid, kokerdenken en het volstrekte onvermogen zich te verplaatsen in de mening van anderen...
Kortom, leuk dat je nu doet alsof je zwaar verontwaardigd bent, maar de agresieve toon (ik vergeet nooit wat) is door u opgestart.
Respect...dat moet je bij mij verdienen!
@ attlee op 5 september, 2012 - 21:03
Wel eens ctr c en ctrl v geprobeerd?
Kortom, gelul!
Nee hoor..CM
Met een ipad is dat verdomde lastig...
U denkt alweer vanuit uw eigen beleving...doch u ziet, de werkelijkheid blijkt geheel anders.
Ne gekkie, die peilers beduvelen de kluit, dat weet iedereen!
Nou Tim, we spreken elkaar volgende week wel! En dan moet ook JIJ door het stof !!
Ik kan niet wachten tot dat moment.
Bij de 1e kamerverkiezingen is er nooit veel animo, dus dat getal zal dan wel kloppen.
Maar dat Wilders een fletse campagne voert, welnee joh. Hij spettert van het scherm af.
Won gisteren bij Carre het debat op punten. Nee niet Samsom, die is alleen maar aangewezen door die honderd man die op het hoofdkantoor van de pvda zatten te twitteren en te stemmen. Dat heet in eigen voet schieten.
Dus Tim, wacht maar tot volgende donderdag, dan is de uitslag bekend en zie je een enorme gordijnbonus. Noem het nu maar een 'PVVDOODZWIJGPREMIE'
ctrvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv
Uitstekende analyse, Tim
Behalve dan dat geen van de argumenten die je noemt een PVV-kiezer zal aanspreken.
Dat weet jij niet, want je bent geen PVV-stemmer. Ik wel.
PVV
De PVV is bij 2e kamerverkiezingen steeds te laag ingeschat. Bij de 1e verkiezing waar aan ze meededen werden ze op 2 zetels geschat (het werden er 9). En bij de 2e werden ze op 17 zetels geschat (het werden er 24).
We zullen het wel zien op 12 September. Dan zullen we voor de 3e keer verbaasde gezichten zien omdat de PVV weer hoger scoort dan in de peilingen.
Rutte
Grappig dat mensen Rutte nog geloven over zijn Griekenland standpunt. Kun je weer zien hoe naief VVD stemmer Tim Engelbart is.
Weg met campagnes
Als ik zie hoe alles in het werk gesteld wordt om een archetypische doch rethorisch volstrekt talentloze mooiprater als Samson kunstmatig naar boven te stuwen dan moet een dergelijke mediatieke campagne gewoon verdwijnen. Met de huidige technologie moeten verkiezingen veel sneller kunnen volgen op de val van een kabinet. Een land als Estland staat bijvoorbeeld veel verder in het digitaal stemmen. De partijen moeten beooordeeld worden op hun werk zoals dat beoordeeld wordt op dat moment en niet na drie maanden van ijle beloftes en mediamanipulatie. Misschien moeten verkiezingen permanent gekoppeld worden aan kiesaccounts zodat iedereen continu zijn stem kan aanpassen en de zetelverdeling een soort vlottende beurskoers wordt.
Back to topic : pvv krijgt een gordijnbonus omdat ik me niet kan voorstellen dat zijn potentiële kiezers op dit moment minder gefrustreerd zouden rondlopen dan bij het vorige ronde bolkleuren. Resultaat wordt een monsterverbond van tegenstrijdige partijen die de verkiezingen verliezen, maar dapper verder besturen. Een verhaal dat sterk aan België doet denken.
Prima stukje
Prima stukje Tim, ik denk dat de peiingen nu wel nauwkeuriger zijn (mbt PVV) dan bij de vorige TK verkiezingen. Uiteraard is er altijd een fout marge van zo'n 3 zetels hoger of lager, maar de trend is duidelijk: partijen als GL, D66 en PVV zakken weg. Wel heb ik het idee dat de VVD wat hoog wordt ingeschat in sommige peilingen (34+), wie wil er nu Rutte terug in het torrentje??? Vast een aardige groep maar evenveel of nog meer mensen dan vorig jaar? Dat gelooft toch niemand???
Ik hoop het
Ik hoop het de reaguurders hier hopen, dat de PVV groter blijkt te zijn...
Die verborgen stemmen zitten niet bij de PvdA, wel bij de VVD.
En, breaking news...het verschil tussen VVD en PvdA is nu nog maar 2
Ik hoop het
Ik hoop het de reaguurders hier hopen, dat de PVV groter blijkt te zijn...
Die verborgen stemmen zitten niet bij de PvdA, wel bij de VVD.
En, breaking news...het verschil tussen VVD en PvdA is nu nog maar 2
Correctie: D66 moest CDA zijn.
Correctie: D66 moest CDA zijn. Die zakt dieper en dieper en dieper...
Peilingen
De PVV staat op 20 zetels in de politieke barometer van synovate. De PVV gaat gewoon weer minstens 24 zetels halen. Hopelijk ten koste van de eurofiele VVD.
Zucht...
Die Tim is simpelweg nog niet oud genoeg om in te zien dat zijn 'analyses' gebaseerd zijn op louter wensdenken. Ik vermoed dan ook dat we, na 13 September, een hele tijd niets van hem zullen horen...
Wat niet is zal komen
Al zou de PVV nu wat minder zetels halen.....Een slag is dan verloren, maar niet de oorlog ! De kiezer zal behoorlijk vernaggeld worden door het komende (vermoedelijk) paarse kabinet. Daarna als dat kabinet op zijn bek gevallen is, zal de kiezer massaal voor de PVV gaan kiezen. Daarom, en het is gewoon een feit, wat niet is zal komen ! Bij de volgende verkiezingen, na dat vermoedelijke paarse kabinet, zal de PVV volgens mij met gemak 40 a 45 kamerzetels halen, en de kiezer eens echt waar voor zijn geld gaan geven !
Ik geloof dat columnist Engelbart vergeet dat er
een groot verschil is tussen de verkiezingen voor de Tweede Kamer en die voor de Eerste Kamer. Bij de Tweede Kamer spreekt het volk rechtstreeks, bij de Eerste Kamer wordt gekozen door Provinciale Staten, d.w.z. door politici. Dat scheelt een slok op een borrel, juist bij partijen als de PVV die in de ogen van de gevestigde orde hun plaats in dit gezelschap nog moeten verdienen (ik zeg het nu netjes).
vvd krijgt klappen
Het is wellicht niet leuk voor Tim, maar de VVD gaat beduidend kleiner worden als nu blijkt uit de peilingen. Een groot deel van de potentiele VVD stemmers is klaar met de Euro en met de EU. Dat weet Rutte en zijn denktank ook.
Waarom denkt u dat Rutte plots gister zo stellig was over Griekenland. Dat was alleen op potentiele VVD-stemmers terug te krijgen. Dat gaat niet lukken want Mark Rutte heeft de afgelopen weken te vaak gelogen. Verder zijn heel veel mensen die vorige keer de VVD hebben gestemd niet vergeten wat Rutte de vorige keer heeft gezegd. Een stem op de VVD is een stem voor minder Europa. Wij weten wat daar van terecht is gekomen.
U moet de wenspeilingen absoluut niet geloven. Zie de VK van afgelopen zaterdag. De VVD gaat 5 zetels kleiner worden en de PVV gaat richting 27 zetels of wellicht meer. Dat laatste hangt af of er nog "leuke dingen" naar buiten komen over Rutte hobby (ons geld weggeven).
Een stem op Mark Rutte is een stem voor de Euro is een stem voor meer EU.
Raar volk die PVV kiezers.
Raar volk die PVV kiezers. Aan de ene kant struinen ze het hele internet af op zoek naar onafhankelijke nieuwsbronen, aan de andere kant zijn ze bij slecht weer te beroerd om te gaan stemmen.
Ik hoop en verwacht dat de peilingen dit keer de PVV redelijk goed weten in te schatten, dan zijn we de komende jaren hopelijk van die huilverhalen over de peilingen af.
VVD partij van de leugenaars
Net in RTL Wat kiest Nederland, de vierde leugen van Rutte in het debat gisteravond. Nu over de uitkeringen en de uitspraak van Rutte daarover.
Rutte heeft tot nu toe de meeste leugens verteld in deze campagne. Daaruit blijkt dat de VVD gewoon totaal niet te vertrouwen is. Maar dat was al bij veel mensen bekend.
De VVD gaat flinke klappen krijgen 12 september en dan niet in positieve zin.
VVD partij van de leugenaars
Net in RTL Wat kiest Nederland, de vierde leugen van Rutte in het debat gisteravond. Nu over de uitkeringen en de uitspraak van Rutte daarover.
Rutte heeft tot nu toe de meeste leugens verteld in deze campagne. Daaruit blijkt dat de VVD gewoon totaal niet te vertrouwen is. Maar dat was al bij veel mensen bekend.
De VVD gaat flinke klappen krijgen 12 september en dan niet in positieve zin.
VVD blijft stabiel en PVV
VVD blijft stabiel en PVV wint een zetel. Waar komt die opeens vandaan? Achter de gordijnen? Eerlijk gezegd interesseerd het me niet zo of PVV 20 of 25 zetels haalt. Ik krijg het gevoel dat Rutte en Wilders de PvdA wel willen laten winnen. Want kijk even:
Er ligt een lenteakkoord waar al veel punten door partijen afstand van is genomen. Toch zullen deze partijen met de buitengesloten PvdA tot nieuwe akkoorden moeten komen. Hoe stabiel is dat. Met de problemen in EU en Euro die steeds sneller komen, gaat dat binnen die coalitie zeker heibel geven. En het is maar de vraag of Samsom met zijn activistische temperament daar stabiel en weloverwogen leiding aan kan geven. D66 en PvdA zullen lijnrecht tegenover elkaar komen te staan. En D66/de drammers zal als ze hun zin niet krijgen er de stekker uit trekken. Dat hebben ze eerder gedaan om een flutpunt. Daarna kunnen VVD en PVV de scherven oprapen.
@jd Ook weer niet erg
@jd Ook weer niet erg objectief. PvdA Samsom loog ook maar je hoort er niets over. In het programma van PvdA staat duidelijk dat zij tegen de komst van Zorgietta zijn bij de kroning van WA. Samsom zegt dat hij wel welkom is. Hij liegt dus.
Dat hele factcheqer is onzin. Je zou dan elke uitspraak na moeten trekken, maar ook nog eens verschillende intrepetaties.
Maakt het uit
Iedereen die niet op de PVV stemt is gewoon pro-EU. Dat is een feit. Ook de VVD-aanhang is dat want waarom zou je iemand, die bewezen heeft geen moeite te hebben met een leugentje meer of minder, "op zijn blauwe ogen" geloven? In het bedrijfsleven zou je nooit meer zaken doen met een dergelijk sujet. Het zal heus geen verschil maken of de PVV nou 20 of 30 zetels haalt. De meerderheid bepaalt en kiest dus voor de EUSSR. Ik blijf gewoon PVV stemmen zodat ik mijzelf in de spiegel kan blijven aankijken en nooit hoeft te melden "dass ich es nicht gewusst habe".
Mark Rutte vertrekt na 12 september uit de politiek
@Timmetje Toch?
Provinciale Staten verkiezingen vergelijken met Tweede Kamerverkiezingen? Van het PVV electoraat was de opkomst amper 37 procent dan bij de TK-2010 vandaar Tien PVV zetels in de Senaat.
