Foto: Portrait Factory / De Dagelijkse Standaard

Kabinet Schoof toont eindelijk ruggengraat: Israëlische ministers persona non grata

Midden-Oosten29 jul , 5:46
Het kabinet onder leiding van Dick Schoof heeft maandagavond een belangrijke stap gezet: twee extremistische ministers van de Israëlische regering zijn tot persona non grata verklaard.
Bezalel Smotrich en Itamar Ben-Gvir – bekend om hun rabiate oproepen tot etnische zuivering en hun aanwakkering van geweld door kolonisten – zijn niet langer welkom in Nederland. Een krachtig en terecht signaal van een kabinet dat nu eindelijk, na jaren van laf wegkijken, het lef toont om op te komen voor internationale rechtsorde en humaniteit.

Gaza: een beschavingstoets die Israël keihard faalt

De situatie in Gaza is mensonterend. Kinderen sterven van de honger, de ziekenhuizen liggen in puin, en hulp komt nauwelijks door. De VN noemt het inmiddels een "catastrofe", maar de Israëlische regering blijft de blokkade handhaven en militaire acties uitvoeren zonder onderscheid.
In die context is de actie van het Nederlandse kabinet – waarbij minister Veldkamp van Buitenlandse Zaken (NSC) de Israëlische ambassadeur persoonlijk op het matje riep – niet alleen symbolisch, maar noodzakelijk.
De lijn is helder: wie systematisch mensenrechten schendt, is hier niet welkom. En dat geldt zéker voor figuren als Smotrich en Ben-Gvir, die in woord én daad verantwoordelijk zijn voor een sfeer van wetteloos geweld op de Westoever en in Gaza.
🟦 DDS krijgt geen cent van de overheid of het kartel. We leven van donaties van trouwe lezers zoals jij. 👉 Doneer via https://dds.backme.org – dan krijg je ook nog eens elke dag een exclusieve column in je inbox die we niet op DDS kunnen publiceren. 💶 Of maak een bedrag over naar NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media.

🇪🇺 Nederland neemt voortouw in verdeeld Europa

Hoewel de EU als geheel nog aarzelt – met landen als Duitsland en Hongarije die liever Israël de hand boven het hoofd houden – gaat Nederland nu zelfstandig voorop.
De maatregelen:
  • De Israëlische ministers worden als ongewenst geregistreerd in het Europese SIS-systeem.
  • Nederland pleit voor opschorting van handelsvoordelen.
  • Het Horizon-programma (wetenschappelijke samenwerking) wordt gepauzeerd.
  • De import van goederen uit bezette gebieden komt mogelijk onder restrictie.
Een sterk en principieel signaal dat hopelijk andere landen zal inspireren om hun zwijgen te doorbreken.

Morele helderheid is nodig – ook als het moeilijk is

Veel mensen, ook in rechtse kring, hebben moeite met het bekritiseren van Israël. Maar dat mag nooit een vrijbrief zijn voor etnisch geweld, voor kolonisten die huizen in brand steken, voor het doodhongeren van kinderen in Gaza.
Juist wie gelooft in beschaving, in recht, in orde – moet nu zeggen: dit gaat te ver. En ja, Israël heeft het recht zich te verdedigen tegen terreur. Maar dat recht eindigt waar massale, ongerichte collectieve bestraffing begint.
Het kabinet-Schoof verdient in deze daad steun. Want dit is geen anti-Israëlmaatregel – het is een pro-menselijkheidbesluit. En dat is iets waar we, zeker als vrije natie, pal voor moeten staan.
🟥 Als jij wilt dat DDS blijft bestaan – als tegenmacht tegen de linkse media en Big Tech-censuur – dan hebben we jouw steun nú nodig. 👉 Ga naar https://dds.backme.org of doneer direct via: NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media Help ons het tweede deel van het jaar door. Vrijheid is niet gratis.
Ga verder met lezen
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten
50 Reacties