anp250626204 1

Nieuwe leider Colombia eist snel overgave gewapende groepen

Nieuws25 jun , 20:01

Wilt u DDS vaker zien?

Stel DDS in als voorkeursbron op Google.

Voeg DDS toe op Google
BOGOTA (ANP/AFP) - De gekozen president van Colombia, Abelardo de la Espriella, geeft gewapende groepen in het land een maand om zich over te geven. Hij zei daarbij geen enkele concessie te zullen doen.
De 47-jarige rechtsradicale De la Espriella is leider van de partij Verdedigers van het Vaderland en wil gewapende groepen desnoods met geweld uitschakelen. In zijn eerste toespraak sinds zijn verkiezingswinst woensdag werd bekrachtigd, zei hij dat iedereen die buiten de wet gewapend opereert een maand heeft om de overgave te organiseren.
Hij won zondag met bijna de helft van de stemmen. Hij wordt in augustus geïnstalleerd. Hij heeft altijd de pogingen in gesprek te gaan met bijvoorbeeld ultralinkse rebellen gehekeld. Colombia wordt geteisterd door allerlei gewapende criminele groepen, onder meer van voormalige linkse rebellen die de 'narco-guerrilla' worden genoemd.
Ga verder met lezen
loading
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten

Loading