anp050826011 1

VS trekken visum Braziliaanse ambassadeur in Washington in

Nieuws05 aug , 1:16

Wilt u DDS vaker zien?

Stel DDS in als voorkeursbron op Google.

Voeg DDS toe op Google
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben het visum van de Braziliaanse ambassadeur in Washington ingetrokken, meldt een functionaris van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Het besluit betekent niet dat de Braziliaanse ambassadeur het land wordt uitgezet, aldus de functionaris.
De Amerikaanse stap lijkt een reactie op het Braziliaanse besluit van vorige maand om geen visa te verstrekken aan twee Amerikaanse functionarissen die met Braziliaanse verkiezingsautoriteiten wilden spreken. Brasilia weigerde de visa nadat de rechtse presidentskandidaat Flavio Bolsonaro beweringen had gedaan over de onveiligheid van het elektronische stemsysteem in het land.
Een Braziliaanse diplomatieke bron zei dat het besluit de Amerikanen visa te weigeren was genomen vanwege het "risico van politieke exploitatie". Flavio's vader, oud-president Jair Bolsonaro, is een bondgenoot van de Amerikaanse president Donald Trump, die in eigen land blijft beweren dat grootschalige fraude hem de verkiezingsoverwinning in 2020 kostte.
Ga verder met lezen
loading
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten

Loading