De wenspeilers bij Synovate peilen vandaag in Nieuwsuur de PVV van Geert Wilders op 20 zetels! Het verschil met de SP is nog slechts 2 zetels en de virtuele vrije val van de SP is niet te stuiten.
Tenslotte gaat Mart Rutte met de VVD op 12 september een een historische nederlaag incasseren. Diederik Samsom en de PvdA worden met stip de grootste partij en wie weet de PVV van Geert Wilders als runner up
Rutte en Roemer worden de grote verliezers en Mark Rutte vertrekt vrij snel na 12 september uit de politiek
na zijn afgang vanwege het vreslijke Kunduz akkoord en de blanco cheques voor knofloklanden en banken.
Tim, je bent een
Geen persoonlijke aanvallen worden getolereerd. Bestrijd iemands ideeën, niet de persoon zelf. Kunt u dat niet, dan volgt het spamfilter. Regels zijn regels.
Door redactie.
Die factchecker wordt door de
Die factchecker wordt door de Nederlandse msm net zo gebruikt als men dat doet in Amerika: linkse politici komen met alles weg, rechtse politici worden continu 'onderzocht'. Het is niet factchecken; het maakt deel uit van een propagandacampagne van de MSM. Geen weldenkend mens die daar intrapt.
Princenvlag, U hebt
Princenvlag, U hebt ongelijk.
Rutte verklaarde tenslotte (and read his lips) : "Geen cent meer naar Griekenland !"
Hmmm of was dat 2010. Of toch het RTL debat in 2012. Of toch..... Euh... kan iemand me helpen ?
Peter R tegen Rutte,
Peter R tegen Rutte, tenenkommend. Wat is het toch een lul die Peter R.
Redactie, point taken. Al
Redactie, point taken. Al lijkt het mij redelijk dat dan ook uw columinsten dezelfde speregels hanteren.
Dank voor het begrip - redactie.
Michael stipt hier een
Michael stipt hier een belangwekkend punt aan. Bij de een hanteert met de doofpot, de liefdesmantel, de draaihals, de blinddoek, het metersdikke tapijt, de janus-kop, de baantjescarroussel-vooruitzichten, bij de ander wordt de nieuwste Nasa telescoop in werking gesteld. In een normaal functionerend emaatschappij zou men het woord hypocriet op het aangezicht van den PO-journalist brandmerken, in NL rollen ze na hun 'journalistieke/propaganda' bezigheden rechtsstreeks de politieke partijen in. Bedankt voor bewezen diensten. Corrupte Dienaren v/d Politieke religie. Een platwurm heeft nog een groter besef van journalistieke integriteit.
En het duivelse is. Ze komen er mee weg. Ze komen er gewoon mee weg.
@Michael van Galien: En dat
@Michael van Galien: En dat is nu net het probleem. Nederland heeft niet zoveel weldenkende meer over. Die zijn geëmigreerd en in ruil hebben we er dom volk dat in sprookjes geloofd voor terug gekregen. Wij zijn de laatste der mohikanen.
Nu we het toch over een
Nu we het toch over een gordijn-bonus hebben. Zojuist bij Trouw weer een epistel van de machtigste man van Nederland: André 'ik stem PvdA, oh nee ik ben onafhankelijk' krouwel.
Samsom betrouwbaarder dan Rutte, volgens deelnemers KieskompasMijn antwoord (blijft afwachten of 't geplaatst wordt maar ik moet zeggen dat door de weeks de score bij Trouw 80% is *hulde daarvoor), in de weekenden 10% (andere moderator ?)
Enfin
"Men nemen 'n alruines of wichelroedeloper. Desnoods 'n kristallen-bal-tuurder. BIj voorkeur iemand die 'n studie heeft gedaan in de niksigheid. Een socioloog bijvoorbeeld. Deze laat men een kieskompas'in elkaar knutselen. De bevriende media bombardeert deze charlatan vervolgens tot deskundige. Bertus Hendriks style. Lekker trendy, lekker hip, o zo journalistiek verantwoord. Vervolgens laat je deze ziener elke dag op tv, de radio en in de kranten zijn wanen tot wasdom brengen. Who cares anyway ?
Raaf: nee, ze kwámen ermee
Raaf: nee, ze kwámen ermee weg. Alles is aan het veranderen. Uiteindelijk moeten ze eraan geloven - de PO zal uiteindelijk het onderspit moeten delven. Alleen, ja, moeten we ons daar wel voor inspannen. Wat dat betreft zijn we hier op DDS (bloggers én reaguurders) zeker op de goede weg - maar het moet nog meer, nog duidelijker, nog vaker.
Hoe dan ook, ja dat is het precies. Zo'n factchecker is een middel om de macht aan links te doen toekomen, waarna de 'journalisten' (ahem) daarna een mooie baan krijgen bij deze of gene linkse partij. 'Bedankt he!'
Beppie: Mij bekruipt ook weleens zo'n negatief gevoel... maar dan denk ik even aan 2000, 2001 en 2002. Weet je nog hoe de situatie toen was? Fortuyn, die vergeleken met wat we vandaag zeggen, soft was, werd compleet afgemaakt (letterlijk zelfs!) in de media en daarbuiten.
Mensen worden steeds mondiger, websites zoals DDS worden steeds beter gelezen (wij hebben totaal geen last van de problemen met het vasthouden van lezers die de MSM hebben, laat staan om er meer bij te krijgen)... kortom, de kiezer roert zich. In dat opzicht zie ik de toekomst wel degelijk positief tegemoet.
(Vergeet ook niet: happy warriors zijn effectiever dan depressive warriors.)
Rutte tegen Peter R.,
Rutte tegen Peter R., +10.0000 voor Rutte. R. Met zijn door bloed doorlopen ogen vanwege pure PVV haat. Peter R., het symbool van de objectieve tv uit Hilversum.
Peter R. past qua mentaliteit
Peter R. past qua mentaliteit echt perfect bij de PO, OphEUffen.
@Michael van Galien: Ik ben
@Michael van Galien: Ik ben niet depressief hoor. Ik kijk wat verder dan 12 september naar die stip aan de horizon.
Peter R. de Vries
tegen Rutte was zo onbeschaamd onbeschoft. Peter R. kan zijn Wilders-haat niet verbloemen of beteugelen en de VARA en presentator laten het gebeuren en lachen in hun vuistje. Ongelooflijk stom van Rutte en zijn campagneteam dat ie bij DWDD gaat zitten want dit had hij kunnen weten en moeten verwachten dus niet moeten doen.
Jessica; ik heb al twintig
Jessica; ik heb al twintig keer gezegd in de afgelopen 2 dagen dat de VVD de PO gewoon moet boycotten. Het is te onzinnig voor woorden dat ze zich daar nog voor lenen.
En het ergste is: het is helemaal niet nodig! Ze kunnen hun boodschap tegenwoordig op andere manieren aan de man brengen. Je kunt prima zonder de NOS, VARA, Tros, etc. ... in ieder geval zonder bij hen aan te schuiven.
Misschien klopt het van geen
Misschien klopt het van geen kant en zie ik spoken maar toch wil 't er bij mij niet in dat de griezelige haat die Peter de Vries voor Geert Wilders koestert zomaar spontaan is ontstaan. Ik geloof zeker dat hij onder druk is gezet na de uitzending over het 'wijf van die lange', want raar is het dat de nog spraakmakender onthullingen die hij beloofde -zonder verklaring- nooit zijn uitgezonden. Vrees voor de majesteit en doet hij op deze manier boete?
De naam zegt het al: Petairrr
De naam zegt het al: Petairrr Airrr = lucht, gebakken lucht.
Een faillissement van
Een faillissement van Griekenland en Spanje = 44 zetels
Een grote aanslag in den haag = 84 zetels
Even afwachten dus
@Michael
Ik moet zeggen dat dhr. Rutte best goed was. En dat Peter R, het niveau gruwelijk irritant ( en ik druk me mild uit) ver voorbij was; kan ik voor Rutte zelf zeer goed invullen.
Het was tenenkrommend en dan ook nog eens gepaard aan een ongemanierdheid, ongenuanceerdheid en bijna grenzend aan een soort van waanzin.
Voor de rest. Er zijn duidelijke partijen die stelling gaan en durven te nemen. Hoe het uitpakt? Kweenie.
Ik zie liever opnieuw een Mark Rutte met nu eens een echt rechtse club. Jaja, ik moet niet zo dromen. Maar hé, ik gun jonge mensen dezelfde kansen die ik kreeg. Je weet wel, leren, leren, leren, werken, werken en jezelf inzetten!
BNR
BNR, als er één voorbeeld is van de overbodigheid van de P.O., qua "Duurzame", "Groene" ,( "Gematigd")-Linkse- agitprop, zou ik BNR graag nomineren.
Het kàn!
Zònder subsidie van overheidswege!
Nèt als de div. RTL's!
Of vergis ik mij nu deerlijk?
Peter de vieze de Vries
Walgeljke vent.
Punt
6 September
Overigens is het vandaag, 6 september 2012, de 49e verjaardag van Geert Wilders.
7x7.... dat is een mooi getal!
Ik ga hem straks nog even een felicitatiemailtje sturen, maar ook vanaf deze plaats: gelukwensen... en pas goed op uzelf, meneer Wilders.
En nee... stuur de beveiligers toch nog maar niet weg!
Dat is beter voor uzelf én voor Nederland!
Peter R. de Vries
Kan iemand mij eens uitleggen WAAR die blinde haat van Peter R. de Vries voor Wilders vandaan komt?
Ik begrijp er helemaal niets van!
Peentjes zweten.
PVV'ers zouden met geen enkel peilbureau mee moeten doen. Dus, 100% gordijnbonus.
Laat hun tegenstanders maar peentjes zweten.
dikke...
@Attlee
Dikke anti-Wilders begrijp ik, jij lijkt mij een D66 type "braak", maar ja, zo ieder zijn eigen keus.
Laten we gezellig volgende week afwachten. Wilders is in ieder geval iemand die Nederland NIET in de verkoop zet zoals al die andere eurofielen. Daar komen ze nog wel van terug, want ook hier krijgt Wilders gelijk:"binnen een jaar is het afgedaan met de euro". Eens kijken wie dan zijn wonden likt..............ik wacht geduldig af, zij het met ons allen in de afgrond.
ego dingetje
zou het kunnen dat P.R. de Vries een beetje verteerd wordt door jalouzie
t.o.v. de PVV i.c. Wilders?Nadat bleek dat niemand zat te wachten op die partij
van hem, de PVDR......,
http://www.elsevier.nl/web/1060466/Nieuws/Politiek/Peter-R.-de-Vries-gaat-niet-naar-Den-Haag.htm
en dat dePVV te zelfder tijd na de verkiezingen in 2007 van 1 naar 9 zetels ging en na
2010 nar 24 zetels, tja dan in het duidelijk dat een ego als dat van De Vries
een niet te overleven dreun heeft gekregen. In mijn ogen de reden van zijn
onstelpbare haat t.o. Wilders.
Peter R. de Vries
Kees E 08.30
Zijn dochter werkt toch voor de een of andere welzijnsorganisatie? Afhankelijk van subsidie.
Hij...
@ Kees E
Hahahaha, Kees, ik denk Peter zelf ook niet. Mensen, die met waarheden komen en ze ongenuanceerd brengen, want zeg nu eerlijk, dat kan Meneer Wilders als de beste and i like it, Die zijn meestal de gebeten honden.
Ik heb liever dat Wilders het "pats boem" brengt, worden we ook weer lekker wakker, dan dat je om de hete brei heen gaat draaien en DAAR zijn de anderen heel erg goed in. vreemde vogel die Peter R, de Vries, vond het altijd wel sympathiek (vond).
Uitstekend betoog
@Two Ravens Black Kettle op 5 september, 2012 - 20:57
Scherpe visie.
Ik hoop ook dat de PVV in de oppostie komt, want de eurofiele klappen die NL de komende 4 jaar op zal moeten vangen horen wel bij diegene terecht die er ook voor gezorgd hebben. En dat is zeker niet de PVV, ik vermoed dan ook dan het eerstvolgende kabinet het niet lang zal houden. De kritiek zal heftig zijn, het volk zal zich gaan roeren en dat moet bij de partijen terrecht komen die het veroorzaakt hebben. Wilders hoeft dan alleen maar de kritiek van de teleurgestelde eurofielen te onderscheppen, analyseren en te weerleggen. Daarnaast zijn eigen politieke standpunten van nu erbij te gooien en het zal bij een groot deel duidelijk worden dat hij gelijk heeft met de EU.
Omdat de PVV niet langer
Omdat de PVV niet langer bereid was mee te helpen bakken met soevereiniteit over te dragen en het land in de uitverkoop te doen tijdens een schuldencrisis, bovendien geen enkel belangrijk programmapunt mocht verzilveren, zou haar dat nu door 'kiezers' kwalijk worden genomen?
Alleen door VVD'ers en CDA'ers, en dat is dus niet erg, Poindexter!
Nederig
"Nee jongens, de PVV gaat zetels verliezen."
En je gaat je eindelijk eens nederig gedragen als de PVV aan de 23, of méér zetels komt??
Ga je dán eindelijk eens door het stof?
Want dan blijkt hoe dom je huidige uitspraken zullen zijn. Maar, denk dat je qua vijandigheid t.o.v. de PVV op een R. de Vries level staat.....
ESM
De ECB gaat de komende 3 jaar onbeperkt staatsleningen opkopen van Spanje en Italie en andere noodlijdende landen. Dit doen ze uit het potje van de ESM. Wilders zou dit toch moeten kunnen uitbuiten bij de debatten.
Rutte heeft natuurlijk nog niet gelogen want Griekenland word in dit rijtje nog niet specifiek genoemd, maar voor hoe lang nog? Hij kan de ECB niet meer tegenhouden want hij heeft ze zelf een vrijbrief gegeven.
Succes
Het maakt helemaal niet uit Tim, wat de uitslag voor de PVV wordt. Of het er nou 18, 20, 25 of 30 worden.
De peilingen zijn denk ik wel gemanipuleerd, in die zin dat ze PVV expres laag zetten en met de bonus van de schaamte der mensen er voor uit te komen denk ik dat ze wel een redelijk mooie score gaan halen, zo rond de 25 zetels. Die zetels zullen ook weer gedrukt worden door stemfraude, zoals de vorige keer met PvdA-ers die met analfabeten in hokjes gaan staan om ze te wijzen welk rondje ze in moeten kleuren.
Maar goed, we weten allemaal dat rond de 25 zetels niet genoeg gaat zijn. Om een statement te maken naar het establishment hadden dat er 40 of meer moeten zijn. Dat had de boel pas goed opgeschud, en hoewel ik denk dat de peilingen worden gemanipuleerd, kan het niet zo erg zijn dat de PVV met 40 of meer zetels gaat weglopen. Dat zou immers deze peilers zo ongeloofwaardig maken dat ze daarna bijstand kunnen gaan aanvragen. Immers, geen hond geloofd de hond en co. dan meer.
Maar het allergrappigste vind ik dat Tim en kornuiten hier blij mee zijn. Hoe dom moet je dan wel niet wezen? Iedereen met een beetje intelligentie ziet dat het schip richting de ijsberg vaart. Geert wil een zwiep aan het stuur geven, maar Tim roept hoera wanneer de stuurman niet vervangen wordt en het schip heerlijk verder richting de ijsberg vaart. Nou Tim, veel succes!
De PVV-ers wens ik veel sterke toe komende jaren vanuit een zonnig, maar instortend, Spanje toe. Hier weten de mensen al dat de shit de fan raakt, en dat het zo verschrikkelijk failliet is dat er heel veel eurootjes naar toe moeten komen om dit land nog van een ramp ala Griekenland te behoeden. Maak je borst maar nat, want Spanje 7x de omvang van Griekenland. En Spanje hielp mee om de miljarden in Griekenland te pompen. Ook een rede dat het nu instort, andersom dan dat eurofielen beweerden: dat andere landen zouden instorten wanneer Griekenland zou instorten. Spanje is die miljarden nu kwijt. Dat gaat niet terugkomen MET rente...
Sterkte
@de_mol op 6 september, 2012 - 10:38
Dus elke keer zullen minder en minder landen de overgebleven landen moeten bailouten. Spanje, als groot land, is er nu dus niet meer om te helpen het andere land te voorzien van miljarden. Dat betekent dat Nederland weer een groter deel van de koek zal moeten dragen.
Ik heb niet te doen met mensen als Tim. Ik mag hopen dat hij over 2 jaar 80% of meer aan de staat moet afdragen waar een groot deel richting Spanje stroomt, zodat ik kan blijven genieten van de gratis zorg in dit land.
PVV-ers (en andere mensen als LP-ers en stemmers op de PvdD, dus al die mensen die wel zien dat Europa ze in de armoede gaat storten) wens ik zeer veel sterkte toe.
Rutte
Rutte kan geen kant meer op, hij heeft trouw moeten zweren aan de EU en het gemeenschappelijk Europees belang, zie Remi Hauman in Europa wankelt, p 280.
We zijn geen pionnetjes.
Ja... en daarom zou niemand op de VVD en andere pro-EU partijen moeten stemmen... als men nog enig gevoel voor Nederland heeft, tenminste.
Waarschijnlijk is het inderdaad al allemaal té ver heen en zitten wij in de fuik.... en geen idee hoe lang het duren zal, voor we onszelf daar weer uit bevrijd hebben.
Maar mogen we daar alstublieft protest tegen aantekenen?
Ook al wil niemand onze stem horen... toch láten we hem horen!
Daarom hoop ik dat veel mensen op 12 september op de PVV zullen stemmen.
We zijn geen pionnetjes op een EU-schaakbord!
Ik hoop werkelijk dat de PVV
Ik hoop werkelijk dat de PVV niet deelneemt aan een regering.
De ellende die gaat ontstaan bij het in onvermijdelijke elkaar storten van de €-uro kan men haar dan ook niet verwijten.
Gezien de overal herhaalde opmerking van Roemer "dat Wilders 2 jaar aan de knoppen heeft gezeten", hetgeen bij gedogen natuurlijk niet waar is en de beschuldiging van het wegglopen uit het Catshuis dat vooral door gedrag van Verhagen gebeurd is kan de PVV beter aan de kant staan uit te kijkjen naar de tijd dat er echt wat gedaan kan worden.
Knoppen
@louis-portugal op 6 september, 2012 - 11:26
Komt bij dat de PVV wel heel veel heeft geprobeerd, maar aan alle kanten is tegengewerkt. Denk alleen maar aan de burgemeesters en het asielbeleid.
Met onwillige honden is het moeilijk hazen vangen. En omdat het hele politieke en ambtelijke stelsel in handen is van eurofiele en pro-immigratie mensen, is het een bijna onmenselijke taak.
Maar hier een pagina waar je onder andere kunt lezen dat de PVV veel meer heeft geprobeerd en bereikt dan mensen denken, en dat in nauwelijks meer dan een jaar (kijk naar Schaakmat's reacties onder dit artikel):
http://www.amsterdampost.nl/kanttekeningen-bij-gedogen-pvv/
GERARDE, AD MULTOS ANNOS
GERARDE, AD MULTOS ANNOS VIVAS - BIS IL