anp240625217 1

Paul wil leerplichtige leeftijd naar 4, hoe wordt nog onderzocht

Nieuws24 jun , 18:19
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Mariëlle Paul (basisonderwijs) wil de leerplichtige leeftijd verlagen van 5 naar 4 jaar. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft ze dat er nog veel moet gebeuren om dat mogelijk te maken.
Een van de punten die de VVD-bewindsvrouw noemt is dat er al een lerarentekort is en dat voor meer leerlingen ook meer leraren nodig zijn. Ook moet worden onderzocht hoe vaak 4-jarige kinderen momenteel naar school gaan. Volgens de staatssecretaris zijn ook de wachtlijsten bij het speciaal onderwijs een probleem.
Het is nu zo dat kinderen vanaf hun 4e ingeschreven kunnen worden op een basisschool. Dan kunnen ze al naar school, maar dat hoeft nog niet en ook geen vijf dagen per week. Veel 4-jarigen zullen volgens Paul maatwerk nodig hebben het eerste jaar en dat kost ook weer tijd en geld.
De staatssecretaris wil de leerplicht verlagen, om kinderen meer mogelijkheden te geven zich te ontwikkelen.
Ga verder met lezen
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten