De grootste aanslag op onze verworvenheden dreigt vooralsnog van links te komen, meent CDA-Kamerlid en Defensie-woordvoerder Raymond Knops. Hij wil niet dat 12 september een '11 september' wordt voor onze militairen.
Vorige week werd Nederland opgeschrikt door berichtgeving over een terreurdreiging. Al Qaeda zou in Pakistan Somaliërs getraind hebben om een aanslag te plegen in Den Haag. Óns Den Haag. Een stad die nu vooral opgeschud wordt door de naderende verkiezingen. Verkiezingen die plaatsvinden in een Nederland waar we het relatief goed hebben. De vraag is: hoe houden we dat zo? Er staat op 12 september veel op het spel, waaronder de toekomst van onze krijgsmacht. En daarmee de veiligheid, economie en welvaart van ons land. Vooralsnog dreigt de grootste aanslag op die kwetsbare verworvenheden niet van Al Qaeda te komen, maar van links. Afbraak dreigt. De onrust onder het defensiepersoneel is zo groot dat gezamenlijke officierenverenigingen een publiekscampagne gestart zijn. Een ongebruikelijk initiatief dat alle lof verdient.
Defensie was voor linkse partijen altijd al een melkkoe. Maar in deze tijden van economische crisis zijn alle remmen losgegaan. Er moeten nu namelijk echt scherpe keuzes gemaakt worden om de overheidsfinanciën op orde te krijgen. Omdat elk programma langs de meetlat van het Centraal Planbureau wordt gelegd, kan niet volstaan worden met mooie idealen. Zo spreekt de PvdA in haar verkiezingsprogram uit: "Een internationaal engagement van de sociaal-democratie is urgenter dan ooit. Een van de beginselen die daar bij hoort is een rechtvaardiger internationale orde en een bereidheid tot gezamenlijk internationaal optreden. Al deze ambities vragen om een moderne en op deze taken toegeruste krijgsmacht."
Van deze ambities blijft in de gehaktmolen van het CPB vrijwel niets meer over. Al in april van dit jaar kreeg de PvdA te horen dat hun plannen een miljardje of wat tekortschoten om binnen de norm te blijven van een begrotingstekort van 3%. En zo haalde politiek leider Samsom in één avond, naar verluid in tien minuten tijd, de zeis over het defensiebudget. Een miljard eraf, zonder visie, bedoeld om een gat in zijn begroting te dichten. Maar ook om een ruk naar links in te luiden richting de SP; een partij die staat voor defensieuitgaven van omgekeerd Noord-Koreaanse proporties. Deze race to the bottom op links dreigt te ontaarden in een historische afbraak van de krijgsmacht. De gevolgen van mega-bezuinigingen zullen verstrekkend zijn.
Ze worden namelijk over Defensie uitgestort in een periode waarin er al forse bezuinigingen verwerkt moeten worden. Minister Hillen staat voor de uitdaging om voor een bedrag van 1 miljard om te buigen; 14% van het beïnvloedbare deel van de defensiebegroting. Dat gaat gepaard met de opheffing van eenheden, verkoop van modern materieel, de afstoting van infrastructuur en verlaging van het ambitieniveau. Het gaat om de meest ingrijpende reorganisatie van de afgelopen decennia, waarbij maar liefst 12.000 functies komen te vervallen. Die naar schatting tot 6000 gedwongen ontslagen zal leiden. Defensie betaalt nu al hard mee aan het gezond maken van de overheidsfinanciën. Dat was al een moeilijke keuze, maar dat was nog wel verdedigbaar.
Nederland blijft namelijk nog een krijgsmacht houden om trots op te zijn. De operationele capaciteiten zijn namelijk zoveel mogelijk ontzien. Door te snijden in bestuur, staven, dienstverlening, ondersteuning en infrastructuur komt er geleidelijk weer meer ruimte om te investeren, zoals in cyberwarfare en onbemande vliegtuigen. Achterstanden worden ingelopen, voorraden aangevuld. In 2014 moet de organisatie weer volledig op orde zijn. Overtollig vlees zal er dan niet meer op de botten zitten. Defensie zit rock bottom. Veel eenheden zitten op een kritische minimum-omvang. Verder ‘kaasschaven’ betekent dat het niet meer rendabel is om ze in stand te houden. Dan is opheffing de enige reële optie. Oftewel: het amputeren van gezonde ledenmaten.
Dat zou te rechtvaardigen zijn als er een visie aan ten grondslag zou liggen. Zoals een keuze voor een bepaald type krijgsmacht. Het CDA staat voor de veelzijdig inzetbare krijgsmacht, een ‘Zwitsers zakmes’ dat geschikt en in staat is tot diverse operaties, van snelle interventie tot aan langdurige stabilisatie. Links stond voor de ‘vredesmacht’, met minder tanden maar wel geschikt voor stabilisatiemissies. Logisch, want alleen zo kunnen de ambities voor een veiliger en rechtvaardiger wereld, die links zegt voor ogen te hebben, verwezenlijkt worden. Bijvoorbeeld in fragiele staten, waar duurzame ontwikkeling onmogelijk is zonder veiligheid. Met ontwikkelingssamenwerking alleen is het dweilen met de kraan open. Toch draait links deze kraan nog verder open, terwijl Defensie het water aan de lippen wordt gezet.
Snijden op Defensie zorgt voor een minder slecht rapportcijfer bij het CPB. Maar de prijs die we daar met z’n allen voor moeten gaan betalen, kan wel eens veel hoger zijn. Uit de doorrekening blijkt namelijk dat er meer dan gezonde ledenmaten geamputeerd worden. De SP en GroenLinks heffen zelfs de ruggengraat van Defensie op: het Commando Landstrijdkrachten; de PvdA komt daarbij in de buurt. Een handjevol infanterie blijft over om nog vredesoperaties uit te kunnen voeren. Het is onvoorstelbaar hoe de PvdA een traditie van 65 jaar internationale solidariteit overboord kiepert. En de mantra van Europese defensiesamenwerking daarbij als schaamlap gebruikt. Hoe kan Nederland daar serieus aan bijdragen als we zelf zoveel wegsnijden? Hoeveel hebben we dan te bieden? Onze partners zien ons al aankomen!
Onder links zal Nederland zich - meer nog dan bij de PVV - terugtrekken achter de dijken. Maar ook daar zal het minder veilig zijn. Nu staan nog 4600 militairen paraat om ingezet te worden in het geval van rampen of calamiteiten, zoals een terroristische aanslag. Of om te helpen bij het blussen van bosbranden, het opsporen van drugslaboratoria of het achtervolgen van criminelen. Die bijstand aan de civiele autoriteiten zal niet meer in dezelfde omvang waargemaakt kunnen worden als de bezuinigingen van links werkelijkheid worden. Daar zullen simpelweg veel minder militairen voor beschikbaar zijn. En dus zullen er gaten vallen.
En dat terwijl de veiligheidssituatie er in de wereld om ons heen niet beter op wordt. Het wordt instabieler. De onzekerheid neemt toe, en daarmee het risico van onveiligheid. Hopelijk kan de Nederlandse kiezer straks zonder problemen naar de stembus en blijft Nederland ook daarna veilig. Vanzelfsprekend is dat niet. Veiligheid is niet gratis. Op 12 september valt er echt wat te kiezen. De toekomst van onze krijgsmacht staat op het spel. Links dreigt meer dan 20.000 militairen en burgers in dienst van Defensie op straat te zetten. Hoe sociaal is dat? Bezuinigingen van die omvang zullen bovendien leiden tot klappen in economisch kwetsbare regio’s, waar vele kazernes zullen komen te verdwijnen. Nederland laat zijn bondgenoten in de steek, verliest invloed, kan zijn eigen handelsbelangen minder goed verdedigen en wordt minder weerbaar. Dat is goed nieuws voor Al Qaeda, maar slecht nieuws voor onze veiligheid, onze welvaart en onze economie. Laat 12 september daarom geen ‘11 september’ worden voor onze krijgsmacht!
Raymond Knops is Defensie-woordvoerder voor het CDA. Hij staat vierde op de kandidatenlijst van het CDA.




Losse f
Bangmakerij van de heer Knops. Onze legerleiding bestaat louter uit overbetaalde linkse ambtenaren die na 500 meter lopen met volle bepakking al om de dienstauto roepen. Het is de angst om hun goedbetaalde baantje kwijt te raken en echt werk te moeten doen. Verder moet de heer Knops maar naar partijgenoot Hans Hillen gaan. Deze CDA-judas is er verantwoordelijk voor dat de krijgsmacht onder 'rechts' tot op het bot is uitgekleed. Een landmacht zonder tanks, dat kan alleen in Nederland.
Niet fris
Ik vind het niet fris om 9/11 te gebruiken.
Voor de volle honderd procent
Voor de volle honderd procent mee eens. Links zou zich kapot moeten schamen.
Het was het CDA dat samen met
Het was het CDA dat samen met VVD en PVV het leger tot het bot heeft uitgekleed. Daar is "links" niet voor nodig gebleken.... Verder is het onfris om een vreselijk drama als 9/11 te misbruiken om je ei te leggen.....
Goede defensie
Het is keuzes maken. Je kunt je euro's maar 1x uitgeven. Kunduz + PvdA en trouwens ook SP (via de ECB), willen nou eenmaal de PIIGS landen overeind houden, en dat kost vele, vele miljarden.
Dat moet ergens vandaan komen. Deels zal dat van lastenverzwaringen komen, waarbij het Kunduz akkoord bij lange onvoldoende zal blijken, maar men ontkomt er dan ook niet aan het geld ergens anders te zoeken. Aangezien men weigert te bezuinigen op bv. OS, ja, wat blijft er dan nog over? Ik denk de zorg, onderwijs en defensie. Die zullen zware klappen krijgen. Wen er maar aan als je op dat soort partijen stemt.
Wanneer ik het voor het zeggen had, had ik een middelvinger naar Brussel opgeheven, en daarop bezuinigd, geweigerd miljarden naar de ESM en EFSF fondsen te sluizen, en wanneer de ECB de geldkraan zou opendraaien de Euro vaarwel gezegd hebben. Prioriteiten stellen, daar is de Nederlander zeer slecht in. En ik denk idd. dat een beetje goede defensie erg belangrijk is voor het land.
Verder, hou 11 september er buiten. Amerika had toen een prima leger, sterker nog, veruit het sterkste ter wereld. Zelfs China en Rusland waren in verhouding kleuters op defensie.
Een prima aanval op links.
Een prima aanval op links. Heel prima gedaan.
Oh, en rechts: hou de rijen nou eens gesloten jongens. Waarom denk je dat links elkaar nooit bekritiseert als deze of gene rechtse politici aan de schandpaal nagelt?
Van lotje getikt....
Een dergelijk artikel uit de mond van een CDA'er....Miljarden en miljarden tegelijk gireren naar Griekenland, Spanje en meer landen waarvan de socialistische overheden zwaar in de problemen zijn gekomen, om vervolgens een huilverhaal neer te pennen over bezuinigingen op defensie, die dan nota bene door hem als "asociaal" worden bestempeld.....
Bent u nou helemaal van lotje getikt, heer Knops? U knijpt de burgers van Nederland uit als een citroen om socialistische zuidelijke overheden en banken in het zadel te houden....En dan noemt u een bezuiniging op Defensie asociaal?!
Een laffe poging tot zelfrechtvaardiging
@MvdG 11:06: de rijen gesloten houden? Voor rechtse politici die ná de verkiezingen links beleid gaan uitvoeren? Wie houdt wie hier nu voor de gek?
Boontje komt om zijn loontje OS geld moet ergens vandaan komen!
Tja meneer Knops, ik ben het eens dat we niet in defensie moeten snijden maar moeten investeren het liefst door middel van moderne vliegkampen te gaan bouwen in Rotterdam. Maar boontje komt om zijn loontje, je wou toch niet snijden in OS? het geld moet uiteindelijk toch ergens vandaan komen!
Mijnheer Knops. Lees even
Mijnheer Knops. Lees even mee: Vooralsnog dreigt de grootste aanslag op die kwetsbare verworvenheden helemaal niet van Al Qaeda te komen, maar van onze kokerkijkende angstzweterige dhimmies in de politiek, en last but not least: van de EU.
Komt bij dat het achtervolgen van criminelen door onze soldaten weinig zin heeft als die criminelen dankzij de Europese Commissie kunnen binnenspoelen en gaan en staan waar ze willen, en dankzij onze rechterlijke macht sowieso per ommegaande weer op de burger afgestuurd worden. Anderzijds is het niet handig om met ons leger juist AQ een handje te helpen (Libië, straks Syrië)
Laat Brussel dus de hoelahoep krijgen, pak die rechterlijke macht hard aan en laat defensie eens aan een volwassen taboeloze visie- en strategie werken (dus zonder bemoeienis van angsthazen en goedmensen), zet daar een budget bij en blijf er dan van af.
Op twitter gelezen
Christendom gevaarlijk? Amper. Islam gevaarlijk? Nagenoeg niet. Echt gevaarlijk? Het kansloze religie der oneindige economische groei.
Verder: Het valt erg op hoe rechts doet aan intensieve bangmakerij. Exact zoals godsdiensten dat doen. En als je het daarvan moet hebben dan geloof ik je niet meer .......
Een dictator of een Kalief voor Nederland ?
Wat zal het worden, een dictator (Brussel) of een Kalief voor Nederland ? Eerst werd ons land volgepompt met bijna 1,5 miljoen moslims, en hun aantal groeit nog gestaag. Vervolgens staan we op het punt het leger zijn nek om te draaien. En door die miljarden-stroom naar Brussel zal onze politie de volgende in de rij zijn om geminimaliseerd te worden. Leuk voor Al Quaida en andere oproerkraaiers om hun kalashnikov te pakken, naar Nederland af te reizen, om alhier de moslim bevolkingsgroep te gaan ophitsen en van wapens te voorzien. Een voorproefje kregen we op de Dam in Amsterdam ! Het is gewoon vragen om grote problemen. Als een huis eigenaar voordat hij op vacantie gaat zijn voordeur helemaal open laat staan, omdat volgens hem er toch niets gebeurd, is er grote kans dat na zijn vacantie zijn hele huis leeg geroofd is. En dit is wat de linkse politieke partijen met Nederland van plan zijn. Ons stiekum overleveren aan de Sharia. Het islam vriendelijke Brussel (o.a. Malmstrom) zal nog eens ooit een pact aangaan met de islam. En dit alles laten we zo maar toe. Veel naieve kiezers die zo nodig weer links moeten stemmen.
Blijf snijden in Defensie
Net zo lang tot er niets meer van over is, of tot de politiek onder ogen wil zien wie de vijanden zijn die onze samenleving bedreigen. Whichever comes first.
de vrijheid verdedigen
Nog niet zo lang geleden had Nederland 1000 tanks. Nu nul. Er resteren een handjevol verouderde vliegtuigen en een paar fregatten waarmee Somalische hangjongeren in een rubberbootje achterna worden gezeten. En dat is dan onze krijgsmacht. Het enige wat we nog kunnen doen als de vijand (die we nu nog niet kennen - dat is het verraderlijke) aan de landsgrenzen staat, is het doorprikken van de dijken. Alle politieke partijen zijn voor dit 'gebroken geweertje' verantwoordelijk, zeker ook het CDA. Ze hebben niets geleerd van het verleden. En de PVV, de partij voor de VRIJHEID nota bene, is evenmin bereid onze VRIJHEID te verdedigen. Triest!
Stop het geld voor
Stop het geld voor ontwikkelingssamenwerking in defensie
smerig
wat een smerige, laag bij de grondse opmerking! Om 9/11 zo te misbruiken.
Alleen dit al is een reden waarom ik het CDA altijd een gluiperige en hypocriete partij zal vinden
Niet fris maar bizar
Volgens sommige reaguurders hier, zou je ter verdediging van ons leger, niet naar 9/11 mogen verwijzen.
Merkwaardig, zo niet bizar. Volgens mij heeft een leger met veiligheid te maken en zijn er oa door Al Qaeda al verschillende pogingen gedaan om het Westen aan te vallen. Met alle mogelijke middelen probeert het Westen verdere drama's als 9/11, Madrid, Londen en Soedan te voorkomen. Daarvoor moeten soms reguliere commandoeenheden worden ingezet (door Obama) om gevaarlijke gekken uit te schakelen en om aan essentiele informatie te komen. Een onbekend aantal aanslagen is inmiddels voorkomen.
Niet alles kunnen we op America's bordje schuiven als het weer eens ergens spannend wordt, zoals in het MO, Iran, Afganistan, N. Korea. De grootste economie ter wereld spendeert 4% van zijn BNP aan defensie. NL geeft 1,23% BNP uit of wel 2,8% van de NL begroting.
Dat is precies evenveel als de netto immigratiekosten (7,2 M/jaar).
Bij elke kabinetsformatie gaat er weer een miljardje af en dat in een wereld die steeds instabieler wordt en er tientallen/honderden miljarden naar het Zuiden verdwijnen.
Inderdaad, politiek is een kwestie van kiezen.
Gesus !
Ongekend wat die Annet hier poneert: ' Islam gevaarlijk? Nagenoeg niet.' ...
De (opzettelijke) onwetendheid van deze dame is schokkend. Eens kijken of ze nog over enig leervermogen beschikt: http://markhumphrys.com/islam.killings.html
En dan deze: ' Echt gevaarlijk? Het kansloze religie der oneindige economische groei.' ...
Ondertussen leeft zij in ons rijke Nederland en geniet zij van alle gemakken en voordelen die het kapitalisme hier in de afgelopen dikke halve eeuw heeft weten te realiseren.
Rijkdom overigens, die we nagenoeg volledig kwijt waren na de laatste wereldoorlog en die ook makkelijk van ons afgenomen kon worden omdat links ook voor die oorlog ons leger had gereduceerd tot een bewapende padvindersclub !!!
@ Jeff Vink op 6 september, 2012 - 13:18
"de vijand, die we nu nog niet kennen"
We? Spreek voor jezelf, Jeff. Twee miljoen stemmers kennen hem weldegelijk.
miljarden voor defensie !!
Bedankt voor het artikel meneer Knops !
Inleiding:
De islamieten worden door A. de Amerikaanse republikeinse neo conservatieven en B. de liberal Clintons (Huma Abedin) en C. Obana-Davis (John Brennan, Valery Jarrett) gebruikt om de Franklin Roosevelt policy of US dependence of islam oil van Saudi Arabie voort te zetten.
De olie is op geheime last van Henry Kissinger in 1973 door de OPEC (Saudi Arabië) met chantage van hun oorlog tegen Israël schaars en duur gemaakt.
(In hoofdzaak) daardoor zit de wereld nu in een enorme economische crisis.
Het politieke regime in Saudi Arabie is een sunni Wahabitische bende en deze fascistische clique houdt met hun feodale, despotische monarchie en met omkoperij de naar westerse vrijheid verlangende bevolking in de regio onder de duim. Dat lijkt niet zo te zijn maar zij worden dus door de fundamentalisten etc monddood gemaakt.
Verder 'subsidieert' de monarchistische clique al decennia lang in het geheim (de Saudische tak van) Al Qaeda om te bevorderen dat in plaats van het Saudische westerse Monarchen regime omver wordt geworpen ... juist de westerse wereld aan te vallen om hen aan hun islamitische wereld Kalifaat te onderwerrpen.
Daarom denken velen terecht dat MI6 en de CIA achter Al Qaeda zit. In Nederland vecht Geert Wilders van de Dutch Freedom Party daar tegen als een leeuw. De Amerikanen op hun beurt krijgen in ruil voor de exclusieve te dure olie weer US made wapen orders waarmee de Saudische fascisten de eigen maar vooral regionale bevolkingen onderdrukken.
2. Obama-Davis is allang - met name vanaf de vernietiging van Khadafi (Libië) - niet meer geliefd bij de meerderheid van (westers georiënteerde) Arabieren omdat zij uiteindelijk door kregen dat Obama onder het mom van een Arabische lente in werkelijkheid met kringen binnen de CIA (John Brennan) burgeroorlogen in de Arabische wereld heeft ontketend die de fundamentalistische Sunni moslims met een Kalifaat (islam Caliphate) aan de macht moet brengen op voorwaarde dat de Saudi (sunni) olie naar Amerika van de rep. neo-cons en dem. liberals blijft stromen.
Het world wide Caliphate wordt door de leiding van de elkaar onderling bestrijdende stromingen van de Sunni en Shia (shiiten) moslims nagestreefd. Daarin vechten deze tegengestelde groepen samen zij aan zij ....
Ook de christelijke neger wereld gemeenschap heeft dat nu door.3. Mitt Romney wil juist US Energy Independence in 2020.
Dat impliceert dat Amerika onafhankelijk wordt van de islamitische olie en geen Amerikaanse jongens meer naar Arabische slagvelden hoeft te sturen en ook dat deze islam olie voortaan veel meer naar India en China kan gaan.
Ook impliceert US islam oil independence dat de terreur van Al Qaeda (world Caliphate) India en China gaat bedreigen.
4. Het Vrije westen, China en India zullen de fundamentalistische islamitische wereld van Marokko tot Pakisrtan (mogelijk) achter een IJzeren Gordijn moeten laten verdwijnen.
5. De OPEC 1973 dure olie prijsstelling kan zolang blijven bestaan en de wereld economie toch enigszins herstellen.
6. Als Amerika en Europa veel goedkoper met kern energie gedreven elektrische auto's gaat rijden kan de wereld economie volledig herstellen.
7. Dus steun Roemneys islam oil independence en 2. steun goedkopere westerse KERN energie !!
Mijn stelling:
De Marinie doet de pool trainingen in Noorwegen en de berg training in Amerika.
Dat is niet onafhankelijk en stelt onze jongens van de Witt bloot aan de Psy-ops van de yankees van senator John McCain. Er is absoluut een veel groter defensie apparaat en dus veel meer materieel nodig.
Het is wel belangrijk om onderscheid te maken tussen personele en materiele kwantiteiten.
De huidige personele vaardigheden moeten drastisch aangepast worden aan de Cyberwar, Intelligence Agence en Special Ops.
Een tank divisie is nodig om überhaupt deze gevechtscapaciteit in een werkelijke setting te kunnen blijven oefenen. De tanks moeten blijven !
De bemande jacht-bommenwerpers raken meer en meer verdrongen door onbemande Drones met raketten.
Bij de vliegtuigen hoort ook een satelite driven Global Positioning System anders drukken de Amerikanen hun vrienden er gewoon vanaf. De JSF staat echt te roesten in de brochure.
Nederland kan zich een Galileo GPS aanschaffen voor 3 miljard euro voor 30 jaar.
Nederland zou ook een observatiesatelliet moeten hebben om internationale situaties onafhankelijk te kunnen beoordelen alvorens deelname.
Ook is de beste klap voor onze guldens te bereiken bij de schepen van de Staats Marine.
Thales apparatuur, Damen Shipyards dienen opdrachten te krijgen voor 4 goedkope lichte vliegdek schepen.
Deze lege modulaire 'vliegdek' schepen krijgen dan slechts 2 of 3 vliegtuigen en wat helikopters en voorts in Nederland ontwikkelde Drones.Verder 10 goedkope kustwacht patrouilleschepen.
En 4 kleine observatie onderzeeërs.
Maar dat is nog te weinig gegeven de almaar groeiende handelsbelangen die Nederland in de toekomst in steeds ernstiger mate heeft te verdedigen.
Nederland zal zich nog hervinden in een tijd waar de islamitische wereld van wellicht Marokko t/m Pakistan achter een ijzeren gordijn is verdwenen en de VS onder Romney - Ryan in 2020 energie independent is geworden en ook Nederland beter overschakelt naar Thorium en-of VHTR kernenergie voor haar dan in hoofdzaak elektrische auto(mobiel industrie)
Naast het onderscheid tussen personeel en materieel is er de toenemende afstand tussen klassieke en asymmetrische oorlogvoering.
Het terrorisme enerzijds en de achterstand van maatregelen vanuit de klassieke defensie neemt steeds meer toe.
Als Obama-Davis wordt herkozen zal een automatische sequestration in de US 's lands defensie rap uithollen en de islam world wide en China regionaal geweldig in de kaart spelen.
Obama is een marionet van neo-conservatieven zoals Richard Perle, Paul Wolfowitz, John McCain (Lindsey Graham) Zbigniew Brzezinski etc die het moslim fundamentalisme preferen boven naar westerse waarden snakkende Arabische bevolkingen in ruil voor islam oil tegen US arms en weapons.
Chris Christie in het Romney camp marcheert daar ook nog in mee.
Dus Romney is wel heel moedig met zijn energy independence want het concept speelt al decennia in de Amerikaanse politiek.
De SP van Roemer, van Raak, Marijnissen en GreenPeace’r Ike Teuling en GreenPeace’r Samson van de PvdA en Sap van GroenLinks marcheren mee met Al Gore in het Muslim Outreach plan van de Clinton family als onderdeel van de neo conservative Arab Spring revolution.
De Muslim Brotherhoodis een worldwide unfolding begonnen van een sinds 1928 voorgenomen en sinds decennia door westerse dollars via de benzine pomp gesubsidieerde oorlog tegen het westen met als de doel de vestiging van een wereld kalifaat met haar ambassadeurs van de O.I.C in de Veiligheidsraad.
Dat Morsi en Ahmadinehad elkaar tegenstaan is louter een voorfase.Sunni en Shia die elkaar lekker met veel bloedvergieten uitdagen om later gezamenlijk een asymmetrische wereldoorlog tegen dhimmies als Samson, Roemer en Sap te beginnen.
Stoere taal
Manman wat een stoere taal na twee tandeloze jaren. Fijn hoor, dat collega Knops op z'n hoede is voor verdere kortingen op het defensiebudget. Goed ook dat het CDA in z'n verkiezingsprogramma de krijgsmacht verder ongemoeid wil laten (net als VVD, SGP en ChristenUnie). Maar Knops meldt niet dat de CDA/VVD-coalitie (met steun van de PVV) ons leger in de afgelopen twee jaar heeft belast met de grootste bezuinigingsoperatie na de Tweede Wereldoorlog. Waarmee de slagkracht van onze krijgsmacht tot de rand van het toelaatbare is teruggebracht. Minister Hillen moest een regeerakkoord uitvoeren daat véél zwaarder in het defensiebudget hakte dan CDA en VVD in hun programma's hadden beloofd. Het gevolg: 10.000 militairen weg; de laatste twee tankbataljons weg; dertien F-16's weg; twee patrouillevaartuigen, een bevoorradingsschip en vier mijnenjagers weg; Patriot-luchtdoelbatterijen weg. Het ambitieniveau ('veelzijdig inzetbaar') kan niet worden waargemaakt, defensie moet vaker nee verkopen bij inzet voor eventuele missies. Dat alles nog geen twee jaar nadat CDA en VVD hun rechtse kabinet met gedoogsteun van PVV en SGP vormden. Terwijl het kabinet Balkenende IV (met ChristenUnie en PvdA) in z'n regeerakkoord nog 200 miljoen éxtra uittrok voor defensie en vredesmissies. Ik kan me voorstellen dat Knops zich met dat alles niet lekker voelt. Maar om dan zo in de onfrisse demagogie te vluchten...
Joël Voordewind, Tweede Kamerlid ChristenUnie (woordvoerder defensie, 2 op de kandidatenlijst)
@ Joël Voordewind
Uw partij is een schande voor de christelijke politiek.Tijdens een tv-debat niet eens in staat zijn jezelf
ertoe te brengen islam te karakteriseren als zijnde 'niet een verrijking voor de samenleving'.Ik praat niet
van rouvoets huichlelachtige (want wat zegt hij over israel?) sneer naar de apartheid (en zijn blindheid voor
het lijden van zijn geloofsgenoten daar);zijn meer dan totalitaristische trekjes (die jeugdarts,het kijken
achter de voordeur enz enz).Ook niet over uw eigen minister indertijd;wat was het ook alweer?niks met gezag?
Ik spreek u aan op uw eigen voorliefde voor 'vredes-avontuurtjes'.Als de bevolking jarenlang wordt ingeprent dat de voornaamste bestaansreden van het leger daarin bestaat om waterputten in afrika te bouwen (en moskees elders-maar dit terzijde);vindt u het gek dat dan 80% vindt dat er nog niet genoeg bezuinigd is?
Teken de petitie in je eigen economische en veiligheidsbelang
Wat een onzin. Dit artikel is
Wat een onzin. Dit artikel is het niet waardig op deze website te staan.
Wilders is tenminste menselijk - dat hij zegt van de Efteling te houden (zoals vele anderen) -
dat kun je van bepaalde andere politici toch niet zeggen.