anp280826002 1

ICE bestelt 6000 stroomschokhandschoenen ondanks kritiek

Nieuws28 aug , 3:49

Wilt u DDS vaker zien?

Stel DDS in als voorkeursbron op Google.

Voeg DDS toe op Google
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE koopt 6000 paar handschoenen waarmee agenten elektrische schokken kunnen uitdelen. Met de bestelling is 16,7 miljoen dollar (14,2 miljoen euro) gemoeid. Mensenrechtenorganisaties hadden eerder hun zorgen geuit over de aanschaf.
ICE heeft zonder aanbesteding een contract gesloten met het Amerikaanse bedrijf Compliant Technologies, blijkt uit een melding in een overheidsdatabase. De handschoenen kunnen pijnlijke elektrische schokken geven en zijn bedoeld om het vermogen van een persoon om te reageren tijdelijk te verstoren.
De Amerikaanse burgerrechtenorganisatie ACLU waarschuwt dat agenten hiermee onopvallend ernstige pijn kunnen veroorzaken. Het ministerie van Binnenlandse Veiligheid, waaronder ICE valt, noemt de handschoenen juist een middel voor "afleiding en de-escalatie".
ICE speelt een belangrijke rol in het strengere immigratiebeleid van president Donald Trump. Het optreden van de dienst leidde de afgelopen tijd tot protesten en kritiek van mensenrechtenorganisaties.
Ga verder met lezen
loading
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten

Loading