Festival_van_de_Journalistiek_2022_(52091905903)

Lale Gül haalt in nieuwe column keihard uit naar Redouan El Yaakoubi: "Het raakt me"

Binnenland10 aug , 12:30
Ooit was Redouan El Yaakoubi het voorbeeld dat scholen en sportclubs maar wat graag naar voren schoven: de jongen uit een achterstandswijk die het schopte tot betaald voetballer én zijn succes gebruikte om jongeren te inspireren. Hij richtte Stichting Durf te Dromen op, gaf lezingen over kansen pakken en dromen najagen, en sleepte zelfs prijzen in de wacht voor zijn maatschappelijke inzet.
Maar dat zorgvuldig opgebouwde imago ligt nu in duizend stukken. Na een stevig onderzoek van BOOS en Follow the Money blijkt er namelijk iets heel anders achter die inspirerende praatjes te schuilen. Tim Hofman legt het in BOOS onomwonden uit: El Yaakoubi had naast zijn stichting ook een commercieel bedrijf met dezelfde naam, en de grens tussen die twee werd wel héél vaag gehouden.

Zakken vullen

Volgens het onderzoek is er “minstens een miljoen euro” van de stichting naar de commerciële bv van El Yaakoubi overgemaakt. En dat is geld dat bedoeld was voor kinderen, educatie en gelijke kansen, niet voor een extra nulletje op de bankrekening. Zoals Lale Gül het in haar column in De Telegraaf scherp verwoordt: “Geld dat bedoeld was voor kinderen, voor educatie, voor gelijke kansen. Geld dat met mooie woorden is binnengehaald en vervolgens lijkt te zijn gebruikt om eigen zakken te vullen.

Meer dan een ordinaire fraudezaak

Voor Gül is het meer dan een ordinaire fraudezaak. Ze voelt het persoonlijk, omdat ze dezelfde migratie- en moslimachtergrond deelt met El Yaakoubi. “Het raakt me, merk ik. En niet alleen omdat ik geloof in sociale projecten en oprechte maatschappelijke betrokkenheid. Maar ook omdat ik, net als El Yaakoubi, een migratieachtergrond, een moslimachtergrond heb.”
En ze weet hoe het mechanisme werkt: één zo’n affaire en de hele groep wordt over één kam geschoren. “Wat blijft hangen bij het grote publiek is niet het individu, maar de groep. ’Zie je wel, het zijn er weer zo’n stel. Ze deugen niet.’ ”
🟦 DDS geeft jou het nieuws zoals het écht is – zonder meel in de mond, zonder de Brusselse praatjes. Als jij waarde haalt uit deze artikelen, help ons dan in de lucht te blijven. 👉 Doneer via https://dds.backme.org of maak een bedrag over naar NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media.

Oude wonden, nieuwe ophef

Gül is ook niet vergeten dat El Yaakoubi in 2023 weigerde de One Love-aanvoerdersband te dragen, bedoeld als steun aan LHBTI’ers. Zijn reden? Het paste niet bij zijn geloof. De Volkskrant nuanceerde destijds dat hij óók opkwam voor kansarme kinderen, maar Lale Gül ziet het nu anders: “Alsof mensenrechten onderhandelbaar zijn.”
🟥 Vind jij dat DDS van waarde is – omdat wij dit soort verhalen brengen, omdat wij laten zien hoe onze cultuur stukje bij beetje wordt afgebroken? Help ons dan nú. 👉 Ga naar https://dds.backme.org of doneer direct via: NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media.
De column eindigt met een frontale aanval, zonder ruimte voor misinterpretatie: “Dus zeg het me, Redouan. Mag dit van Allah? Mag je mensen oplichten in Zijn naam, zolang je homo’s maar geen gelijkwaardigheid geeft? Miljoenen verduisteren mag, maar met een schone aanvoerdersband op het veld verschijnen niet? Staat de islam dáárvoor?”
Ga verder met lezen
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten
10 Reacties