LiteHeavy / Shutterstock.com

Inflatie daalt naar 2,9 procent: Goed nieuws voor de burger, maar geen dank aan Den Haag

Politiek01 jul , 17:00

Wilt u DDS vaker zien?

Stel DDS in als voorkeursbron op Google.

Voeg DDS toe op Google
Het is een vertoning die we vast en zeker weer gaan zien tijdens de wekelijkse persvoorlichtingen vanuit Den Haag: de inflatiecijfers dalen en de coalitie zal ongetwijfeld proberen om dit te presenteren als het grote succes van hun eigen economische stuurmanskunst. Maar wie de harde feiten nuchter analyseert, ziet direct dat de politieke elite in de verste verte part noch deel heeft aan deze ontwikkeling. Volgens de nieuwste snelle raming van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) zijn de consumptieprijzen in de maand juni minder hard gestegen dan een maand eerder. De inflatie kwam afgelopen maand uit op 2,9 procent, waar deze in mei door de hoog opgelopen brandstofprijzen nog 3,5 procent bedroeg. Een welkome verlichting voor de portemonnee van de hardwerkende burger, maar dit succes is volledig te danken aan verschuivingen op het wereldtoneel ver buiten onze landsgrenzen.

Wereldmarkt bepaalt de prijs aan de Nederlandse pomp

De daling van het inflatiepercentage heeft een overduidelijke, tastbare oorzaak: de brandstofprijzen zijn gedaald dankzij geopolitieke ontwikkelingen in het Midden-Oosten. In de maand mei schoot de inflatie in ons land nog onbarmhartig omhoog omdat de olieprijs wereldwijd explodeerde als direct gevolg van de oorlog in die regio.
De vitale Straat van Hormuz was destijds maandenlang grotendeels gesloten, wat de internationale olietoevoer effectief wurgde en de tarieven door het dak joeg. Op het absolute dieptepunt van deze crisis betaalden handelaren op de wereldmarkt bijna 120 dollar voor een vat Brent-olie.
Inmiddels is de situatie op de maritieme handelsroutes weer iets versoepeld. Er varen momenteel weer wat meer schepen door de strategische zeestraat dan in de afgelopen periode het geval was.
Hoewel het bereikte bestand tussen Iran en de Verenigde Staten uiterst fragiel blijft, heeft deze internationale ontspanning er wel voor gezorgd dat de olieprijs de afgelopen week is teruggezakt naar het niveau van voor de oorlog. Dat - en louter dat - is de ware reden waarom de inflatie in juni is afgezwakt tot 2,9 procent.
VECHT MEE TEGEN HET PARTIJKARTEL: STEUN DE DAGELIJKSE STANDAARD EN DONEER NU! (Artikel gaat verder onder deze oproep)
De gevestigde orde en het linkse partijkartel doen er alles aan om onafhankelijke rechtse stemmen te smoren, te censureren en monddood te maken. Wij buigen niet voor de Hilversumse mores, weigeren ons te conformeren aan de deugcodes und blijven de rauwe, ongecensureerde waarheid opschrijven. Maar om deze frontale strijd vol te kunnen houden tegen de met miljoenen gesubsidieerde staatspers, hebben we jóuW hulp keihard nodig!
Laat het kartel niet winnen en steun onze onafhankelijke journalistiek met een directe financiële donatie. Elke euro is een rechtstreekse klap in het gezicht van de deugelite en helpt ons om de barricaden op te blijven gaan.
🔗 Doneren kan veilig en rechtstreeks via bankoverschrijving:
IBAN: NL95RABO0159098327
T.n.v.: Liberty Media
Samen trekken we de grens tegen de totale hypocrisie!

Den Haag heeft geen invloed op de Straat van Hormuz

Het is de bekende, vermoeiende reflex in de politieke hoofdstad: de loodzware lasten en de torenhoge inflatiegolven worden door bewindspersonen steevast afgewenteld op "externe factoren" waar de overheid zogenaamd machteloos tegenover staat. Maar zodra de internationale markt meezit en de cijfers toevallig groen uitslaan, staan de ministers vooraan om de complimenten voor het "succesvolle beleid" in ontvangst te nemen. Laat u dus absoluut niets wijsmaken door ronkende Haagse verhalen over effectieve koopkrachtmaatregelen of geslaagde economische interventies.
Als de Straat van Hormuz morgen door een hernieuwd conflict weer volledig op slot gaat, schieten de prijzen aan de pomp direct weer omhoog en explodeert de inflatie in de ramingen van het CBS net zo hard weer mee. De harde realiteit is dat de Nederlandse burger voor zijn economische ademruimte momenteel volledig afhankelijk is van de fragiele verhoudingen tussen Washington en Teheran, en totaal niet van de visieloze beleidsnota's die op de ministeries worden geproduceerd. Het lagere inflatiecijfer is fantastisch nieuws voor de burger, maar de politieke klasse in ons land verdient er geen enkele pluim voor!
ELKE DAG RECHTS EN ONAFHANKELIJK NIEUWS: RECHTSTREEKS STEUNEN MET EEN DONATIE!
Als u wilt dat er in Nederland een vlijmscherp, rechts en onafhankelijk geluid blijft klinken dat de naïviteit van de politieke klasse en de valstrikken van het partijkartel genadeloos blootlegt, help ons dan om terug te vechten. Zonder uw directe financiële betrokkenheid worden we weggesmoord door de reguliere mediamafia. Laat ons rechtse geluid niet kapotgaan!
Maak het verschil en doe vandaag nog een donatie op onze officiële bankrekening:
  • Rekeningnummer (IBAN): NL95RABO0159098327
  • Ten name van: Liberty Media
Ga verder met lezen
loading
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten

Loading