Klimaatgekken zijn echt gek. Afbeelding gemaakt met ChatGPT van OpenAI

Belachelijk: volgens ‘onderzoek’ heeft Nederland vandaag al zijn grondstoffen verbruikt

Binnenland05 mei , 9:00
Het is weer zover. De klimaatalarmisten hebben een nieuwe denkbeeldige ‘grens’ uitgevonden waar wij, hardwerkende Nederlanders, zogenaamd al overheen zouden zijn. Volgens Nu.nl, steunpilaar van alles wat klimaatpaniekerig is, heeft Nederland op 5 mei al “alle grondstoffen opgemaakt” die het dit jaar zou mogen gebruiken.
Sorry, wat? Zijn we gestopt met olie oppompen? Is het water op? Zijn de graanschuren leeg? Nee. We gebruiken gewoon wat we nodig hebben. Punt.
Dit soort rapporten zijn doemdenken in een groen jasje, bedoeld om je een schuldgevoel aan te praten over je energierekening, je stukje vlees en je tank benzine.

Waar komt deze onzin vandaan?

De cijfers komen van het zogeheten Global Footprint Network, een club die elk jaar berekent wanneer we “meer vragen van de planeet dan die kan leveren”. Dat doen ze met een soort spreadsheet waarin biocapaciteit en consumptie tegenover elkaar worden gezet. Als die lijn elkaar kruist, roept men: “Overschrijding!” Alsof de aarde een bankrekening is en we rood staan bij Moeder Natuur.
En Nederland? Die heeft volgens deze rekensommen op Bevrijdingsdag (ja, echt) al zijn natuurlijke tegoed opgemaakt. Alles wat je nu nog gebruikt – van het water in je kraan tot het hout in je tafel – zou dus eigenlijk niet meer mogen.
👉 DDS gelooft in realisme, niet in groene waanzin. Wil jij dat wij blijven vechten tegen dit soort absurde propaganda? Word dan donateur via https://dds.backme.org – en steun journalistiek die nog wél logisch nadenkt.

“Als iedereen leeft zoals een Nederlander...”

Volgens onderzoeker Joost Brinkman (natuurlijk ook weer ‘vanuit Nederland betrokken’) zouden we “al het hernieuwbare van dit jaar op 5 mei hebben verbruikt als iedereen leeft zoals een Nederlander.”
Ja hoor. Alsof ons gebruik van voedsel, energie en grondstoffen een moreel probleem is. Terwijl wij in dit land:
  • behoren tot de meest efficiënte landbouwers ter wereld;
  • een van de schoonste industrieën van Europa draaien;
  • en onze huizen inmiddels volhangen met zonnepanelen, warmtepompen en belastingdruk.
Toch is het nooit goed. Want het doel is niet balans. Het doel is schuld aanpraten. Zodat u braaf stopt met rijden, minder gaat douchen, en vooral miljarden accepteert aan klimaatsubsidies.

De realiteit: er is geen tekort

De aarde is geen spreadsheetsysteem met limieten in mei. De aarde produceert, regenereert, past zich aan. Er is géén vaststaande ‘jaartabel’ met wat we “mogen gebruiken.” Dit is gewoon een model, gebaseerd op aannames, politieke doelen en ideologische interpretaties.
  • De olievelden zijn niet leeg.
  • De akkers groeien gewoon door.
  • De watercyclus is geen kalender.
  • En het bos groeit gewoon weer aan, zeker in Nederland.
Dit soort “overschrijdingsdagen” zijn psychologische marketingtrucs van klimaatactivisten. Het is propaganda – bedoeld om vrijheid, economische groei en welvaart te vervangen door schuld, regulering en controle.
👉 DDS is het platform dat deze onzin blijft ontmaskeren. Maar daar hebben we donateurs voor nodig. Ga naar https://dds.backme.org en steun onze missie: gezond verstand terugbrengen in de klimaatdiscussie.

Conclusie: gebruik wat je nodig hebt – en laat je niet gek maken

Nederland gebruikt wat het nodig heeft. En dat is geen probleem – dat is vooruitgang. Onze economie, ons welzijn en onze innovaties zijn gebouwd op het gebruiken van middelen – en dat doen we beter en schoner dan bijna elk ander land.
Laat je dus niet gek maken door de onheilsprofeten van de groene rekenmodellen. Ze willen je klein houden, stil houden en blut maken – niet de planeet redden.
Vandaag is het Bevrijdingsdag. Laten we ook de vrijheid vieren om nuchter te blijven – en deze waanzin te doorzien.
👉 DDS blijft die vrijheid verdedigen. Maar dat kunnen we alleen met uw steun. Word daarom vandaag nog donateur via https://dds.backme.org. Elke bijdrage telt.
Ga verder met lezen
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten