-Frits Bosch- “Sociaal democratie is nostalgie, dus Rob, staak je wild geraas”

Opinie15 apr , 12:15
Het hoge woord is er uit bij Rob Oudkerk: “ik heb m’n lidmaatschap opgezegd op Pro. Ik ben bezig met het oprichten van een nieuwe sociaal democratische partij”. Niet doen Rob, dat is verloren moeite.
Sociaal democratie is morsdood
De sociaal democratie is morsdood. Jesse Klaver zal dat niet zeggen maar uit alles blijkt dat de sociaal democratie niet meer nieuw leven ingeblazen kan worden. Doen Hans Spekman, Gerdi Verbeet en Ad Melkert ook mee? Zitten jullie op één lijn? Het is vergeefse moeite. De sociaal democratie is iets van de vorige eeuw en daarvoor, gestart met Bismarck’s pensioen systeem bedoeld om arbeiders aan de staat te binden. Het was een solidair systeem en onze verzorgingsstaat is ook een solidair systeem. Maar dat kan niet meer. Een solidair systeem is erop gebaseerd dat ieder aan het systeem bijdraagt en naar rato krijgt. Een verzorgingsstaat is niet bestand tegen een steeds deel van deelnemers die niets of heel weinig bijdragen en veel meer dan gemiddeld van dat systeem trekken. Zelfs een kind kan begrijpen dat geen enkel solidair systeem daartegen bestand is Wat we al zestig jaar doen is mensen binnenhalen die niets bijdragen aan het systeem en daar overmatig van trekken.
Verzorgingsstaat ontploft
Het kabinet heeft schielijk het plan om de AOW leeftijd te verhogen ingetrokken, “maar vertel ons dan wel hoe het volgens jullie dan wel moet”. Dat weten ze niet. Een soortgelijke kwestie doet zich voor bij de GGZ, de WIA en de WAO. De zorg steigert omhoog. Het wordt onbetaalbaar en de wachtlijsten nemen toe. Dat is onrechtvaardig en niet te accepteren. Wees eerlijk tegen burgers: “Beste mensen. In deze snel vergrijzende samenleving is de verzorgingsstaat ten einde. Een solidair systeem lukt helaas niet meer. We hebben er voor gekozen om Jan en Alleman binnen te laten en uit onze ruif te laten eten zonder dat ze eraan bijdragen. Dat heeft er voor gezorgd dat de verzorgingsstaat ontploft is. Terzijde: velen komen hier om uit onze ruif te eten, echter velen hebben desondanks een hekel aan ons en stemmen op de boze partij DENK.”
Willem Drees moet wenen
Eens komt het moment dat het schip de wal onfris dreigt te naderen en dat er omgebogen moet worden en dat moment is nu. Willem Drees en Joop de Uyl kijken vanaf hun wolkje toe en zien dat de verzorgingsstaat afgebroken zal worden, hoe dan ook, goedschiks of kwaadschiks. Drees moet wenen net als Gerdi Verbeet. Drees begreep al heel goed dat de verzorgingsstaat- zijn love baby - niet samen kan gaan met massa immigratie. Hij nam afscheid van de PVDA. Dat was het moment dat de sociaal democratie ten grave werd gedragen. Daarna is de weg omlaag ingezet met een oprisping van Wim Kok. De kaarten zijn allang geschud. Al die PVDAers zijn neergestreken bij de PVV met enkele hondstrouwe kiezers die contre coeur toch bij Pro blijven ondanks nogal wat antisemitische tendensen in die club. Pro is klimaat, woke en antisemitisch. Dat heet tegenwoordig links en progressief. Anderen noemen het achterlijk. Komt dit in de buurt van D66?
Wild geraas
Dus Rob, staakt je wild geraas. Het is pure nostalgie. Sociaal democratie is zo dood als een pier.
Afbeelding1

Ga verder met lezen
loading
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten

Loading