Eerste peiling na de verkiezingen: Thierry Baudets FVD scoort meteen een knappe winst

Ze zijn weer terug, de peilingen van Maurice de Hond! En meteen brengen die goed nieuws voor de Benjamin van de Tweede Kamer: Thierry Baudet. Als de Tweede Kamerverkiezingen namelijk vandaag zouden worden overgedaan, zou de jonge partijleider niet één maar twee fractieleden mogen meenemen naar Den Haag.

Na de verkiezingen is het even een radiostilte geweest, maar ze zijn terug van weggeweest: de peilingen! Onze wekelijkse graadmeter waar we de temperatuur op het Binnenhof aan kunnen aflezen. Deze week meteen met goed nieuws voor een binnenkomer. Het lijkt er namelijk op dat Thierry Baudet nog vóór z’n zogeheten maiden speech in de smaak is gevallen bij Nederland, want de pianist annex partijleider haalt direct een plusje binnen:

peiling 26-3-2017

Vreemd is het niet dat Baudet stijgt: de man is de afgelopen anderhalve week veelvuldig in het nieuws geweest, en was vaak op televisie te zien. Hij deed interessante voorstellen, zoals het vormen van een zakenkabinet of 2018 uitroepen tot het jaar van de referenda. Linkse haatmedia hebben ook gepoogd karaktermoord te plegen, wat zoals we weten natuurlijk altijd averechts werkt. Daarnaast zijn er natuurlijk talloze VNL-kiezers die na de afgang van hun partij op zoek zijn gegaan naar een nieuw politiek tehuis. 3 zetels voor FVD is dus eigenlijk alleen maar logisch.

Kortom: ik denk dat een stijging van slechts één zetel zelfs nog wel aan de zuinige kant is. Ik vermoed dat het FVD de komende maanden en jaren nog véél verder kan doorstijgen, en uiteindelijk al die kleine partijtjes – van DENK tot de PvdA – kan voorbijstreven. Het ziet er dus goed uit voor Thierry Baudet!

Maar behalve voor FVD boekt ook D66 een zetel winst, waardoor de PVV meteen in de eerste peiling na de stembusgang alweer van de tweede plaats wordt gestoten. Wilders moet de komende tijd op z’n tellen passen: want als Baudet stijgt in de peilingen, dan zal de PVV gaan zakken. Kortom: het worden spannende tijden op rechts. Misschien nog wel spannender dan de formatie die nu op het punt van beginnen staat, en volgens de gemiddelde Nederlander overigens zo’n 3,1 maand gaat duren.

formatiepeiling

Ik moet dat overigens nog zien..


Waardeer jij de artikelen op DagelijkseStandaard.nl? Volg ons dan op Twitter!

In dit artikel

Wie op onze website reageert, gaat akkoord met ons huisreglement.

Reacties

14 reacties

  1. Mees

    Sneu voor de PVV’r, weer een zetel minder in de peiling.
    Dan ook nog die geweldige demonstratie op het Malieveld, het leek wel de jaarlijkse herdenking van Pim.
    Einde van de PVV is in zicht.

    1. Top

      Voorlopig zitten ze met 20 zetels en als tweede grootste partij, de komende vier jaar in de kamer. Daarna zien ze wel verder. Of heb je dat niet in de gaten simpelton?

    2. jennifer

      Nou al te diep in het glaasje gekeken, met je sneu ze hebben 20zetels en daar zal die peiling ook niets aan veranderen kunnen. En wat heet het einde in zicht.Heb je n glazen bol dan.

    3. A. Deijksterhuis

      De kans is inderdaad groot dat het FvD de komende tijd de PVV leeg eet. De PVV oogt vermoeid en over de datum en lijkt duidelijk over het hoogtepunt heen.
      Politiek is het allemaal weinig relevant. Beide partijen spelen in het politieke proces geen enkele rol dus het betreft slechts een virtuele strijd in de peilingen.

    4. Borrelnootje

      Met een toontje vol dedain en minachting proberen Mees en Deijksterhuis weer -zoals gewoonlijk- de boel te trollen en reaguurders te ontmoedigen. Waarom? Het helpt natuurlijk niets: mensen veranderen door dit gemiep niet van standpunt. Daar kan dus alleen een misantropische en querulante mind achter zitten. Jennen, zuigen en sarren – je zal maar zo’n zieke geest hebben.

      1. Floris

        “Canadese onderzoekers achterhaalden vorige maand dat trolgedrag op het internet vaak inderdaad samengaat met zorgwekkende persoonlijkheidskenmerken.
        […]
        De conclusie was dat zij die zich graag inlieten met ‘trolling’ ook de meest narcistische, sadistische, psychopatische en Machiavellistische trekken hadden.”

        http://www.demorgen.be/technologie/hoe-de-trol-het-internet-kapot-maakt-b982cca7/

  2. rosmalen53

    Wat heeft ie gepresteerd in anderhalve week dan?
    2 gladde heren die al het voorwerk hebben laten doen door de PVV,walgelijk om mee te liften op het succes van een ander onder het mom van wij praten wat netter.
    Stel verwaande kwasten,geef mij maar gewoon recht voor de raap en no nonsense
    Weet je gelijk waar je aan toe bent
    Maar ja ze zullen wel opzien tegen zware beveiliging die Wilders al 12 jaar ondervind vandaar de ingepakte ,nette versie,bah

    1. jennifer

      Zo is het en op het einde hoort het zich niet anders aan en komt op het zelfde neer, dom volk als ze in die zogenaamde nette praat dan intrappen.

  3. buitenbeentje

    Als er na de afgelopen verkiezingen nog iemand gelooft in peilingen dan moet hij zich nodig laten nakijken.

    En zelfs al zou FvD na de volgende verkiezingen 3 zetels hebben, wow, dan kan hij naast DENK gaan zitten en roepn “zij zijn groot en ik is klein.

    Wat de PVV betreft, die had na de eerste “definitieve” uitslagen 19 zetels, dus verliest ze niets vergeleken met de verkiezingen. Hetzelfde geldt m.m. natuurlijk ook voor de VVD.

  4. Ni28

    http://www.elsevier.nl/nederland/achtergrond/2017/03/zestig-jaar-verdrag-van-rome-een-hoopvolle-menigte-cynische-antwoorden-478572/

    De minachting voor de burger spat er af, zoals Juncker het verwoordt. “Wij weten wat wij moeten doen maar ook moeten zorgen dat wij dan weer verkozen worden”. Die domme burger die niet weet wat goed voor hem is. Om met Rutte te spreken, die domme burger moet je voorliegen anders kom je er niet. Zoals hij al zolang doet, dit zeggen en dat doen. Dit zijn de leiders van de EU. Vindt je het dan gek dat Baudet populairder wordt? Alleen referenda kunnen dit tegengaan. Een ander en voor velen acceptabeler geluid dan die van Wilders die vooral te hard van stapel loopt terwijl hij hetzelfde bedoelt. Presentatie is belangrijk onderdeel voor de gedachte.

  5. Wim

    Gezien de peilingen en de verkiezingsuitslag staat Nederland op zijn eigen graf te dansen.
    Ik heb nog steeds verkiezingscorruptie smaak in de mond.

  6. rosmalen53

    deze partij is alleen opgericht om tweedeling te veroorzaken,aan de ene kant de gewone Nederlander die flink genaaid is en die omdat ze geen HBO of hoger hebben gehad voor het gemak maar tokkies genoemd worden,zij stemmen PVV gelukkig vaste aanhang die zich niet van alles laten wijsmaken .
    En aan de andere kant de zgn hoger opgeleide die zichzelf zo fantastisch vind maar zich’niet meer zo thuis voelt’bij de PVV maar wel bij FvD want zij praten zo netjes maw een Wilders light versie,het is gewoon lachwekkend aan het worden hetzelfde als die reclame van zorgverzekeringen voor hoger opgeleiden.
    Ze zijn zo hoog opgeleid dat ze zelf nog niet doorhebben dat geen 1 van beide partijen op die manier de grootste kan worden en daardoor nooit geen ene reet zullen bereiken.
    Maar dat is natuurlijk ook de bedoeling

    1. nick

      Denkelijk is dat een foute redenering. FVD gaat niet de PVV leegeten maar de VVD! En dat is een uitstekende ontwikkeling.
      Twee partijen die hetzelfde beogen maar een andere uitstraling hebben op de kiezers. Nu kan iedereen zich aangesproken voelen. Dus ook VVDers die niet weten waar ze heen moeten omdat de VVD ze verloochend maar zich niet aangesproken (durven te) voelen door de PVV. Dus geen zorgen beide zijn of worden groot en samen zullen ze de redding van ons land starten.
      De bevolking zal spoedig massaler door krijgen dat ze weer bedrogen zijn want de narigheid begint pas.

  7. Ni28

    De DDS is het blog met de hoogste aantal trollen. Wat een aantrekkingskracht.

e-mail:

 
Ja, ik ga ermee akkoord dat Dagelijkse Standaard mij incidenteel commerciële emails stuurt.