Gabbard ontmaskert Clapper: van WMD-leugens tot Russiagate-sabotage

Buitenland08 aug , 10:30
Tulsi Gabbard windt er geen doekjes om: James Clapper, voormalig Director of National Intelligence, heeft een patroon van pure misleiding op zijn naam staan. Het begon niet bij Russiagate – het begon al veel eerder. Als inlichtingenman onder president George W. Bush was hij volgens haar mede-architect van de “massavernietigingswapens”-leugen die Amerika de Irak-oorlog in sleurde. Geen vergissing, geen interpretatiefout – maar een bewust geconstrueerde fictie.
Toen hij later onder president Obama de leiding had over de Amerikaanse inlichtingendiensten, paste Clapper volgens Gabbard exact dezelfde tactiek toe. In 2016 werd die machine ingezet om Donald Trump te beschadigen met het inmiddels volledig ontmaskerde “Russiagate”-verhaal. De parallellen zijn glashelder: feiten verdraaien, niet-bestaande dreigingen opblazen, en daarmee politieke vijanden uitschakelen.
🟦 DDS krijgt geen cent van de overheid of het kartel. We leven van donaties van trouwe lezers zoals jij. 👉 Doneer via https://dds.backme.org – dan krijg je ook nog eens elke dag een exclusieve column in je inbox die we niet op DDS kunnen publiceren. Of: 💶 Maak een bedrag over naar NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media.

Een doorlopend patroon van manipulatie

Gabbard wijst op één rode draad: Clapper heeft er geen enkel probleem mee om inlichtingen te politiek te maken. Of het nu gaat om het verkopen van een oorlog in het Midden-Oosten of het beschadigen van een presidentskandidaat in eigen land – het doel heiligt voor hem het middel. En het middel is steeds weer: manipulatie van de werkelijkheid.
Het schokkende is dat dit niet de daad is van een losgeslagen politicus, maar van de hoogste inlichtingenfunctionaris van het land. Iemand die toegang heeft tot alle staatsgeheimen en de macht heeft om hele narratieven te creëren of te vernietigen. En precies dát is ook het grootste gevaar: wanneer de top van de inlichtingenwereld zelf besluit wat “waar” is, is de democratie slechts een façade.

Waarom dit iedereen moet raken

De affaire laat zien hoe broos de scheidslijn is tussen veiligheid en politieke machtsstrijd. Clapper is niet zomaar een figuur uit het verleden; zijn nalatenschap leeft voort in een cultuur waarin ambtenaren, inlichtingendiensten en politieke elites samenspannen tegen de bevolking. Het gaat niet alleen om Trump of Irak – het gaat om het fundamentele recht van burgers op waarheid en eerlijke informatie.

Tijd om de beerput te legen

Als deze patronen niet worden aangepakt, zal de geschiedenis zich blijven herhalen. Er komen nieuwe Clappers, nieuwe leugens, nieuwe verzinsels om oorlogen te beginnen of politieke tegenstanders te vernietigen. Gabbard heeft in ieder geval het startschot gegeven voor een bredere discussie – en hopelijk ook voor gerechtelijke vervolging van dit soort machtsmisbruik.
🟥 Als jij wilt dat DDS blijft bestaan – als tegenmacht tegen de linkse media en Big Tech-censuur – dan hebben we jouw steun nú nodig. 👉 Ga naar https://dds.backme.org of doneer direct via: NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media Help ons het tweede deel van het jaar door. Vrijheid is niet gratis.
Ga verder met lezen
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten
10 Reacties