anp230826118 1

Israël dreigt met zwaardere aanvallen Gaza om gevonden vliegers

Nieuws23 aug , 21:45

Wilt u DDS vaker zien?

Stel DDS in als voorkeursbron op Google.

Voeg DDS toe op Google
JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische regering heeft gedreigd de aanvallen op de Gazastrook te intensiveren als vanuit dat Palestijns gebied nog meer drones, ballonnen en vliegers opstijgen. Vrijdag en zaterdag werden in Israël vier vliegers gevonden die vermoedelijk uit Gaza afkomstig waren. Het Israëlische leger beschouwt die voorwerpen als een bedreiging omdat die eerder gebruikt zouden zijn bij aanvallen.
Volgens het leger zijn er dit keer geen explosieven of verdachte materialen aangetroffen. Ook was er geen gevaar voor de bevolking.
Toch waarschuwt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu dat zwaardere aanvallen zullen volgen als er meer vliegers worden opgelaten. Daarbij worden ook ballonnen en drones genoemd. Ook dreigt de regering meer gebieden in Gaza te ontruimen.
Tussen Israël en Hamas geldt officieel sinds oktober 2025 een staakt-het-vuren, maar de Israëlische aanvallen op het gebied zijn niet gestopt. Meer dan 1200 mensen in Gaza werden daarbij gedood.
Ga verder met lezen
loading
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten

Loading