Klik hier als u meer wilt lezen over ons privacybeleid en gebruik van cookies.

(Niet meer tonen)

De ondoorgrondelijke wegen van het IMF

Geplaatst door Auke Zijlstra op 4 oktober, 2012 - 12:44

Minister de Jager stelt dat het IMF moet oordelen over het Europese bankentoezicht. Alleen als het IMF positief oordeelt kan het toezicht doorgang vinden. Deze opmerkelijke stelling impliceert twee zaken. Ten eerste vertrouwt de Nederlandse minister van Financiën niet dat Brussel en de ECB tot goede afspraken kunnen komen, terwijl hij daar zelf sterk bij betrokken is. Ten tweede vertrouwt hij klaarblijkelijk wel op het onafhankelijke oordeel van het IMF. Het eerste lijkt me terecht maar het is de vraag of het tweede ook terecht is. 

Het IMF was oorspronkelijk bedoeld als een onafhankelijk instituut, dat onder strikte voorwaarden landen helpt die de staatsfinanciën door betalingsbalansproblemen in het honderd hebben laten lopen. Sinds vorig jaar is Christine Lagarde er de baas. Deze juriste is de elfde achtereenvolgende Europese IMF-baas en de vijfde uit Frankrijk sinds de oprichting van het fonds in 1944. Dit laat zien dat Frankrijk nog steeds weet hoe diplomatie wordt bedreven. Traditioneel is de verdeling dat de Verenigde Staten de leiding hebben van de Wereldbank. De leiding van het IMF is dan voor Europa. Frankrijk weet dus al decennia deze positie te claimen. Deze keer lieten de opkomende landen weten dat ze dit automatisme niet meer wilden. Echter, China steunde de claim van Frankrijk waarmee Lagarde de baan kreeg. 

Haar eerste daad was dan ook het benoemen van de Chinees Zhu Min als adjunct. Het is voor het eerst dat China daarmee vertegenwoordigd is in de top van het IMF, waarmee duidelijk is dat China meer invloed heeft gekregen. Lagarde is een hele andere persoon dan haar voorgangers. Ze profileert zich duidelijk als een speler op het internationale politieke toneel. In de praktijk blijkt het IMF nu een politieke geldingsdrang te hebben, vooral waar het Europa betreft. Dat leidt ook binnen het IMF tot kritiek.

Het redden van Griekenland voldeed en voldoet niet aan de eisen die het IMF stelt aan landen. Het IMF stelt altijd strikte voorwaarden aan het lenen van geld in de vorm van verplichte beleidsprogramma´s. Keer op keer blijkt Griekenland zich daar niet aan te houden, maar het IMF trekt daar geen conclusies uit. Blijkbaar is het IMF er veel aan gelegen om Griekenland in de euro te houden. Onder leiding van Christine Lagarde brengt het IMF nu ook adviezen uit die veel verder gaan dan het saneren van de Griekse staatsfinanciën. Het IMF pleit voor eurobonds, voor een verdergaande unie en voor directe steun aan banken. Dat zijn adviezen die een politieke agenda laten zien, namelijk: méér Europa.

Het gedrag van het Internationaal Monetair Fonds laat zien dat naast het redden van soevereine staten ook, en wellicht vooral, de euro gered moet worden. Daarmee is van enige politieke onafhankelijkheid allang geen sprake meer. Een onafhankelijk oordeel over het nut en de inrichting van een Europese bankenunie hoeven we dan ook niet te verwachten.

Auke Zijlstra is lid van het Europees Parlement namens de PVV.

Reacties

louis-portugal op 4 oktober, 2012 - 13:19

Goed stuk. Ik denk ook dat

Goed stuk.

Ik denk ook dat die chinees, Lagarde duidelijk heeft gemaakt dat het geld naar Europa smijten afgelopen is zoals Lagarde enkele weken geleden al zei.

Europa mag Griekenland redden zonder steun van het IMF.

Ik lees zelfs al dat er onstemmigheid is binnen het troika over de aanpak van o.a. Griekenland en de verdere crisis in Europa.

nick op 4 oktober, 2012 - 13:34

De gevolgen van het

De gevolgen van het dictatoriale EU regiem zijn veel omvangrijker dan verwacht! Niet alleen zijn wij onze democratie kwijtgeraakt,  onze eigen regeringen  die onze rechten hebben verkwanseld zijn bezig dit dictatoriale beleid,  zonder het recht op een Referendum,  in eigen land uit te voeren.


Een paar voorbeelden: heeft het volk hier ooit enige inspraak in gehad?: 


Lidmaatschap van de EU,

de Euro,

Massa-immigratie,

steun aan alle landen ten koste van ons eigen land,

invoering van een peperduur zorgstelsel om de particuliere kapitalistische maatschappijen te spekken,

aanstelling van duizenden vetbetaalde EU-ambtenaren,

inclusief het toekennen van miljoenen bonussen en wachtgelden,

 een miljarden subsidiebeleid, waar het grootste deel niet of nauwelijks op de plaats van bestemming komt,en onbekend of  dit enig resultaat heeft opgeleverd,

vet gesubsidieerde organisaties en ministeries die een monopolie-positie hebben, waarbij de burger geen enkele justificatie heeft, 

 het bagatelliseren van de gevolgen van de open grenzen (o.a. de groei van illegale criminaliteit),

het  subsidiëren van zinloze culturele projecten,

 de  beslissingen m.b.t. verhoging pensioenleeftijd,

de bevriezing van pensioenen- en lonen,   enz. enz .

Wanneer wordt men eens een keer wakker en begrijpt wat er boven ons hoofd hangt. Hoe is het mogelijk geweest dat de bevolking zo is gemanipuleerd dat we nu met een buitengewoon eurofiele regering zitten opgescheept en op deze manier helemaal niets meer in te brenegen hebben,. we zijn er massaal ingestrapt! Arm volk,.... wederom...

PVV, keep up the good work and never gif up!!

Lees de onderstaande artikelen een op je gemak door, wellicht dat er een lampje gaat branden...

http://eunmask.wordpress.com/2012/02/27/de-eu-ontmaskerd/

http://www.gewoon-nieuws.nl/2012/07/nazi-fundament-onder-europese-unie/#...

Karl Kraut op 4 oktober, 2012 - 13:38

Avant Lagarde van de eurobeweging

"Het gedrag van het Internationaal Monetair Fonds laat zien dat naast
het redden van soevereine staten ook, en wellicht vooral, de euro gered
moet worden."

- Het is het opheffen van soevereine staten, wat het IMF vooral bedrijft. Ze nog verder de EU in dwingen middels meer schulden—op Frankrijk na, natuurlijk. Want Frankrijk zal tenslotte heersen. Het enige wat nog verder afgebroken moet worden is het Bundesbank-bastion. En dat lukt prima, met de twee euro-dhimmi's Merkel en Schäuble in functie. Nog even, en de kredietsluizen van de ECB breken. Daarna kan alles ihkv de Verenigde Staten van Europa worden gemonetariseerd. Bankenunie, politieke unie, en de bevolkingen kunnen worden opgelost in de nieuwe heilstaat.

P.S. op 4 oktober, 2012 - 14:04

Het IMF is nooit

Het IMF is nooit onafhankelijk geweest maar wordt bestuurd door de banken. Diezelfde banken die er belang bij hadden om de euro te introduceren en die nu weigeren hun verlies te nemen. Ook regeringen worden bestuurd door banken en dat blijkt wel uit hoe snel de VVD weer de kiezer is vergeten. Het maakt echt niet uit waar je op stemt op de VVD of PvdA. Zij doen allen wat de banken en in hun kielzog verzekeraars willen, namelijk de burger laten opdraaien voor hun wanbestuur. Wouter Bos snapte niet eens wat er aan de hand was toen er bij hem werd aangeklopt, maar hij gaf zonder met de ogen te knipperen de sleutel van de schatkist  en de Jager doet niet anders. De PVV blijft roepende in de woestijn en neem maar van mij aan dat de banken nooit zullen toestaan dat de PVV roet in hun eten gaat gooien.

R.M.Bras op 4 oktober, 2012 - 14:05

Goed te constateren dat de

Goed te constateren dat de delegatie van de PVV in het Europarlement inhoudelijk de diepte ingaat mijn hoop is ook gevestigt op de delegatie in de tweedekamer.

Happel op 4 oktober, 2012 - 14:35

Gevraagd en desnoods ongevraagd.

@  nick     13.34

Goed en helder stuk.

De hoofdschuldigen zijn de MSM die alleen publiceren wat zij nuttig achten en wat wij moeten denken i.p.v. zoveel mogelijk informatie te geven waaruit de ontvanger van de informatie zich een eigen beeld kan vormen.

De zichzelf voorgeschreven taak van de MSM is daarmee veranderd van het verstrekken van ongekleurde informatie, naar de meer politiek welgevallige zaken, met als doel de bevriende politici - en niet te vergeten de EU - te steunen in hun plannen.

Gevraagd en desnoods ongevraagd. 

© 2009 - heden Dagelijkse Standaard. Alle rechten voorbehouden.