Afbeelding gemaakt met ChatGPT van OpenAI

Harderwijk grijpt eindelijk in: overlast AZC loopt uit de hand

Immigratie12 jul , 6:29
De maat is vol in Harderwijk. Na weken van incidenten – waaronder een steekpartij, mishandelingen en dreigende conflicten met omwonenden – grijpt de gemeente eindelijk in bij het zwaar overlastgevende asielzoekerscentrum aan de Graaf Ottolaan. De burgemeester, het COA en de politie hebben nieuwe maatregelen afgekondigd, waaronder strengere beveiliging, overplaatsingen en locatieverboden.
Maar waarom duurde dit zo lang? En waarom wordt dit soort gedrag überhaupt nog getolereerd?
👉 Geen linkse intimidatie aan Nederlandse universiteiten. Stop de Hamasprotesten! Academici ondersteunen terreursympathisanten en joodse studenten worden gejaagd. De maat is vol. ✍️ Teken vandaag nog deze petitie en laat je stem horen

Geweld, intimidatie en chaos: wat er écht gebeurt in de buurt van het AZC

De incidenten liegen er niet om. Een steekincident op 8 juli tussen een AZC-bewoner en een bezoeker van buitenaf, mishandeling door een minderjarige asielzoeker, herhaaldelijke geluidsoverlast, omwonenden die worden geconfronteerd met dreiging en overlast, en bezoekers die over de hekken klimmen.
Wie dit leest, zou denken dat het hier gaat om een probleemwijk in een grote stad. Maar dit is Harderwijk. Een gewone gemeente die nu in rep en roer is vanwege een opvanglocatie die totaal uit de hand is gelopen.
En dan komt het COA weer met de standaardreactie: “We nemen maatregelen.” Maar pas na wekenlange ellende, en pas nadat het zo uit de hand liep dat zelfs de lokale media er niet meer omheen konden.

Politiek correct wegkijken heeft dit veroorzaakt

Het echte probleem? Jarenlange politieke lafheid. Gemeenten, provincies en landelijke bestuurders die AZC’s blijven opleggen aan woonwijken, zonder de buurt iets te vragen. En als er dan overlast ontstaat? Dan zijn het “incidenten”. Of “jongeren met problemen”. Of erger nog: de schuld van de omgeving die ‘niet inclusief genoeg’ is.
Maar de feiten zijn keihard:
  • De bewoners van het AZC veroorzaken overlast.
  • Bezoekers van buitenaf komen het terrein op en zorgen voor escalatie.
  • Minderjarige asielzoekers gaan op de vuist.
  • En de gewone burger? Die zit met de brokken.
En als je daar iets van zegt, word je weggezet als ‘xenofoob’ of ‘hardvochtig’.
Dat frame is nu volledig onderuit geschoffeld. Harderwijk laat zien dat het probleem niet bij de burger ligt, maar bij een falend asielbeleid dat elke controle kwijt is.

Uithuisplaatsing als maatregel? Waarom niet gewoon uitzetting?

Wat gebeurt er met de betrokkenen? Sommigen worden overgeplaatst. Eén naar een HTL-locatie met strengere regels. Anderen krijgen een locatieverbod of worden verplaatst naar een ander AZC.
Maar de vraag is: waarom worden deze overlastgevers niet gewoon Nederland uitgezet? Als je hier aankomt en je steekt iemand neer, dan hoor je je verblijfsrecht direct kwijt te zijn. Geen tweede kans, geen opvang elders, geen verplaatsing naar een ‘strengere locatie’. Gewoon: vertrek.
Maar nee, in het Nederland van 2025 schuiven we de overlast gewoon door naar de volgende gemeente. Zodat het probleem blijft, alleen de plek verandert.
👉 Geen linkse intimidatie aan Nederlandse universiteiten. Stop de Hamasprotesten! Academici ondersteunen terreursympathisanten en joodse studenten worden gejaagd. De maat is vol. ✍️ Teken vandaag nog deze petitie en laat je stem horen

Tijd voor harde keuzes: geen opvang zonder veiligheid

De inwoners van Harderwijk zijn klaar met het asielcircus. Zij willen veiligheid. Rust. Geen sirenes, geen politieauto’s, geen camera’s bij hun voordeur. En zeker geen excuses meer van bestuurders die het allemaal “zo complex” vinden.
Nederland moet opnieuw gaan kiezen: voor haar burgers. Niet voor overlastplegers. Niet voor politieke correctheid. Niet voor bestuurlijk wegkijken.
Wat Harderwijk nu doet is laat – maar beter laat dan nooit. De rest van Nederland moet dit voorbeeld volgen. En liefst nog: een stap verder gaan.
Geen opvang meer zolang er geen grip is. Geen verblijfsstatus voor mensen die geweld gebruiken. En géén plaats voor wie onze gastvrijheid misbruikt. Punt.
Ga verder met lezen
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten
18 Reacties