chatgpt image jun 26 2025 10 51 42 am
Afbeelding gemaakt met ChatGPT van OpenAI

Massaclaim tegen Booking.com: jarenlange misleiding, valse kortingen en schijnschaarste

Binnenland•26 jun 2025, 17:00
Het moet maar eens klaar zijn. De Consumentenbond heeft een keiharde massaclaim ingediend tegen Booking.com, het platform dat jarenlang miljoenen mensen zou hebben misleid met nepkortingen, verzonnen schaarste, verborgen kosten en prijsafspraken. En als de feiten kloppen, dan is dit niet zomaar een incident – dan hebben we het over structurele oplichting op industriĆ«le schaal.
Volgens de Consumentenbond gaat het om een schade van maar liefst ƩƩn miljard euro. En Booking – ooit een Nederlandse trots – dreigt hiermee definitief uit te groeien tot het schoolvoorbeeld van een graaiplatform zonder geweten.
šŸ“¢ Teken de petitie: Geen linkse intimidatie aan Nederlandse universiteiten. Stop de Hamasprotesten! Universiteiten worden overspoeld door geweld, antisemitisme en intimidatie door Hamasverheerlijkers. šŸ‘‰ Teken vandaag nog!

Nepkortingen, valse urgentie, manipulatie

Volgens de Consumentenbond is Booking.com jarenlang de boekingskeuze van consumenten blijven sturen met trucs die simpelweg verboden zijn. Denk aan:
  • Nepkortingen: prijzen worden eerst kunstmatig verhoogd om ze daarna ā€˜afgeprijsd’ te tonen.
  • Schijnschaarste: meldingen als ā€œ84% volgeboekt!ā€ of ā€œnog 1 kamer beschikbaar!ā€ – die simpelweg niet kloppen.
  • Onvolledige prijzen: kamerprijzen die nog tientallen euro’s aan ā€˜onvermijdelijke kosten’ verbergen.
  • Prijsafspraken met hotels: zodat je op geen enkele site – zelfs niet op de eigen hotelwebsite – een lagere prijs kunt vinden.
En dit is geen incident: het Europees Hof heeft Booking.com al veroordeeld, en ook een Spaanse rechter legde al een boete van 413 miljoen euro op.

Miljoenen Nederlanders zijn mogelijk gedupeerd

Iedereen die sinds 1 januari 2013 ten minste ƩƩn boeking heeft gedaan via Booking.com komt in aanmerking voor de massaclaim. Ook wie via Trivago, een andere vergelijker of rechtstreeks bij een hotel heeft geboekt, is waarschijnlijk te veel kwijtgeraakt – simpelweg omdat Booking.com de markt kunstmatig duur hield.
Dit is geen 'bedrijfsonhandigheid'. Dit is bewuste manipulatie van een hele sector ten koste van miljoenen consumenten.
šŸ“¢ Teken de petitie: Geen linkse intimidatie aan Nederlandse universiteiten. Stop de Hamasprotesten! Universiteiten worden overspoeld door geweld, antisemitisme en intimidatie door Hamasverheerlijkers. šŸ‘‰ Teken vandaag nog!

Dit moet hard aangepakt worden

Booking.com verdient miljarden door zichzelf als betrouwbaar platform te presenteren, maar wie achter de schermen kijkt, ziet iets heel anders: een monopolist die klanten manipuleert, prijzen afroomt en transparantie saboteert.
Tenminste, Ɣls de klachten van de consumentenbond kloppen. Want dat moet natuurlijk wel eerst bewezen worden - of geaccepteerd worden door Booking.
Ga verder met lezen
loading
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten

Loading