Frits Bosch is columnist voor De Dagelijkse Standaard.

-Frits Bosch- Wat doet Jetten aan bouwen en educatie en wat met belastinggeld?

Opinie12 mrt , 12:15
Kabinet Jetten is aan de slag gegaan en we de discussies branden los over eigen risico, AOW, zorg, asiel, bouwen en klimaat. Daarover kunnen we lang schrijven maar dat ga ik nu niet doen. Ik wil graag inzoomen op twee punten: bouwen en educatie.
“10 nieuwe steden”
Een heet hangijzer is dat er gigantisch gebouwd moet worden. Met dank aan alle immigranten. Jetten had het over tien nieuwe steden. Bullshit blijkt dat te zijn. Het kan helemaal niet om allerlei redenen. Maar stel nu eens dat er wel op allerlei plaatsen gebouwd kan worden, honderd duizenden woningen in de polder waarin immigranten gaan wonen. Bij Enschede of all places. Mijn vraag is: wat gaan deze mensen de hele dag daar doen. Geldt dan de bekende ambtenaren grap: “waarom eet een ambtenaar niet ‘s ochtends uit z’n neus? Dan heeft ie ‘s middags niets meer te doen”. De volgorde dient te zijn: bouw waar mensen werk vinden, niet omgekeerd. We gaan honderd duizenden woningen voor mensen bouwen die niets kunnen en niets te doen hebben. Daar gaat ons belastinggeld. Wie bedenkt zo iets? Waarom nemen we dit van Jetten voor zoete koek aan?
Met een stiletto naar school
Mijn tweede punt betreft educatie. Als sinds jaar en dag geven we steeds meer uit aan onderwijs. Onderwijsinspectie laat weten dat het niveau van leerlingen steeds verder achteruit kachelt. We horen ook steeds vaker berichten over wantoestanden in de klas waar leraren worden afgetuigd met ondermeer een hockeystick. In mijn tijd was dit ondenkbaar. Leerlingen komen naar school met een mes en zwaarder geschut. Toch doen leraren er alles aan om leerlingen erbij te betrekken en ze kennis bij te brengen, echter zonder dat leerlingen er blijk van geven dat ze dit op waarde weten te schatten. Leraren raken gefrustreerd en andere leerlingen schieten er bij in. Waarom gaan we hiermee door? Het is sleuren aan een dood paard. Bij een nogal groot aantal leerlingen ontbreekt de ambitie wat op te steken op school. Stop er dan mee. Misdraag jij je ernstig op school? Eraf en word dakbedekker of anderzins. Ook hier gaat belastinggeld onnodig door de goot. Onwillige leerlingen moeten exit uit theoretisch onderwijs. Stap over naar praktijkonderwijs en formeer weer die goeie ouwe LTS. Rianne Letschert is voor onderwijs verantwoordelijk. Helaas heb ik er geen vertrouwen meer in gezien de antisemitische puinhoop op Universiteit Maastricht.
Rob Jetten kan vriendelijk glimlachen als de beste. Maar nu leveren svp. En voorzichtig met ons belastinggeld svp.
Ga verder met lezen
loading
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten

Loading