Foto: Orange Pictures / Shutterstock.com

Bedreigers van Wilders keihard aanpakken: tot vier jaar cel, en terecht

Politiek11 aug , 11:30
Geert Wilders heeft opnieuw stapels brieven ontvangen van het Slachtoffer Informatiepunt. Brieven die voor elke andere politicus misschien een zeldzaamheid zijn, maar voor Wilders dagelijkse kost. En dit keer zit er eindelijk wat pit in de vonnissen: een taakstraf van 180 uur mét voorwaardelijke celstraf voor de één, en vier jaar onvoorwaardelijke gevangenisstraf voor een ander.
En laat ik het maar meteen zeggen: vier jaar? Nog steeds te mild. Mensen die politici met de dood bedreigen of intimideren, moeten jarenlang verdwijnen. Niet alleen om Wilders te beschermen, maar om een keihard signaal af te geven aan al het andere tuig dat denkt “dit kan ik ook wel even doen.”
Screenshot 2025-08-11 at 09.55.20

Wilders leeft onder permanente dreiging

Wilders zelf zegt het duidelijk: hij krijgt zóveel van dit soort brieven dat hij vaak niet eens weet om welke bedreiger het gaat – want de namen staan er niet bij. Dat alleen al is hallucinant. Geen enkel ander Tweede Kamerlid leeft zo permanent onder zware beveiliging. Geen enkel ander Kamerlid krijgt zo’n constante stroom van haat en doodsbedreigingen.
En dat al decennia lang.
🟦 DDS geeft jou het nieuws zoals het écht is – zonder meel in de mond, zonder de Brusselse praatjes. Als jij waarde haalt uit deze artikelen, help ons dan in de lucht te blijven. 👉 Doneer via https://dds.backme.org of maak een bedrag over naar NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media.

Bedreiging is terreur – en moet ook zo behandeld worden

Dit gaat niet om een boze tweet of een pittige brief. Dit gaat over doelbewuste intimidatie, vaak met dreiging van geweld of moord. Dat is niets minder dan politieke terreur. En wie daaraan meedoet, moet niet wegkomen met een symbolische straf of een beetje taakstraf.
Vier jaar cel is een begin, maar het moet veel vaker en veel zwaarder. Je pakt een dreiger op, zet hem jaren achter slot en grendel, en laat hem pas vrij als het gevaar écht weg is.

Vrijheid van meningsuiting is geen vrijbrief voor haatcampagnes

Kritiek op Wilders? Prima. Felle debatten? Nodig. Maar zodra het overgaat in bedreigen, intimideren en proberen iemand het zwijgen op te leggen, is de grens allang overschreden. Dan is het geen “meningsuiting” meer, maar een aanval op de democratie.
En een aanval op de democratie moet je met maximale kracht beantwoorden.
🟥 Vind jij dat DDS van waarde is – omdat wij dit soort verhalen brengen, omdat wij laten zien hoe onze cultuur stukje bij beetje wordt afgebroken? Help ons dan nú. 👉 Ga naar https://dds.backme.org of doneer direct via: NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media.

Hard straffen, altijd

Wilders verdient hetzelfde als elke andere volksvertegenwoordiger: de vrijheid om zijn werk te doen zonder elke dag te hoeven nadenken of hij thuiskomt. Wie die vrijheid aanvalt, hoort zijn eigen vrijheid voor lange tijd kwijt te raken.
Zonder excuses. Zonder zachte hand. Zonder slappe taakstrafjes. Keihard straffen. Altijd.
Ga verder met lezen
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten
8 Reacties