Wordt Forum voor Democratie binnenkort de grootste partij? Als we Facebook mogen geloven wel!

Volgens de peilingen moet het inmiddels wel gek lopen als Forum voor Democratie volgende week woensdag geen zetel binnensleept voor Thierry Baudet. De grootste partij worden in de Kamer is – vooralsnog! – echter nog toekomstmuziek. Buiten de kamer zijn ze echter bezig aan een enorme opmars.

Social media zijn niet meer weg te denken uit onze wereld, en hoewel veel politici vaak in hun eigen wereld lijken te leven ontkomen ook zij er niet aan. Vrijwel alle partijen hebben dan ook wel een social media-beleid waarbij campagnemateriaal wordt verspreid, positieve artikelen worden gedeeld en op andere creatieve manieren aandacht voor de partij wordt gegenereerd. Allemaal handig om een – in toenemende digitaal actieve – samenleving aan potentiële stemmers te bereiken.

Toch zijn er veel overeenkomsten met de analoge wereld. Één daarvan is dat je nog zo hard kunt schreeuwen, maar dat dat allemaal geen enkele zin heeft als je geen publiek hebt. Op social media moet je die vooral in de vorm van ‘volgers’ en ‘likes’ verwerven, zodat die mensen jouw berichten zien en, idealiter, het weer verder verspreiden onder hun vrienden. Het doel moge dus duidelijk zijn: je moet er als partij zoveel mogelijk bij elkaar harken!

Forum voor Democratie is zich daar maar al te van bewust en heeft eens gekeken naar hoeveel aanhang partijen nou zoal hebben op Facebook. En wat blijkt nou? De partij van Thierry Baudet is met meer dan 55.000 likes vrijwel de grootste partij op Facebook, groter dan ‘typische jongerenpartijen’ als D66 en GroenLinks:

Alleen – niet zo verrassend – de VVD lijkt daar met 73.000 likes nog een stevig stuk boven te zitten, maar verder heeft bijna geen enkele andere partij zoveel digitale aanhang als die van Baudet en Hiddema. Het mooiste? De groei zit er goed in, en als dit zo door blijft gaan zal ook de VVD op een gegeven moment ingehaald worden! Sterker nog: onze zuiderburen constateerden eerder als dat Forum het uitstekend doet op social media. En terecht dus, naar nu blijkt.

En ja, natuurlijk: likes zijn, helaas voor Forum voor Democratie, nog geen stemmen, en er is geen enkele reden om aan te nemen dat de resultaten op 15 maart in verhouding zullen staan tot die op Facebook. De wereld gaat echter ook na die dag door, en door nu al stevig in te zetten op een grote aanhang – en dus meer naamsbekendheid – investeert de partij uitstekend in de toekomst. Het mediakartel doet nog altijd moeite om dit soort ‘nieuwe’ partijen te negeren, dus dan is het erg handig als je Nederland direct kunt bereiken. Dat snapte Donald Trump vorig jaar al, en lijken nu steeds meer (aanstaande) politici te merken. Het lijkt in ieder geval, ongeacht de uitslag van volgende week, onvermijdelijk: we gaan nog heel veel zien van deze partij!


Waardeer jij de artikelen op DagelijkseStandaard.nl? Volg ons dan op Twitter!

In dit artikel

Wie op onze website reageert, gaat akkoord met ons huisreglement.

Reacties

25 reacties

  1. DutchDropveter

    Niets negatief over FvD maar als je advertentie ruimte inkoopt dan wordt je vaak getoond, daar hoef je geen hogere wiskunde voor gestudeerd te hebben.
    (idem geld overigens voor D66)

  2. jennifer

    Nou voor mij mogen ze mee doen als nieuweling maar de grootste?Ze zullen zich eens eerst waar moeten gaan maken wat ze werkelijk voorstellen en waar ze voor staan de komende 4jaar, daarna kan men zien of een stem op hun het waard is geweest of niet.

  3. falermaker

    Waarom publiceren jullie vrijwel alleen maar postieve nieuws over Forum voor Democratie en de PVV? Over de “linkse elite” publiceren jullie bijna alleen maar slechte nieuws. Jullie zeggen objectief te zijn, ja daaag…

    1. cmsuijkerbuijk

      Dit is nou eenmaal een rechtse site. Voor linkse leugens en propaganda moet je bij Joop zijn!

      1. toetssteen

        @suijkerbuick
        Ehm, je hebt het taalgebruik in laten zinken?

      2. nederland

        Heey Suikerbuik, hoe is het rotte appel? inderdaad deze site is een rechtse site, dat gemaakt is voor rot koppen als jij, om hun frustraties eruit te gooien.

        1. jennifer

          Het zou jou als import gast in dit land beter staan je achterlijke beledigende uitspraken voor je te houden, als er iemand hier gefrustreerd altijd is ben jij het wel. Doen alsof je een Nederlander bent maar in werkelijkheid niet meer als ook een parasieten import gast dat blijkt wel uit jou reacties hier steeds. Ook mensen met een ander denkbeeld accepteer jij niet net zo weinig als iemand met een ander geloof toch, maar wel steeds over de mensen hier heen vallen die tenminste de waarheid onder ogen durven te zien.Het bekende recept van de Islam .

          1. nederland

            Heey kk jenniffer, volgens mij hadden we afgesproken dat we niet op elkaars berichten reageren.

            Jij bent de grootste kakerlak die ik ooit op internet heb gezien, wat een rotte kop heb je zeg, krijg de kanker, jij bent te misselijk, voortaan dat mijn taal gebruik tegen jou.

        2. Peter Selie

          @nederland

          Hé kereltje ga je frustraties uiten op de hierboven genoemde sites zoals joop, je voegt hier geen toegevoegde waarde aan de discussies. Meteen het goede gevoel in het hoofd verloren na de reactie van cmsuijkerbuijk. Cognitieve Dissonantie, Het onaangename gevoel in het hoofd, welke ontstaat bij kennisname van feiten of meningen van andere reguurders die strijdig zijn met de eigen overtuiging of mening. Je misplaatste maakbaarheidsfilosofie valt hier uiteraard niet in goede aarde en jouw absoluut niet ter zake doende opmerkingen kunnen alleen een handjevol agent provocateurs en Trollen waarderen, shape up or ship out.

          1. nederland

            Weet je, ik heb je reactie niet eens gelezen, maar geniet er wel van wanneer ik je beetje aandacht besteed kk lul die je bent, dus bij deze mijn aandacht voor jou, krijg de kk

    2. Floris

      “Positieve nieuws, slechte nieuws”.

      Daar hebben we weer zo’n kansenparel die de taal niet machtig is.

      Zucht…

      1. toetssteen

        @floris e.a.
        Grinn, het viel jullie ook al op.

        1. Floris

          Je pikt ze er zó uit… 😉

      2. Beukman

        Betrapt! Floris is een alter ego van Simon Brouwenstein. Die liep immers ook altijd te zeiken over taalfouten.

    3. jennifer

      Lees jij op een links forum wel eens iets positiefs over jou genoemde partijen dan? En laten we eerlijk zijn wat voor positiefs valt er dan te melden over links, ze hebben al alles naar de knoppen geholpen in dit land, en ook daarom valt er weinig positiefs over links te melden toch. Hier speelt men niet het smerige media spelletje wat je op alle linkse site wel ziet. Ook jou mening ook al is die nog zo links kan je gerust plaatsen hier,maar dan moet je ook commentaar incasseren erop. Dat moeten wij van die linkse trollen die op deze site zitten ook. Wel zo eerlijk allemaal dan toch.

      1. Floris

        @ Jennifer: dat klopt helemaal.

        Als wij proberen, ook al is het in de meest beschaafde bewoordingen, op linkse sites als de Joop een rechts geluid ten gehore te brengen dan lopen we á la minute tegen een ban op.

        Op islamitische sites ook trouwens. Die kunnen totaal niet tegen kritiek.

    4. nick

      Je valt zo gemakkelijk door de mand! Geen Nederlander dus! En denkelijk weet je niet eens waar je fouten zitten….

