bmszealand / Shutterstock.com

Trump dreigt Nigeria met harde sancties: “Stop de slachting van christenen - of Amerika grijpt in”

Buitenland02 nov , 4:48
Donald Trump heeft opnieuw een vlammende boodschap de wereld in gestuurd. De Amerikaanse president waarschuwt de regering van Nigeria dat hij alle hulp en steun zal stopzetten als de moordpartijen op christenen niet onmiddellijk ophouden.
In een krachtige verklaring schreef hij:
“Als de Nigeriaanse regering blijft toestaan dat christenen worden gedood, zal de Verenigde Staten per direct alle hulp en ondersteuning aan Nigeria stopzetten. En het zou zomaar kunnen dat we dat inmiddels in diskrediet geraakte land binnenvallen - met ‘wapens in de aanslag’ - om de islamitische terroristen volledig uit te schakelen die deze verschrikkelijke wreedheden plegen.”
Trump voegde eraan toe dat hij het Amerikaanse ministerie van Defensie opdracht heeft gegeven om zich “voor te bereiden op mogelijke actie”.
“Als we aanvallen, zal het snel, meedogenloos en doeltreffend zijn, precies zoals de terroristische schurken onze geliefde christenen aanvallen. WAARSCHUWING: DE NIGERIAANSE REGERING MOET SNEL HANDELEN!”
De toon laat geen ruimte voor twijfel: de Verenigde Staten dulden geen passiviteit meer tegenover het massale geweld tegen christenen in Afrika.

De vergeten oorlog tegen christenen

Nigeria is al jaren een brandhaard van religieus geweld. In het noorden en midden van het land worden kerken aangevallen, dorpen platgebrand en gelovigen vermoord door islamitische terreurgroepen als Boko Haram en ISWAP. Volgens mensenrechtenorganisaties zijn de afgelopen tien jaar tienduizenden christenen vermoord.
De Nigeriaanse overheid reageert telkens te laat of helemaal niet. Veel lokale bestuurders durven niet op te treden uit angst voor escalatie of vanwege corruptie.
Trump, die tijdens zijn eerste presidentschap al waarschuwde voor de vervolging van christenen wereldwijd, maakt nu duidelijk dat Amerika niet langer zal toekijken.

Amerika als beschermer van het geloof

Trump’s boodschap past in zijn bredere wereldbeeld: de Verenigde Staten als beschermer van westerse waarden en het christelijke erfgoed. Waar Europese leiders wegkijken, spreekt Trump het onuitgesproken uit.
Hij koppelt moreel leiderschap aan daadkracht. Waar Brussel en Den Haag eindeloze vergaderingen houden, zegt Trump ronduit:
“Wij beschermen onschuldige mensen. Als hun eigen regering dat niet doet, doen wij het.”
Of het werkelijk tot militair ingrijpen komt, is onduidelijk, maar de toon is gezet.
🟥 DDS zal blijven benadrukken wat de mainstream niet wil horen: Nederland wil verandering, geen voortzetting van D66- en GroenLinks-beleid. ❤️ Steun ons werk vandaag nog via dds.backme.org of direct op NL95 RABO 0159 0983 27 t.n.v. Liberty Media. Want de waarheid mag nooit verdwijnen achter de Haagse façade.

Europa zwijgt - en dat is het echte schandaal

De reactie uit Europa is, zoals zo vaak, oorverdovend stil. Geen verklaring uit Brussel, geen verontwaardiging van de Europese Commissie, geen Kamerdebat in Den Haag. De vervolging van christenen is een onderwerp dat in de westerse politiek nauwelijks nog genoemd mag worden.
De EU en ook Nederland blijven miljarden aan ontwikkelingshulp overmaken aan regimes die christenen niet beschermen. Het is een vorm van morele lafheid die Trump feilloos blootlegt.
Terwijl kerken in Nigeria in brand vliegen, discussiëren Europese politici liever over stikstof, klimaatdoelen en quota voor diversiteit.

Nigeria onder druk

De waarschuwing van Trump is geen loze dreiging. Nigeria is zwaar afhankelijk van Amerikaanse steun, zowel economisch als militair. Als die wordt stopgezet, komt het land in grote problemen.
Volgens Amerikaanse bronnen is de boodschap in Abuja “zeer serieus genomen”. De regering zou al crisisoverleg hebben gevoerd over mogelijke maatregelen tegen de terreurgroepen in het noorden.
Trump heeft duidelijk gemaakt dat het Westen eindelijk grenzen moet stellen:
“Wie christenen vermoordt, kan niet rekenen op hulp van de Verenigde Staten.”

Een harde boodschap - maar moreel juist

Trump’s woorden zijn ongewoon fel, maar moreel volkomen helder. Het Westen heeft jarenlang gezwegen terwijl miljoenen gelovigen in Afrika, Azië en het Midden-Oosten werden vervolgd. De reden? Politieke correctheid en angst om de daders - vaak islamitische extremisten - bij naam te noemen.
Trump doorbreekt die stilte. Hij noemt de dingen bij hun naam en legt het morele kompas weer op tafel: vrijheid van geloof is geen luxe, maar een fundament van beschaving.

Eindelijk een leider die de christenen niet vergeet

De waarschuwing aan Nigeria is meer dan diplomatie. Het is een statement dat de tijd van wegkijken voorbij is. Terwijl Europa zich druk maakt om bureaucratische klimaatplannen, spreekt Trump over mensenlevens - over dorpen, gezinnen en kinderen die elke week slachtoffer worden van terreur.
Zijn boodschap is glashelder:
“Stop het moorden op christenen. Bescherm onschuldige mensen. Of Amerika grijpt in.”
In een wereld die moreel verdwaald lijkt, is het opnieuw Donald Trump die zegt wat niemand anders durft te zeggen.
🟥 DDS zal blijven benadrukken wat de mainstream niet wil horen: Nederland wil verandering, geen voortzetting van D66- en GroenLinks-beleid. ❤️ Steun ons werk vandaag nog via dds.backme.org of direct op NL95 RABO 0159 0983 27 t.n.v. Liberty Media. Want de waarheid mag nooit verdwijnen achter de Haagse façade.
Ga verder met lezen
loading
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten

Loading