We hebben er de afgelopen weken onophoudelijk voor gewaarschuwd en nu is het snoeiharde realiteit geworden: de drang naar escalatie van de Israëlisch-Amerikaanse alliantie in het Midden-Oosten stort de Nederlandse economie in een gigantische crisis. Terwijl de oorlogshaviken in Washington en Jeruzalem hun geopolitieke spelletjes spelen, betaalt de hardwerkende Nederlander zich inmiddels scheel aan de pomp, in de supermarkt en aan de energierekening. De explosieve prijsstijgingen van olie en gas verspreiden zich als een ontembare olievlek over ons land. De burger is wéér de ultieme klos. De cijfers
spreken voor zich en zijn ronduit huiveringwekkend. Nog voordat de VS en Israël besloten om Iran te bestoken en de onvermijdelijke reactie uitlokten, kostte een liter benzine minder dan 2,23 euro. Nu tikt de pomp al bijna de 2,47 euro per liter aan. Olie op de wereldmarkt is in een paar weken tijd met ruim 65 procent in prijs gestegen. En dat is nog maar het begin. Zoals Hugo Erken, hoofd Nederlandse economie van de Rabobank, treffend waarschuwt: "Hoge energieprijzen breiden zich als een olievlek over de economie uit."
WORD ONDERDEEL VAN DE DDS-COMMUNITY! (LET OP: HET ARTIKEL GAAT HIERONDER DIRECT VERDER!) Het mediakartel verzwijgt de waarheid, maar wij blijven de feiten benoemen. Blijf altijd als eerste op de hoogte van het échte nieuws en mis niets! Ontvang dagelijks onze belangrijkste en meest snoeiharde artikelen direct in uw mailbox. Meld u nu gratis aan voor de Dagelijkse Nieuwsbrief. Een domino-effect van prijsstijgingen
Wat we nu zien gebeuren is een exact, maar dan nog sneller verlopend, doemscenario van de
energiecrisis uit 2022. De torenhoge energiekosten werken genadeloos door in de volledige productieketen. Marcel Klok, econoom bij ING, schetst het pijnlijke pad:
"Benzine reageert als eerste. De energierekening volgt ook snel, zeker omdat energieleveranciers sneller dan in het verleden hun voorwaarden aanpassen. Daarna volgen de ticketprijzen van luchtvaartmaatschappijen... Daarna volgen al snel versproducten zoals groente en vlees."
ABN Amro-econoom Albert Jan Swart gooit daar nog een schepje bovenop. Binnen de kortste keren zullen basisbehoeftes als brood en frites - en ja, zelfs ons bier - in rap tempo duurder worden. Waarom? Omdat de verwerking, de verpakkingen en het transport allemaal steunen op onbetaalbaar geworden energie.
Het faalbeleid van het kartel
Terwijl Iran er logischerwijs baat bij heeft om met gerichte acties de Amerikaanse economie (en dus de olie- en gasproductie) te ontregelen, staat Nederland er volstrekt weerloos bij. En in plaats van dat het Haagse kartel, met het rampzalige kabinet-Jetten voorop, de burger beschermt door accijnzen en belastingen drastisch te verlagen, kijken ze gewoon toe hoe de inflatie opnieuw uit de klauwen giert.
Het Centraal Planbureau (CPB) heeft al doorgerekend dat bij een langdurige escalatie de gemiddelde prijsstijging dit jaar zomaar richting de 3,8 procent kan schieten. De kassa rinkelt in Den Haag door de btw-inkomsten op deze inflatie, terwijl de gewone man zijn energierekening niet meer kan betalen en ondernemers in de glastuinbouw, de horeca en het MKB kopje onder gaan.
Het is de allerhoogste tijd dat Europa zich losmaakt van deze oorlogswaanzin en kiest voor diplomatie, in plaats van blinde, peperdure Amerikaanse agressie.
LAAT U NIET CENSUREREN DOOR HET MEDIAKARTEL! Word onderdeel van de groeiende DDS-community en sluit u aan bij het verzet. Ontvang elke dag gratis onze ongezouten visie, exclusieve columns en het belangrijkste nieuws direct in uw mail. Wij breken door de leugens heen! 🚀 Schrijf u hier direct in.