Foto: Orange Pictures / Shutterstock.com

VVD in een notendop: 300 miljoen voor burgers is te veel, 19 miljard voor oorlog niet?

Politiek07 jun , 9:00
En weer laat de VVD zien waar haar prioriteiten liggen. Niet bij de hardwerkende Nederlander, niet bij de automobilist die dagelijks files en accijnzen trotseert, maar bij de staatskas – en bij buitenlandse belangen.
Justitieminister David van Weel, VVD’er in een demissionair kabinet, heeft besloten een helder en gerechtvaardigd advies van het Openbaar Ministerie compleet te negeren. Wat was dat advies? Verlaag verkeersboetes met 30%, of verhoog ze op z’n minst een paar jaar niet meer.
Redelijk, zou je denken. Zeker in een tijd waarin alles duurder is geworden. Maar wat zegt Van Weel? “Te duur.”
Het zou zo’n 300 miljoen euro per jaar kosten. En volgens de VVD is dat onoverkomelijk. Maar wacht even... voor Oekraïne was er tóch 19 miljard beschikbaar?

Burgers betalen, Zelensky krijgt blanco cheque

Dit is het ware gezicht van de VVD. Naar buiten toe net doen alsof ze nog iets met de “gewone man” hebben, maar ondertussen achter de schermen een bikkelharde realiteit: burgers zijn een melkkoe geworden.
Verkeersboetes worden niet meer ingezet voor verkeersveiligheid. Ze zijn gewoon een alternatieve belastingvorm geworden. Het OM zegt dat zelf letterlijk in het rapport: de hoogte van boetes klopt niet meer. Ze zijn buitenproportioneel.
Maar Van Weel wuift dat weg. De schatkist moet gevuld. Liever een hardwerkende Nederlander straffen omdat hij per ongeluk 6 km/u te hard reed, dan minder geld hebben om wapens te leveren aan Oekraïne.
(Artikel gaat verder onder deze oproep)
👉 Sta achter echte journalistiek en een stem voor gewone Nederlanders! Rekeningnummer: NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media ✅ Doneer direct via BackMe

Van “liberaal” naar belastingpartij

Wat is er eigenlijk nog liberaal aan de VVD? Deze partij profileerde zich ooit als voorstander van lage lasten en individuele vrijheid. Vandaag is ze vooral de partij van belastingverhogingen, klimaatsubsidies en boete-opboeren.
David van Weel had kunnen kiezen voor redelijkheid. Hij had kunnen zeggen: “We verlagen de boetes, zodat ze weer in verhouding staan.” Maar nee, hij kiest ervoor de burger keihard te laten bloeden.
Een kleine greep uit de absurde realiteit:
  • Door rood rijden? 280 euro.
  • Telefoon vasthouden? 420 euro.
  • Even je gordel vergeten? 180 euro.
Ter vergelijking: een winkeldief komt soms goedkoper weg. Dat is de rechtsstaat anno 2025. En de VVD verdedigt het vol overgave.

Geen geld voor verlichting, wél voor vernietiging

Van Weel zegt dus dat 300 miljoen euro te veel is om boetes te verlagen. Maar Nederland kon de afgelopen jaren wél moeiteloos:
  • Miljarden overmaken aan Oekraïne.
  • Klimaatdoelen van Brussel financieren.
  • NGO’s subsidiëren met miljoenen.
  • Asielopvang uitbreiden tot in de kleinste dorpen.
Wat zegt dat over de prioriteiten van deze regering? Wat zegt dat over de mentaliteit van een partij die zichzelf ‘verantwoordelijk’ noemt?
(Artikel gaat verder onder deze oproep)
👉 Help DDS blijven strijden tegen dit soort boetepolitiek! Rekeningnummer: NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media ✅ Doneer direct via BackMe

Conclusie: VVD kiest opnieuw tegen de burger

De conclusie is onontkoombaar. De VVD kiest niet voor de burger, maar voor het systeem. Niet voor verlichting, maar voor repressie. Niet voor vrijheid, maar voor controle.
Boetes zijn geen middel meer om de verkeersveiligheid te verbeteren, maar een ordinaire inkomstenbron geworden – en de VVD verdedigt dat tot het bittere eind.
Gelukkig zijn er verkiezingen in aantocht. En wie nog twijfelde waar de VVD écht voor staat, weet het nu: voor een boetestaat, een oorlogsstaat, en een burger die altijd de rekening betaalt.
Ga verder met lezen
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten