Voetbalclub reageert geschokt: ‘We gaan geen benefietwedstrijd organiseren voor moordenaar Richard Nieuwenhuizen!’

papa3
Foto: In memoriam Richard Nieuwenhuizen. Vader en geliefde echtgenoot. Het enige slachtoffer dat we moeten herdenken.

De voorzitter van voetbalclub Nieuw West United is witheet van woede: zijn club gaat helemaal niet meewerken aan een benefietwedstrijd voor de moordenaar van Richard Nieuwenhuizen.

Gisteren werd bekend dat een stel onverlaten van voetbalclub Nieuw West United bezig waren met het organiseren van een benefietwedstrijd in verband met de dood van scheidsrechter Richard Nieuwenhuizen in 2012. Je zou denken dat ze geld wilden ophalen voor zijn nabestaanden, maar niets is minder waar: de clubleden wilden juist geld ophalen voor El-Hassan Dardak. Dat is de man die door de rechter veroordeeld werd voor Richards dood.

Volgens de veelal Marokkaanse clubleden van Nieuw West United was die veroordeling puur en alleen gebaseerd op racisme. Natuurlijk keken ze daarbij al het bewijs over het hoofd, maar zo rollen kansenparels tegenwoordig nou eenmaal.

Gelukkig hebben we vandaag iets van positief nieuws te melden. De voorzitter van de club, Mehdi Harboul, is namelijk woest. Hij vindt het volkomen onacceptabel dat zijn clubleden deze benefietwedstrijd willen organiseren en wil er helemaal niets mee te maken hebben.

“Dat toernooi gaat absoluut niet georganiseerd worden op onze club. Wij staan niet achter dit initiatief als bestuur en als leden iets willen organiseren op onze club, zullen ze daarvoor toch echt onze toestemming nodig hebben. En ik kan hierbij al zeggen dat we niet zullen meewerken.”

Ik had nooit gedacht dat ik het zou zeggen maar: chapeau. Blijkbaar is er toch nog één man bij Nieuw West United met gezond verstand. De andere clubleden kunnen daar het één en ander van leren.

Dat laatste blijkt wel uit het feit dat Harboul toegeeft dat hij nog geen enkele opzegging heeft ontvangen van boze leden. Hij is dus zelf weliswaar boos, maar blijkbaar zijn er nogal wat clubleden die zich er een stuk minder druk om kunnen maken. Als meneer de voorzitter verstandig is denkt hij de komende dagen even goed na over de vraag wat dit eigenlijk betekent. Bij een normale club met normale leden zou 50 procent van de mensen onderhand immerls al hebben opgezegd. Dat dit bij Nieuw West United niet zo is zegt bijzonder veel over de club — en niets goeds.

Daarnaast zou het hem sieren als hij het initiatief zou steunen om juist een benefiettoernooi te houden voor de familie van de op veel te jonge leeftijd doodgeschopte Richard Nieuwenhuizen. Op die manier kan hij de reputatie van zijn club misschien nog enigszins redden.

 Waardeer jij de artikelen op DagelijkseStandaard.nl? Volg ons dan op Twitter!

In dit artikel

Reageer

7 reacties

 1.   

  Die Marokkaanse voorzitter zal nu bij zichzelf denken”: Ben ik nu dan de enigste Nederlander van deze club?

 2.   

  Dhr. Derksen doet veel met voetbal. Komt daarover vaak op de TV.
  In dit programma heeft hij het over uit Gouda verhuisd te zijn wegens onleefbaarheid aldaar.
  http://www.geenstijl.nl/mt/archieven/2012/12/johan_derksen_over_het_marokka.html

 3.   

  Nou dan kan Donald zijn voetbalschoenen weer opbergen ,hij stond te popelen om deze racistische veroordelingen weg te schoppen.

 4.   

  Hoe krijg je het in je kop? Wedstrijd ten bate van goed doel.Er werd door een Marokkaan een scheidsrechter doodgeschopt. Een jonge vader met kinderen gewoon even doodschoppen. Nogmaals hoe kan iemand het in zijn kop krijgen om voor de misdadiger een benefietwedstrijd te organiseren.

  Haal geld op en speel een wedstrijd te bate van de moeder en kinderen die zonder vader verder moeten leven omdat hij is doodgeschopt door een Marokkaan.

  1.   

   @Anna, als je marokkaan bent van dat soort, ben je bijvoorbaat als gestoord. Die jongens lachen zich helemaal een slag in de rondte. Wij zijn dom en zij zijn slim.

 5.   

  Voorzitter Mehdi Harboul heeft tenminste ballen. Iets wat je van de meeste leden van voetbalclub Nieuw West United niet kunt zeggen. Nee, die leden organiseren liever een schaamteloos haattoernooi. Dit soort hufter-initiatieven zijn/worden de oorzaak van de verkiezingsuitslag op 15 maart as. Na die datum ontstaat er veel belangstelling voor enkeltjes Amsterdam-Casablanca.

  1.   

   Laten we dat laatste hopen, dat ze van ellende vanuit zich zelf vertrekken gaan, zodat Nederland weer Nederland kan worden.

Dagelijksestandaard.nl gebruikt cookies en vergelijkbare technologieën (cookies) onder andere om u een optimale gebruikerservaring te bieden. Ook kunnen we hierdoor het gedrag van bezoekers vastleggen en analyseren en daardoor onze website verbeteren. Cookies van onszelf en van derden kunnen worden gebruikt om advertenties te tonen en artikelen aan te bevelen op dagelijksestandaard.nl die aansluiten op uw interesses. Ook derden kunnen uw internetgedrag volgen. Cookies kunnen gebruikt worden om op sites van derden relevante advertenties te tonen. Cookies van derde partijen maken daarnaast mogelijk dat u informatie kunt delen via social media zoals Twitter en Facebook.

Like nu onze nieuwe pagina voor nieuws en opinie!