In Oviedo, Spanje, heeft de politie een gruwelijk drama ontdekt: drie kinderen – een tweeling van 8 en een jongen van 10 – werden sinds minstens 2021 opgesloten in een horrorhuis door hun ouders. Foto’s tonen de verschrikking: vieze babybedjes met monstertekeningen, een badkamer vol stof, en een kamer vol gebruikte luiers. Het huis, afgelegen en omringd door hekken, was een vuilnisbelt: overal lagen proppen papier, vieze kussens en uitwerpselen van een eenogige kat. Dit is geen opvoeding, dit is pure verwaarlozing van een Duits-Amerikaans ouderpaar dat hun kinderen liet wegkwijnen in smerigheid. De kinderen moesten dag in dag uit mondkapjes dragen, sliepen in bedjes waar ze veel te groot voor waren, en leefden in een omgeving die meer leek op een nachtmerrie dan een thuis.
Extreme Angst voor Corona
De ouders, een 53-jarige Duitser genaamd Christian en zijn 48-jarige vrouw met de Amerikaanse en Duitse nationaliteit,
handelden uit extreme angst voor
corona. Ze dwongen hun kinderen 24/7 mondkapjes te dragen, gebruikten zes luchtreinigers die constant draaiden, en douchten vier keer per dag – wat hun enorme waterverbruik verklaart: vijftien keer meer dan een gemiddeld eenpersoonshuishouden. Een buurvrouw sloeg alarm na het horen van kinderstemmen; ze dacht jarenlang dat de man alleen woonde.
Bij De Dagelijkse Standaard zijn we door allerlei BANS en BLOKKADES totaal AFHANKELIJK van de STEUN van onze LEZERS. DONEER daarom VANDAAG nog aan DDS via BackMe en HOUD ONS IN DE LUCHT: https://dds.backme.org/. De politie ontdekte de kinderen na silhouetten te zien achter een kort geopend raam. Nu zitten de ouders in voorarrest, en de kinderen worden medisch en psychologisch onderzocht in een ziekenhuis. Volgens lokale media waren de ouders geobsedeerd met het idee dat hun kinderen zouden sterven aan een
coronabesmetting – een paranoia die leidde tot deze gruwelijke situatie.
Een Gebrek aan Toezicht
Hoe kon dit zo lang onopgemerkt blijven? De kinderen gingen nooit naar school, speelden nooit buiten, en waren niet eens geregistreerd bij de gemeente Oviedo. De woning, bewust gekozen naast een klooster en slechts één buurvrouw, was een perfecte verstopplek. Maar waar waren de instanties? Dit drama legt bloot hoe falend toezicht en gebrek aan controle kunnen leiden tot onmenselijke situaties.
De buurvrouw die uiteindelijk aan de bel trok, verdient een medaille – zij was de enige die iets deed. Maar waarom duurde het zo lang? In een beschaafde samenleving zouden kinderen niet jarenlang in een vuilnishoop mogen leven, omringd door paranoia en verwaarlozing. Dit is een schande voor Spanje en een wake-upcall voor de rest van Europa.
Een Roep om Gerechtigheid
Dit drama schokt Spanje en de wereld. Hoe konden deze kinderen zo lang lijden zonder dat iemand ingreep? De ouders moeten keihard worden gestraft – dit soort verwaarlozing is onvergeeflijk. De kinderen, die nooit de kans kregen om een normaal leven te leiden, verdienen gerechtigheid en een nieuwe start.
Maar het probleem is groter: overal ter wereld glippen dit soort gevallen door de mazen van het net. Oviedo rouwt, maar de vraag blijft: hoe voorkomen we dit in de toekomst? Overheden moeten stoppen met het wegkijken en eindelijk eens serieus werk maken van kinderbescherming. Dit mag nooit meer gebeuren.
Bij De Dagelijkse Standaard zijn we door allerlei BANS en BLOKKADES totaal AFHANKELIJK van de STEUN van onze LEZERS. DONEER daarom VANDAAG nog aan DDS via BackMe en HOUD ONS IN DE LUCHT: https://dds.backme.org/.