Haim Braverman: de man die Candace Owens wil vermoorden. Foto bron: Candace Owens / X.com

Schokkend: radicale zionist wilde Candace Owens vermoorden

Buitenland14 mei , 4:31
Wat zich in de VS heeft afgespeeld, is werkelijk huiveringwekkend. Candace Owens, een van de dapperste en meest principiële stemmen in het Amerikaanse medialandschap, is het doelwit geworden van een krankzinnig moordcomplot. En de dader? Een radicale zionist die het niet kon verdragen dat Owens het lef had om kritiek te uiten op Israël en extremistische rabbijnen zoals Rabbi Shmuley.
De verdachte, Haim Braverman, is inmiddels opgepakt door de FBI en heeft schuld bekend.

Moordcomplot om kritiek op een rabbi

Candace Owens onthulde het gruwelijke verhaal zelf op X. Volgens de FBI wilde Braverman haar vermoorden vanwege haar debat met Piers Morgan, waarin zij kritisch was over Rabbi Shmuley en de verering van de overleden Rabbi Menachem Schneerson — een figuur die door veel ultraorthodoxe joden als een soort messias wordt gezien.
Owens schrijft:
De FBI heeft mij vandaag duidelijk gemaakt wat het motief voor de misdaad was. Haim wilde mij vermoorden vanwege mijn debat met Piers Morgan tegen Shmuley. Omdat ik de overleden rabbijn Menachem Schneerson had beledigd, die door veel joden als een messias werd gezien. Haim was ondubbelzinnig: hij was bereid om gevangenisstraf te ondergaan voor het doden van mij.
Met andere woorden: deze extremist was bereid te sterven of gevangenisstraf te ondergaan — als hij Owens maar kon vermoorden. Omdat zij het waagde om haar vrijheid van meningsuiting te gebruiken.
📢 DDS brengt dit nieuws omdat de mainstream media liever zwijgen. Wil je dat wij blijven strijden voor de waarheid? Steun ons werk via BackMe of direct via Liberty Media, IBAN: NL95RABO0159098327. Jouw steun is essentieel!

Waar blijft de verontwaardiging?

Stel je eens voor: wat als de rollen omgedraaid waren? Wat als een christen of moslim had geprobeerd een bekende journalist te vermoorden vanwege kritiek op een religieuze leider? Dan zou de hele wereldpers moord en brand schreeuwen.
Maar nu? Complete stilte.
Geen CNN-spektakel. Geen tranentrekkende WNL-rapportages. Geen massale hashtags over "hate crime" of "politiek geweld". Waarom niet? Omdat de dader niet in het gewenste profiel past.

Een aanval op de vrije meningsuiting

Wat hier gebeurt is ongekend gevaarlijk. Als iemand als Candace Owens — een moeder, een spreker, een auteur — niet veilig kan zijn omdat ze openlijk haar mening geeft, dan stort de hele vrije samenleving in.
En het meest verontrustende? De haat die Owens ontvangt, komt niet alleen van de extremistische dader, maar ook van een media-elite die haar al jaren probeert te demoniseren omdat ze niet buigt voor hun dogma’s.

Politieke moordlust en religieuze gekte

Het idee dat iemand bereid is om te moorden vanwege een debat over religieuze figuren toont hoe ver sommige radicalen bereid zijn te gaan. Haim Braverman zag kritiek niet als een recht — maar als een doodzonde.
Dit is geen incident. Het is het zoveelste signaal dat extremisme, fanatisme en politieke haat ongehinderd groeien — en dat vooral critici van bepaalde machtige groepen moeten vrezen voor hun leven.
Candace Owens verdient onze volle steun. Want haar strijd is niet alleen háár strijd. Het is de strijd voor iedereen die nog in vrijheid van meningsuiting gelooft.
📢 Steun DDS, steun het vrije woord! Doneer vandaag nog via BackMe of direct via Liberty Media, IBAN: NL95RABO0159098327. Samen staan we sterker!
Ga verder met lezen
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten