Einde concurrentie.
PvdA en VVD schaffen de zorgtoeslag af en maken de ziektekostenpremie in 2014 inkomensafhankelijk.
Afschaffen van de zorgtoeslag levert 4,5 miljard euro op. Dat bedrag wordt volledig teruggegeven aan de burger via een verlaging van de derde schijf in de inkomensbelasting van 42 naar 38 procent, eveneens per 2014.
Per saldo maakt het dus geen verschil, maar voor de marktwerking in de zorg is dit slecht nieuws. Verzekeraars zullen minder op prijs kunnen concurreren. Buitengewoon vervelend dat de liberalen op dit punt hebben toegegeven.




Hef liever die
Hef liever die zorgverzekeringen op; die hebben totaal geen nut meer; en aan de top van die vijfmiljoen verschillende zorgverzekeringen staan topbestuurders die asociaal veel verdienen over de hoofden van zieke mensen voor wie zij uitmaken welke medicijnen uitgekeerd gaan worden. Gewoon een eenvoudig systeem want iedereen heeft dezelfde zorg nodig.
MINDER of Meer?
Hoe het met de teruggave via de schijf moet.. als je niet werkt ,maar AOW krijgt ,weet ik niet,maar hopelijk komt de ziekenfonds premie die dan 70 euro duurder wordt (zonder de maandelijkse zorgtoeslag)het goed middels de inkomstenafhankelijke nieuwe premie ...?
Hebben ze wel een beetje
Hebben ze wel een beetje nagedacht daar? Dus de hogere inkomens gaan betalen voor de lagere....terwijl juist de hogere inkomens groepen gezonder zijn, gezonder eten en veel minder voor elk wisse wasje naar de arts rennen. Dit in tegenstelling tot de lagere inkomstengroepen die bewezen ongezonder zijn, ook door slechte voeding, ze roken en drinken meer en moeten hun kwaaltjes laten registreren om afgekeurd te kunnen worden voor arbeid en in hun uitkering te kunnen blijven. ( De mensen die het echt nodig hebben nagelaten) Nu generaliseer ik een beetje maar het is wel waar!!
Maar als ik het goed heb
Maar als ik het goed heb begrepen is de huidige regeling net zo inkomensafhankelijk als de nieuwe regeling.
Terug in de tijd
We gaan feitelijk terug naar landelijk opererende ziekenfondsen, maar nu met inkomensafhankelijke eigen risico's van € 200, 350 en 600. Uiteraard zonder CER en Wtcg, dat spreekt voor zich.
Als je kijkt naar de maatregelen in de zorg, kun je maar éen conclusie trekken: ziek zijn (en oud zijn) wordt zwaar bestraft.
PVDA geeft cursus aan VVD, "Nivelleren voor Dummies"
Het zal de oplettende onderdaan niet ontgaan zijn klem te zitten in een van de meest genivelleerde landen ter wereld. Hoewel de gemiddelde hardwerkende Nederlander minstens 3 onrendabelen van alle gemakken voorziet - dit noemen socialisten eerlijk - heeft rupsje nooit genoeg. Als het aan mij ligt, wie bepaald betaald in deze. Het gaat mijn spankracht te boven er nog meer onrendabel volk bovenop te stapelen. De gebouwde brug staat op instorten.
Nivelleren, mede mogelijk gemaakt dankzij VVD.
Er zijn maar 3 zorgaanbieders
Er zijn maar 3 zorgaanbieders die verschillende "merken" voeren, zodat het lijkt dat er concurrentie is. Maar die is er helemaal niet, hoe kunnen er anders onmaatschappelijke winsten worden gemaakt?
Het smerige van de zorg nu inkomensafhankelijk te maken is dat de overheid er zelf maar gedeeltelijk van profiteert, de zorgverzekeraars nemen eerst eens zelf hun deel zodat hun winsten nog verder gaan stijgen. Dit kabinet bestaat alleen uit stromannen van de EU, banken en verzekeraars en multi-nationals. En dan durft Rutte ook nog te zeggen dat ze de rekening van hun wanbestuur niet aan onze kinderen willen doorschuiven. Terwijl alleen deze zakkenvullers zelf hiervoor verantwoordelijk zijn.
Zorgverzekeringen zijn overbodig geworden
Zoals in het artikel al staat is concurrentie op prijs niet meer mogelijk.
De basisverzekering moet gefiscaliseerd worden. Geen burocratie meer. En gelijk de tandarts er ook bij, want tandzorg is echt geen luxe.
Zorgverzekeraars moeten zich beperken tot aanvullende polissen en luxe.
Voordeel van fiscalisering is dat meer verdienen altijd meer netto inkomen oplevert, omdat je namelijk een vast percentage belasting afdraagt. Als je de premie inkomensafhankelijk maakt krijg je situaties waarin het kan gebeuren dat je inkomen met 50 euro stijgt en je premie met 60. Of dat gezinnen bevoordeeld worden t.o.v. alleenstaanden.
lauwebal op 29 oktober, 2012 - 19:54
"Als je de premie inkomensafhankelijk maakt krijg je situaties waarin het kan gebeuren dat je inkomen met 50 euro stijgt en je premie met 60. Of dat gezinnen bevoordeeld worden t.o.v. alleenstaanden."
Interessant, leg dat eens uit. De premie wordt een percentage van het inkomen (tenzij in de berekening ook een progressie binnengesmokkeld wordt), dus als je meer gaat verdienen betaal je evenredig meer premie. Moeten wel correcties i.v.m. gezinsgrootte weggelaten worden, anders wordt het toch weer ingewikkeld. En ik vermoed zo dat er toch weer een bovengrens komt, zodat iemand met een inkomen van twee ton niet tien keer zoveel premie betaalt als iemand met een inkomen van 20.000.
Frits B op 29 oktober, 2012 -
Frits B op 29 oktober, 2012 - 21:03: k denk dat het geen percentage van je inkomen wordt. Anders inkomensafhankelijke regelingen zoals bijvoorbeeld huurtoeslag werken met tabellen. Doordat je één euro te veel verdient kan het gebeuren dat je net een trede hoger komt en een groot bedrag extra moet betalen.
Ook zijn er verschillende tabellen voor verschillende doelgroepen, zodat bepaalde groepen volop bevoordeeld of benadeeld kunnen worden.
Concreet voorbeeld: Een alleenstaande woont in een woning met 480 euro huur en verdient 21.000 euro per jaar. Huurtoeslag bedraagt in dat geval 82 euro per maand.
Hij krijgt salarisverhoging en verdient voortaan 22500 per jaar. Huurtoeslag nihil.
Achteruitgang 82 euro per maand.
Vooruitgang: 1500 minus 41,95% IB over 1500 vermeederd met 7,1% werkgeversbijdrage ZVW: 826 euro, per maand 69 euro.
Per saldo gaat deze persoon er dus 13 euro op achteruit en dan neem ik het effect op de zorgtoeslag nog niets eens mee..
lauwebal op 29 oktober, 2012 - 21:22
Gesnopen, bedankt. Ik wacht even af wat de echte plannen zijn - en of ze ongeschonden door de Kamers komen :-).