anp300625071 1

Buitenlandminister Rusland: hoger defensiebudget wordt einde NAVO

Nieuws30 jun , 10:43
MOSKOU (ANP) - De NAVO loopt het risico zichzelf op te blazen, meent de Russische buitenlandminister Sergej Lavrov. De nieuwe veel hogere defensiebudgetten die op de NAVO-top in Den Haag zijn afgesproken, kunnen "rampzalig" uitpakken voor het bondgenootschap. Rusland zegt juist minder te willen uitgeven aan defensie, al heeft het sinds de inval in Oekraïne de uitgaven fors verhoogd.
De NAVO-landen spraken woensdag in Den Haag af dat ze binnen tien jaar 3,5 procent van hun economie in defensie willen steken. Nog eens 1,5 procent van het bruto binnenlands product zou naar ondersteunende zaken moeten gaan, zoals het oorlogsbestendig maken van infrastructuur en de wapenindustrie. Dat vraagt vele miljarden euro's extra van lidstaten, waarvan er een aantal niet zeggen te weten waar ze die vandaan moeten halen.
"Een rampzalige verhoging van het budget van NAVO-landen zal, volgens mijn schattingen, leiden tot de ineenstorting van deze organisatie", zei Lavrov maandag.
Ga verder met lezen
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten