Potrait Factory / De Dagelijkse Standaard

Einde van een flater: Dick Schoof haalt opgelucht adem na 'treinramp in slow motion'

Politiek16 feb , 13:30
De vlag kan bijna uit, want de laatste week van premier Dick Schoof is aangebroken. Het experiment met de partijloze premier, die als een soort bureaucratische messias boven de partijen moest staan, is uitgelopen op een fiasco. Politiek verslaggever Mats Akkerman vat het bij Goedemorgen Nederland pijnlijk treffend samen: het was een "treinramp in slow motion". Schoof mag dan wel in het Torentje hebben gezeten, maar de harde realiteit is dat hij niets te vertellen had. "Hij was zogenaamd de baas, maar effectief gezien had hij helemaal geen macht."
Het kabinet-Schoof gaat de geschiedenisboeken in als een voetnoot, een tussenpaus die nooit echt regeerde. Volgens Akkerman was het vanaf dag één al duidelijk: "Elke coalitie is natuurlijk een gedwongen huwelijk, maar hier was het vanaf dag één niet de vraag of het zou vallen, maar wanneer het ging vallen".
Het resultaat? Een dikke onvoldoende. Je kunt immers geen wetgeving doorvoeren als je constant bezig bent met ruziemaken en lijmen. Schoof I zat er simpelweg te kort om iets te betekenen.

VVD en BBB kloppen zichzelf op de borst

Terwijl het schip zinkt, proberen de overgebleven bemanningsleden (VVD en BBB) er nog wat van te maken. Ruben Brekelmans (VVD) staat te juichen over het feit dat er nog meer miljarden naar Oekraïne zijn gegaan en dat de defensie-uitgaven omhoog zijn. Typisch VVD: trots zijn op het uitgeven van belastinggeld aan buitenlandse oorlogen.
Femke Wiersma (BBB) probeert de eer aan zichzelf te houden door te wijzen op de koerswijziging in het stikstofdossier. Laten we hopen dat het volgende kabinet dat inderdaad doorzet, want onder Schoof is er vooral veel gepraat en weinig opgelost.
Pijnlijk detail: Akkerman suggereert dat de NAVO-top en de defensie-uitgaven misschien wel juist gelukt zijn omdat Geert Wilders vertrok. Zo wordt de democratisch gekozen winnaar van de verkiezingen weer weggezet als de sta-in-de-weg, terwijl hij de enige was die op de rem trapte bij de blanco cheques voor Zelensky.
ZE WILLEN DAT WE ZWIJGEN: Steun DDS tegen de bureaucratische elite! (Artikel gaat verder onder deze oproep) Het falen van Schoof bewijst dat je Nederland niet kunt besturen met technocraten zonder mandaat. Wij blijven strijden voor échte politieke leiders die staan voor hun kiezers. Steun onze onafhankelijke journalistiek!
OPTIE 1: Via BackMe (Snel & Simpel) 👉 Klik hier: https://dds.backme.org OPTIE 2: Via uw eigen bank IBAN: NL95 RABO 0159 0983 27 t.n.v. Liberty Media Vergeet niet uw e-mailadres in de omschrijving te zetten voor toegang tot onze exclusieve 'verboden' columns! Gratis in uw inbox!

IJdelheid en dienstauto's

Was het dan alleen maar kommer en kwel voor Dick? Welnee. Frits Barend merkt op dat Schoof stiekem best genoot van de glitter en glamour. "Hij werd tenslotte bij de NAVO-top en Trump uitgenodigd," aldus Barend. Akkerman bevestigt die ijdelheid:
"Het feit dat hij op alle grote internationale momenten mag komen, vindt hij natuurlijk fantastisch".
Schoof mag nog één snoepreisje maken naar India voor een congres over AI (lekker belangrijk), en daarna is het klaar. "Je wordt met de dienstauto thuis afgezet en dan is het klaar," besluit Akkerman.
De conclusie is hard maar eerlijk: een partijloze premier werkt niet. Je hebt macht nodig, mandaat, en een achterban. Schoof had geen van drieën. Dag Dick, en kom niet terug.
WORD AANDEELHOUDER VAN HET VERZET! Wij zwaaien Schoof uit zonder tranen. Op naar een kabinet met ballen! Steun DDS!
🚀 Steun ons via BackMe: https://dds.backme.org Of maak uw bijdrage over op NL95 RABO 0159 0983 27 t.n.v. Liberty Media. PS: Zet uw e-mailadres erbij voor onze exclusieve SubStack-columns! Elke dag gratis in uw mail!
Ga verder met lezen
loading
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten

Loading