Het is werkelijk onvoorstelbaar wat zich dit weekend in Boedapest heeft afgespeeld. Tijdens haar ‘morele’ showtocht door Hongarije stond Femke Halsema – de GroenLinks/PvdA-burgemeester van Amsterdam – doodleuk te lachen terwijl haar Boedapestse collega een volslagen Hitlergroet bracht. En nee, dit is geen misverstand, geen “uit de context gehaalde momentopname” zoals de kartelmedia straks weer zullen beweren. De beelden spreken voor zich, en Geert Wilders heeft helemaal gelijk als hij woedend uitvalt: “Ze schamen zich niet eens meer.” Halsema staat erbij, kijkt ernaar, en grinnikt zelfs een beetje. De burgemeester van Boedapest
steekt zijn arm uit in een duidelijk nazistisch gebaar – en wat doet de progressieve heldin van de regenboogrevolutie? Niks. Geen afkeurende blik. Geen afstand. Geen reactie. Ze lacht.
“Pijnlijk dat de VVD met zo’n partij wil samenwerken”
Geert Wilders zegt in één tweet wat velen denken: “De burgemeester van Boedapest brengt de Hitlergroet terwijl de GL/PvdA-burgemeester van Amsterdam er lachend bijstaat. Ze schamen zich niet eens meer voor dit antisemitische nazi gebaar. Pijnlijk dat de VVD met zo’n partij wil samenwerken.” En daar raakt hij de kern.
Want deze GroenLinks/PvdA-mevrouw is niet zomaar een lokale bestuurder. Ze is hét boegbeeld van het linkse blok waar de VVD onder Rutte en Yesilgöz zó graag mee flirt. Terwijl Wilders wordt uitgesloten en besmeurd vanwege uitspraken over grenzen, massa-immigratie en de islam, mag Halsema zonder enige consequentie met neonazi-symboliek op de foto. Zolang het maar pro-LHBT is, lijkt alles geoorloofd.
👉 Geen linkse intimidatie aan Nederlandse universiteiten. Stop de Hamasprotesten!
Academici ondersteunen terreursympathisanten en Joodse studenten worden gejaagd. De maat is vol.
✍️ Teken vandaag nog deze petitie en laat je stem horen. De dubbele moraal van deuglinks
Dit incident onthult opnieuw de hallucinante dubbele moraal van links Nederland. Alles en iedereen wordt kapotgemaakt als het ook maar ruikt naar ‘extreemrechts,' maar zodra een linkse burgemeester lachend naast een Hitlergroet staat, is het oorverdovend stil. Geen afkeuring van D66, geen Kamervragen van de PvdA, geen ChristenUnie nepchristenen die boos reageren. Want het was Halsema. En ze deed het in naam van de regenboog.
Maar de vraag is natuurlijk: hoe diep zijn ze gezonken? Wanneer wordt een Hitlergroet weer salonfähig – zolang je maar met een regenboogvlag wappert? Wanneer is antisemitisme ineens acceptabel, zolang het maar progressief verpakt wordt? Halsema bewijst: dat moment is allang aangebroken.
Geen excuses, geen afstand – wel medeplichtigheid
Tot op heden heeft Halsema geen enkele afstand genomen van het gedrag van haar Boedapestse collega. Geen persverklaring. Geen publieke correctie. Geen spijt. Dat is veelzeggend. Haar stilte is instemming. Haar grijns is medeplichtigheid. Want iedere serieuze burgemeester zou in zo’n situatie wegstappen, protesteren, afstand nemen. Niet Halsema. Zij blijft lachen, wapperend met haar regenbooglap, zonder enige gêne.
Deze vrouw wordt in Nederland door kartelmedia nog steeds gepresenteerd als toonbeeld van “vrijheid en progressieve waarden”. Maar de waarheid is: ze staat vrolijk naast een Hitlergroet, en niemand binnen haar partij of haar bestuurlijke kring vindt dat een probleem.
👉 Geen linkse intimidatie aan Nederlandse universiteiten. Stop de Hamasprotesten!
Academici ondersteunen terreursympathisanten en Joodse studenten worden gejaagd. De maat is vol.
✍️ Teken vandaag nog deze petitie en laat je stem horen. Tijd voor verantwoording
Als er nog íéts over is van democratisch fatsoen, dan moet Halsema zich publiekelijk verantwoorden. Niet alleen tegenover Amsterdam, maar tegenover heel Nederland. Wie als burgemeester van onze hoofdstad vrolijk naast een Hitlergroet blijft staan, heeft iets uit te leggen. En als ze dat weigert? Dan is opstappen de enige eerbare optie.
Geert Wilders heeft groot gelijk. Wat Halsema hier laat zien, is geen moreel leiderschap. Het is pure decadentie, arrogantie, en een totaal gebrek aan moreel kompas.
Ze lachte. Wij zullen het niet vergeten.
UPDATE
Overigens
beweert burgemeester Karacsony dat hij "naar het natoor van [Wilders] ideologische bondgenoot" aan het wijzen was. Het is niet bekend wat voor handicap hij heeft in zijn hand dat hij met zijn hele hand moet wijzen, en niet met ... een vinger. Zoals gewone mensen.
Zoals deze X-gebruiker stelt: