Het nieuws is knettergek: de Europese Commissie wil dat er al vanaf begin 2027 een verbod komt op Russisch vloeibaar aardgas (lng). Een maatregel die niet voortkomt uit gezond verstand of Europese belangen, maar simpelweg omdat president Donald Trump erop aandrong. Natuurlijk is dit in
Amerika’s belang. De VS leveren zelf steeds meer lng en zien een gouden kans om Europa volledig afhankelijk te maken. Maar voor ons, Europeanen, is dit beleid rampzalig.
Europa snijdt in eigen vlees
Feit: Europa importeerde in de eerste helft van dit jaar nog altijd voor 4,5 miljard euro aan Russisch lng. Dat
gas is niet zomaar te vervangen. Alternatieven zijn duurder, minder betrouwbaar en vaak afhankelijk van verre transportlijnen.
Brussel zegt stoer: “We zetten
Rusland verder onder druk.” Maar de realiteit is dat dit besluit onszelf direct raakt:
- Hogere energieprijzen voor gezinnen en bedrijven.
- Minder leveringszekerheid, zeker in koude winters.
- Meer afhankelijkheid van de VS, die ons gas tegen woekerprijzen verkopen.
Met andere woorden: Brussel straft niet Moskou, maar ons eigen volk.
🟦 DDS zegt wat de mainstream verzwijgt: Brussel voert blind de agenda van Washington uit, en jij betaalt de rekening. Wil jij dat wij dit blijven ontmaskeren? Steun ons dan.
👉 Doneer via https://dds.backme.org of maak een bedrag over naar NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media. Trump’s belang ≠ ons belang
Laten we eerlijk zijn: Trump doet precies wat een Amerikaanse president moet doen - vechten voor de belangen van de VS. Hij wil dat Europa stopt met Russisch gas zodat Amerika meer kan leveren. Slim, voor Amerika.
Maar waarom volgt Brussel dit slaafs? Het is niet de taak van de EU om de belangen van Washington te dienen. Het is de taak van de EU om de belangen van Europeanen te beschermen. En die belangen zijn zonneklaar: betaalbare en stabiele energie, onafhankelijkheid en economische zekerheid.
De hypocrisie van Brussel
Brussel roept dat dit verbod Rusland zou verzwakken. Maar tegelijk zien we dat Rusland met een schaduwvloot en deals met Azië prima alternatieven vindt. Het Kremlin raakt dit verlies, maar Europa raakt zichzelf nog harder.
Terwijl Russische schepen olie blijven exporteren, moeten Europeanen straks nóg dieper in de buidel tasten om gas te kopen bij… jawel, Amerikaanse leveranciers.
Genoeg is genoeg
Dit plan is geen sanctie tegen Rusland. Dit plan is zelfsabotage. Het maakt Europa zwakker, armer en afhankelijker.
Het is volkomen logisch dat Trump dit wil. Maar het is volkomen krankzinnig dat Brussel dit blind uitvoert. De EU hoort te kiezen voor Europeanen, niet voor Washington.
🟥 Vind jij dat DDS van waarde is — omdat wij de waanzin van Brussel blootleggen en durven te zeggen dat dit beleid onze burgers kapotmaakt? Steun ons dan nú.
👉 Ga naar https://dds.backme.org of doneer direct via: NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media.