Dat links in Nederland compleet losgeslagen is, wisten we al. Maar soms weet de gekte toch weer een nieuw dieptepunt te bereiken. Afgelopen weekend publiceerde de Volkskrant een ingezonden brief die zelfs voor hun doen ronduit absurd is.
De briefschrijver, ene Rein Overkamp uit Lelystad (dat verklaart veel), stelt serieus voor om foto's van natuurrampen op vliegtickets te plakken. Net zoals we al jaren en masse worden lastiggevallen met enge plaatjes op sigarettenpakjes. Zijn redenering? Reizen zou zoveel milieuschade aanrichten dat mensen psychologisch ontmoedigd moeten worden om nog in een vliegtuig te stappen.
Absurdistan: Een rookverbod voor reizen
"Mooi dat een verbod op reclame voor vliegvakanties en cruises wordt overwogen,"
jubelt Overkamp in zijn brief. "Is het dan niet tijd om ook van die foto's op tickets te gaan plakken, net als bij rookwaren? Foto's van overstromingen, droogte en allerlei vreselijke milieuschade als gevolg van reisvervulling."
Je leest het goed. Deze man vergelijkt een vliegreis naar Spanje met het opsteken van een sigaret in een kinderdagverblijf. Totaal krankzinnig, maar in de bubbel van de Volkskrant blijkbaar doodserieus gemeend. Dat deze onzin niet linea recta de prullenbak in ging, maar werd afgedrukt in een landelijke krant, zegt alles over hoe ver links Nederland van de realiteit is afgedwaald.
Bert Brussen: Gestoorde clowns
Gelukkig is er nog gezond verstand. Bert Brussen, bekend om zijn messcherpe commentaar, kon zijn lachen niet inhouden en publiceerde het belachelijke briefje op X (voorheen Twitter). Zijn reactie? Kort, krachtig en volledig terecht: gestoorde clowns.
(Artikel gaat verder onder deze oproep) Sluit je aan bij duizenden DDS-lezers. Geen spam. Alleen eerlijke updates, scherpe opinies en onmisbare analyses. Meld je hier aan voor onze nieuwsbrief.
Brussens reactie wijst er fijntjes op hoe infantiel en wereldvreemd deze klimaathysterici zijn geworden. Reizen is een fundamenteel onderdeel van menselijke vrijheid, ontwikkeling en cultuur. En nu willen deze zelfbenoemde deugmensen zelfs dat stukje levensvreugde onder het mom van 'milieubescherming' kapotmaken.
Volkskrant maakt zichzelf volstrekt belachelijk
Dat iemand als Overkamp dit soort nonsens opschrijft, is één ding. Dat de Volkskrant dit serieus neemt en plaatst, is nog veel erger. Het laat zien dat deze krant geen journalistiek platform meer is, maar een activistische pamflettenboerderij voor alles wat extreem-links en wereldvreemd is.
Want zeg nou zelf: als dit soort hersenspinsels al een podium krijgen, wat zegt dat over de redactionele standaarden? Precies. Die zijn er simpelweg niet meer. De Volkskrant geeft liever ruimte aan milieufanatici dan aan gezond verstand, vrijheid en een beetje levensplezier.
Conclusie: Zeg nee tegen klimaathysterie
Nederland moet deze gekte resoluut afwijzen. Reizen is geen misdaad. Vliegen is geen zonde. En vakantie is geen moreel vergrijp. Laat je niet gek maken door de angstzaaierij van wereldvreemde linkse zeloten.
Dankzij mensen als Bert Brussen (die ondergetekende overigens haat, maar dat boeit verder niet) blijft er gelukkig nog wat nuchterheid over in het publieke debat. Tijd om die nuchterheid luid en duidelijk uit te dragen.
Sluit je aan bij duizenden DDS-lezers. Geen spam. Alleen eerlijke updates, scherpe opinies en onmisbare analyses. Meld je hier aan voor onze nieuwsbrief.