Is Sylvana wel écht die grote racismebestrijder die ze zegt te zijn? Van de week dook er een citaat op uit het boek ‘Stout’ van Heleen van Rooyen (2007). Daarin zegt Sylvana letterlijk dat ze in haar leven een hoop voordeel heeft gehad van haar huidskleur.
https://twitter.com/jndkgrf/status/984776681553645568
Sylvana Simons maakt furore als dé grote racismebestrijder van Nederland. Tegen wie het maar wil horen (en ook degenen die het niet willen horen) vertelt de BIJ1-partijleider dat discriminatie en racisme hoogtij vieren in ons land. Sylvana spint er garen bij, want ze heeft nu een zetel in de Amsterdamse gemeenteraad. Ook mag ze geregeld op televisie komen om haar klaagzang nog maar weer eens opnieuw af te steken. Kortom: Sylvana heeft succes.
Maar hoe oprecht is dat succes? Nou, weinig oprecht als je het zo mag geloven. In 2007, ver voor haar politieke carrière, sprak Sylvana Simons namelijk met Heleen van Rooyen voor haar boek Stout. Daarin vertelde Sylvana dat alles haar in het leven juist altijd is komen aanwaaien. Letterlijk zegt ze:
“Mijn vader zei altijd dat ik in mijn leven twee keer zo hard zou moeten werken als een ander omdat ik zwart was. Het omgekeerde bleek waar. Mensen die nauwelijks iets van je verwachten, zijn makkelijk te verrassen. Mijn huidskleur heeft vooral in mijn voordeel gewerkt.”
Het citaat staat ook nog eens dikgedrukt en in rode letters, om er zeker van te zijn dat niemand kan missen dat Sylvana eigenlijk vindt dat het wel meevalt met al dat vermeende racisme in Nederland.
De elf jaar oude woorden van de BIJ1-fractievoorzitter kwamen aan het licht via een tipgever die columnist Jan Dijkgraaf inlichtte over het bestaan van het interview dat Heleen van Rooyen had met de voormalige DENK-medewerkster en TMF-presentatrice.
En daarmee staat La Simons nu dus mooi voor joker.

Waardeer jij de artikelen op DagelijkseStandaard.nl? Volg ons dan op Twitter!
denk eens na
ss is inderdaad een beroepsnegerin
Bikkel
Nadat La Simons uitgerangeerd was bij de omroepen waarvoor ze gewerkt heeft probeerde ze hevig uit de sociale voorzieningen te komen en zal waarschijnlijk gedacht hebben “misschien is de politiek iets om in de kijker te blijven”. Helaas pindakaas zal ook dit jammerlijk mislukken windvaan Sylvana.
JanKlaasen
Het is gewoon een slimme knappe meid waar de meeste reaguurders maar wat graag door verwend willen worden. Alleen zullen ze dat op dit forum natuurlijk nooit toegeven. Daar komt nog bij dat ze in ieder geval ook slimmer is dan de meeste reaguurders hier en dat zet natuurlijk ook kwaad bloed!
C.oitus
Nou als zij de laatste is op aarde stop ik mn snikkel nog liever in een molshoop. Neuk jij haar maar lekker vies goor ventje. Ik denk dat jij ook zo maar een geit of een kip zou neuken.
Mariposa78
Nee jo hij mag slechts toekijken, als de minnaar van zijn vrouw haar bestijgt.
Je weet wel die leuke Surinaamse jongen van kantoor.
denk eens na
jan klaas en zijn gedachtes, over een uurtje zit jan in het red light destrict .
Ernst Quispel
Coitus is helemaal geen vies ventje hoor.
🙂
Justus Maximus
Zo dat heb je er toch mooi even uitgeperst, Ernst.
Met je ene account een drol laten en met je andere account mensen veroordelen op hoe ze reageren op een trol opmerking.
Goed gedaan, jongen. 😉
Ernst Quispel
Ook Justus lijdt hevig aan paranoïde wanen.
🙂
Justus Maximus
Het ligt er zo dik op elke keer, beste Ernst.
https://www.youtube.com/watch?v=Rr3iVS3sP2s
😉
Mariposa78
Wie ben jij? met je legio aan nicks?
Wie is vandaag je grote Alter ego?
En alweer een verkracht topic met je oeverloos geleuter.
Pedrito
Al vrat ik de hele zoutfabriek leeg zou ik nog geen dorst hebben in de jankende muts SS
Top
“Aldus sprak de pop, die zijn vrouw met een knuppel slaat en alleen maar kan leven met een hand en arm in zijn reet”. U is af!
Ernst Quispel
Ze roept inderdaad heftige gevoelens op bij oudere blanke mannen. Ze is zwart, vrouw en slim. Dat is toch om razend van te worden?
denk eens na
Ze heeft iets weg van een capuceinesaapje . En ze zal wel een reet hebben als een mandril.
meanstreak2099
zwart en vrouw ok, maar slim? listig misschien, maar ik heb haar niet op iets slims kunnen betrappen en ze is zo narcistisch dat ze haar eigen woorden voor waarheid denkt
Ni28
De rits op je broek kan altijd vervangen worden als je fantasie je te veel wordt. De slimheid van S. heb je trouwens in het verleden afgezworen toen zij nogal dom bleek te zijn. Als ik mij goed herinner was je toen Ceteris Paribus. Consequent bent je in ieder geval niet. Maar dat wisten wij al.
Echt links
Slim in de betekenis van dun en moeilijk.
HW
Kwispel, jij noemt haar slim? De rest klopt wel, maar slim.
Elke idioot begreep, dat zij een verwend ding is, wat nu bevestigd wordt door deze uitspraak.
Helaas voor Matthijs en Jeroen hebben ze zich voor het karretje van SS laten spannen. Dat betekent echter ook, dat deze twee programma’s journalistiek geen reet voorstellen. Het is teveel op sensatie geënt.
Voor hen en SS was haar zwarte huid toch de drijfveer om mee de markt op te gaan en door zogenaamde discriminatie medelijden op te wekken.
Zij was qua leeftijd uitgekakt in haar branche en is vergeten tijdig om te scholen.
Wat haar overkomen is, is geen discriminatie, want dat overkomt duizenden werknemers in die leeftijdsklasse.
Zij heeft verzuimd zich tijdig te oriënteren en dacht dat haar geluk oneindig was.
Baron von Munchhausen
JanKlaassen:
Enfin,…….dus nooit met een “gekleurde Nederlandse” naar bed geweest!!!
Waar bij niet gekleurde dames haar zit;…….zitten bij gekleurde schuursponsen!
Ps,
SS knap??? Sommige mensen vinden apen/ratten/slangen etc,. ook leuk!
Equilibrium
Knap?
Babaji538
Ik sta op, als “blanke vrouw”, voor zwarte vrouwen
die het licht niet meer in de ogen zien.
Petra Hermans
Echt links
Dat waren andere tijden in 2007. Elf jaar later zijn de mensen met een relatief bruine huid die continu onzin uitkramen van mening dat ze worden gediscrimineerd vanwege hun bruine huid, die ze racistisch ‘zwart’ noemen. Ze hebben niet door dat blanken, die zij racistisch ‘wit’ noemen, commentaar hebben op hun ongefundeerde zwartgallige mening, niet op hun (donker)bruine huid.
Frits Jansen
Dat Sylvana een prachtige negerin is ziet elke gezonde man. Dat meters veel beter kunnen dansen en een vooraanstaande rol spelen in de hedendaagse muziek is ook bekend.
Als bleke blonde Hollander word ik jaloers.
Ni28
Ga maar uithuilen en droom lekker.
Baron von Munchhausen
Frits Jansen,
Je hebt gelijk: negers kunnen beter:
dansen, muziek maken, criminaliteit plegen, uitkeringen ontvangen, beter hardlopen., etc,.
Maar…………….. wanneer krijgt een neger een Nobelprijs???
Heeft met intelligentie te maken!
Duidelijk?
Baron von Munchhausen
Even ter aanvulling: Nobelprijzen voor exacte wetenschappen!!!
Dus niet voor boekjes schrijven en ouwe horen over vrede, gelijkheid en meer van die linkse wartaal. Dat soort Nobelprijzen is bedoeld om ook “hun” tevreden te stellen!
Duidelijk Hr. Jansen?
Peter Loosduinen
Negerinnen hebben schaamhaar als prikkeldraad.
De uitgekookte dame geniet van alle aandacht in de stad van de malloten Amsterdam genaamd.
Ernst Quispel
“Negerinnen hebben schaamhaar als prikkeldraad.”
Peter brengt een relevant aspect in.
Justus Maximus
SS zou dolgraag blank willen zijn. Ze is zo jaloers op de mooie blanke dame die ze nooit zal worden. Ook niet als je elke blanke omlaag haalt, je haar blond verft of alleen maar met witte mannen date.
Sorry Syl, je blijft een hypocriet aapje met kunstjes in mijn ogen.
Ni28
Wat ik al dacht, S.S. is een verwende kreng met huidskleur als excuus voor veel onpasselijke gebrul maar intussen goed genoeg om haar voordeel mee te halen.
sjun
Sylvana praktiseert een slachtoffercultuur. Nu steeds beter het misbruik daarvan in beeld komt zal dat tij vanzelf keren. Daarom begrijp ik wel dat ze zo gauw mogelijk aan het verzilveren is voordat de bijstand wacht.
A3aan
Aaahhhh, het mooie weer zit er aan te komen, goed om de huid lekker te bruinen in het zonnetje, héérlijk.
Mariposa78
Ik hoef niet in de zon te gaan zitten, ben al gekleurd van mezelf en word alleen maar donkerder.
Gerlos
Ach de lieve Sylvana weet waarschijnlijk niet meer wat de voor of achterkant is, volkomen de racistische weg kwijt en nu denkt ze dat dat haar lichaam blank is. Zielig hè.
cuoretx
Jan klaasen je bebt het over intelligentie nou dat de reageerders zich zouden willen laten verwennen door deze slimme dame waaruit moet dat blijken dan of is het je eigen droom wat je anderen verwijt . en mevr Dimons is zelf verantwoordelijk voor haar uitspraken daar is ze toch intelkigent genoeg voor