      DDS is dus voor mensen die zich wel Nederlander voelen en zijn! Jij zit hier dus verkeerd. Nooit zal deze site links promoten simpelweg omdat hun denkbeelden niet deugen!
      Linkse denkbeelden zijn voor fantasten en malloten, ideologische zwevers en verdwaasde grachtengordeldieren en blijkbaar ook voor buitenlanders die een hekel aan ons land hebben maar wel parasiteren en misbruik maken van onze verzorgingsstaat waardoor deze onbetaalbaar wordt. Snap je???

    5. Adriaan

      @falermaker, is er dan ook positief nieuws te melden over links? Kom dan eens met voorbeelden?

  4. Noordoosterling

    Thierry heeft als nieuwkomer heel wat te melden !! In emmen was het ook heel inspirerend!!

  5. TZ

    De PVV pagina (met toen al bijna 30.000 leden en steeds sneller groeiend) is enige tijd geleden door Facebook offline gehaald, waarschijnlijk omdat linkse/multiculti figuren hebben lopen klagen bij Facebook. Zelfs na meermaals contact gezocht te hebben met Facebook, weigeren zij zelfs maar een antwoord te geven en/of de PVV pagina weer online te zetten. Zeker in de weken voordat de PVV pagina offline werd gehaald, waren er dagen dat er richting de 200 nieuwe likes per dag bijgeteld konden worden. En dit terwijl er geen cent reclamegeld aan is uitgegeven. Was de PVV pagina niet offline gehaald, zou deze nu waarschijnlijk bovenaan hebben gestaan… erg jammer dat het politiek correcte linkse Facebook zich met deze onzin bezig houdt…

  6. nederland

    Wat een loser, Ik kan niet wachten tot 15 maart, heerlijke gevoel, wanneer deze rot koppen zonder zetels eindigen. laat hem maar dromen. Wat deze loser niet bij verteld is dat hij duizenden euro’s betaald om zijn reacties en advertenties te laten opvallen en hierdoor dus vaker erop geklikt wordt.

    Dus grote vriend, 15 maart gaat om de echte stemmen en jouw advertenties op facebook lever jou geen zetels. Mijn stem heb je niet. Maar om ook eerlijk te zijn, ik heb geen idee op wie ik moet stemmen, ik heb drie stemmen, mij, en ouders die mij hebben gemachtigd.

    Ik wil niet op Jan lul ( jan roos ) stemmen, de rest maakt kans. Oja ook niet op Buma, zijn lach bevalt me niet.

    Iemand enig idee?

    1. nick

      Knul, je weet allang waar en op wie je gaat stemmen!
      Probeer hier geen reacties te ontlokken want we hebben je door.

      1. Nederland-op1

        @nederland, het is wel duidelijk dat jij nooit op een rechtse partij zal stemmen want dat kost uitkeringsgeld. En waarschijnlijk wordt het dan ook moeilijker om meer van jouw profiterende vriendjes naar Nederland te krijgen. En wat maakt het uit als Baudet betaald voor het laten opvallen van advertenties, denk jij dat de andere partijen geen geld uitgeven om de aandacht van de stemmer te krijgen? Wordt eens wakker man en kom met fatsoenlijke argumenten.

        En waarom noem je Jan Roos ‘Jan lul’? Omdat hij durft te zeggen wat vele mensen denken?

        1. nederland

          Hahahahahahahaha grootste grap, volgens CBR zitten ruim 90% van de pvv kiezer in de bijstand, kk debiel

  7. rosmalen53

    ben benieuwd wat er zou gaan gebeuren als DWDD niet Sylvana tegenover die Thierry had neergezet maar Geert Wilders dan zie je pas het verschil tussen 2 pers.
    Lekker aan de haal gaan met standpunten van een partij waarvan de leider al 12 jaar beveiligd word.lekker makkelijk.
    FvD is alleen maar opgericht om de PVV klein te houden.En dat partijtje van die Jan Roos ook,dat is trouwens een rasechte VVDer,zegt dus al genoeg

e-mail:

 
Ja, ik ga ermee akkoord dat Dagelijkse Standaard mij incidenteel commerciële emails stuurt.