anp280525091 1

Zelensky: 50.000 Russen aan de grens, wil in gesprek met Poetin

Nieuws28 mei , 9:34
KYIV (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky 50.000 militairen klaarstaan in de buurt van de Oekraïense regio Soemy. Dat zou erop kunnen duiden dat er een nieuw offensief dreigt. Zelensky herhaalde ook dat hij met de Russische president Vladimir Poetin in gesprek wil, eventueel samen met Donald Trump.
Rusland concentreert zich volgens de Oekraïense president vooral op Koersk, om de Oekraïners die daar nog zitten te verdrijven. De Russen zouden daar ook voorbereidingen treffen om Soemy binnen te trekken en een bufferzone op te bouwen. Zelensky gaat ervan uit dat Rusland een zone van zo'n 10 kilometer wil vestigen.
Zelensky herhaalde ook dat hij wil praten over vrede, zoals de VS van hem verwachten. "Als Poetin niet kan leven met een bilateraal overleg, of als iedereen een trilaterale ontmoeting wil, maakt mij dat niet uit. Ik ben bereid tot iedere opzet." Zo'n trilateraal overleg zou dan naast Poetin met Trump zijn.
Ga verder met lezen
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten