Screenshot Sven Op 1 / X.com

Knettergek: VVD-coryfee Jorritsma wil Oranje weghouden van WK 2026 in Amerika

Politiek05 feb , 14:30
Het moet niet gekker worden in dit land. Terwijl Nederland snakt naar een beetje verbroedering en plezier, probeert de oude politieke garde dat nu alweer vakkundig de nek om te draaien. VVD-prominent en oud-minister Annemarie Jorritsma heeft bij WNL op de radio geroepen dat Nederland wat haar betreft het WK Voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten moet boycotten. De reden? Ze vindt FIFA-voorzitter Gianni Infantino maar een nare man. En Donald Trump vindt ze nog erger. "Het kan gewoon niet," aldus de liberale moraalridder.
Het is weer typisch VVD: jarenlang wegkijken als het om échte problemen gaat, maar vooraan staan met het opgeheven vingertje als er ergens een feestje gevierd kan worden. In het radioprogramma Sven op 1 ging Jorritsma helemaal los.
"We gaan toch niet naar Amerika met die Infantino en die vredesprijs?" foeterde ze. Want stel je toch voor dat er mensen zijn in machtige posities waarmee zij het oneens is! Maar om daarvoor het hele Nederlands Elftal thuis te laten? Mevrouw Jorritsma vindt het volkomen normaal, blijkbaar.
DE ELITE GUNT U NIETS! (Dit artikel gaat verder onder deze oproep) Ze reizen zelf de hele wereld over in privéjets, maar u mag geen voetbal kijken. Deze regenteske houding van de VVD-top laat zien hoever ze van de gewone man afstaan. Wij blijven dit benoemen!
👉 Klik hier en steun ons direct via BackMe: https://dds.backme.org Word lid en ontvang direct onze controversiële 'verboden' column gratis in uw inbox!

Selectieve verontwaardiging

Het argument van Jorritsma rammelt aan alle kanten. "Sommige landen mogen geen supporters meenemen. Dan moet je je echt achter de oren krabben," stelt ze.
Pardon? Waar was deze verontwaardiging toen we naar Qatar gingen? Toen er stadions werden gebouwd door moderne slaven? Toen de mensenrechten daar met voeten werden getreden? Toen zat de VVD gewoon in het kabinet dat een delegatie stuurde. Maar nu het toernooi in de Verenigde Staten is - het land van de vrijheid, maar toevallig ook het land waar Donald Trump weer aan de macht is of komt - is het opeens "not done".
Het is selectieve verontwaardiging van de bovenste plank. Jorritsma gebruikt het voetbal als stok om haar eigen politieke deugpunten mee te scoren. Dat miljoenen Nederlanders uitkijken naar een zomer vol Oranje-gekte, interesseert haar geen biet.

Infantino als excuus

Natuurlijk is Gianni Infantino een dubieus figuur. De man is de personificatie van corruptie en grootheidswaan. Maar als we elk sportevenement moeten boycotten waar een dubieuze bestuurder zit, kunnen we de Olympische Spelen, de Formule 1 en het Songfestival ook wel afschaffen.
Dat Jorritsma nu opeens de moraalridder uithangt over "die vredesprijs", is lachwekkend. Het is een stok om mee te slaan. De werkelijke reden lijkt dieper te zitten: de elite in Europa voelt zich ongemakkelijk bij alles wat uit Amerika komt, zeker nu de politieke wind daar weer uit rechtse hoek waait.
Het is te hopen dat de KNVB en de politiek in Den Haag dit dwaze plan van tafel vegen. Laat Jorritsma lekker in haar eentje boycotten op de bank, maar laat het volk genieten van het spelletje.
WORD AANDEELHOUDER VAN HET VERZET! Wij laten ons plezier niet afpakken door zure oud-ministers. Sport is van ons, niet van de politiek. Steun de onafhankelijke pers!
🚀 Steun ons via BackMe: https://dds.backme.org PS: Nieuwe leden krijgen automatisch onze exclusieve SubStack-columns in de mail!
Ga verder met lezen
loading
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten

Loading