Och gossie, wat waren ze toch in hun wiek geschoten he, toen Thierry Baudet eerder vandaag faalminister Carola Schouten (ChristenUnie) een “sluipmoordenaar van de agrarische sector” noemde.
Dat vonden ze echt niet kunnen. De minister hoorde het en liet het zelf aan haar voorbij gaan, maar de voorzitter — Khadidja Arib (PvdA) — greep wel in. Dat kan toch niet, riep ze. ‘Neem het terug!’ Dat weigerde Baudet terecht. Oh ja, nou, dan zou zij dit zien als een bewuste belediging, schoffering, van de minister. Oké, het zij zo, aldus Baudet weer.
Vervolgens kwamen álle vertegenwoordigers van de andere partijen naar de microfoon om ook een duit in het zakje te doen. Ze vonden het vreselijk wat hij zei. Verschrikkelijk. Afgrijselijk. Wat een monster! Dit kan niet!
Oh ja? Weet je wat ik pas “niet vind kunnen?” Dat dit walgelijke kabinet, met de volle steun van het partijkartel, ouderen laat sterven in verpleeghuizen, helemaal alleen. Dat dit kabinet de economie bewust vernietigt door middel van achterlijke coronamaatregelen. Dat dit kabinet boeren willens en wetens kapotmaakt vanwege de klimaatcultus. En dat dit kabinet bewust ouders de vernieling in heeft geholpen in de toeslagenaffaire.
Dát is pas ‘afgrijselijk’ en ‘vreselijk.’
Als Baudet de minister dan metaforisch een “sluipmoordenaar van de agrarische sector” noemt, dan is hij nog héél aardig bezig.
Wat een walgelijke hypocrieten zijn het toch, daar in Den Haag. Alles voor de vorm.
Misselijkmakend.

Waardeer jij de artikelen op DagelijkseStandaard.nl? Volg ons dan op Twitter!
LifeBuddy
Juist Michael . En dan mogen we de ultra sLinkse Groenlinks professor die MARTIJN knuffelt ook nog wel een keer benoemen. Maar we zijn nog Niet Klaar, met de beesten bij de naam te noemen.
EvertB
Mij is ter ore gekomen dat Baudet zich beter nóóit meer in de provincie Groningen kan laten zien.
Ontevredenen willen hem wel vergassen.
Dippaz
Ik heb al gehoord. Als die zich daar wel laat zien in Groningen dat er sluipmoordenaars klaar staan.
Petrazoveel
Spreekt voor zichzelf: ht*ps://www.rtvnoord.nl/nieuws/193546/Baudet-Niet-stoppen-met-boren-naar-gas-wel-ruimschoots-compenseren-update
Marija
@MvdG
Je hebt helemaal gelijk, wat hebben wij toch een ongelooflijk stel k-ttekoppen in de regering.
Maar Michael, wat ik persoonlijk ook heel vervelend vind, is dat STG mollie payments nog steeds niet je automatische incasso van mijn giro bij ING heeft opgezegd. Ik kan dat niet doen, dat ligt echt bij jou.
Ik kan alleen blokkeren en dan krijg ik iedere maand een bericht van ING.
Dat is toch een beetje belachelijk vind ik.
Zou je zo vriendelijk willen zijn dit nu eens voor mij in orde te maken?
Ik zou je er heel erg dankbaar voor zijn !
Vriendelijke groet van Marija.
Lugor
Het lijkt de belastingdienst wel.
Marija
@Michael VLD G.
Ik zou het op prijs stellen een reactie van u te ontvangen.
Beukman
@Marija
Men leest hier lang niet altijd mee. Ik zou er een mailtje tegenaan gooien:
redactie at dagelijksestandaard.nl
Marija
Dankjewel
Maris Copoolse
Misschien had je beter niet op het linkje in de mail moeten klikken.
🙂
Meriadoc Brandebok
T*B w*rdt niet meer bi*gestuurd of omringd door kriti*sche g*esten. Hij wordt louter omsingeld door j*knik*ers, die hem bij elke stom*iteit de lofzangen toezwaaien. Als gevolg daarvan is hij volledig *ntspoord. Elke week zegt hij wel weer iets stu*ide, of het nou over de be*vingen, G*S of de minister gaat. Aangezien er niemand is om hem te vertellen dat hij de eigen glazen ingooit, blijft hij er rotsvast van overtuigd dat dit de meest verstandige man*er is om politiek te bedrijven.
Inmiddels is de zetelwinst, waarmee de F*D zo stormachtig opkwam, overal verdampt. Nederlanders houden er niet van. En dat B* nog kiezers van CD*A en V*VD zou kunnen overtuigen op hem te stemmen is een illusie.
De partij zit in een neerwaartse spiraal en dat is T’s eigen schuld.
EvertB
De uitspraak van B*det lijkt mij geen eenmansactie. Voor aanvang van een debat heeft B*det overleg met partijgenoten o.a. over de toonzetting.
Het zal ons niet verbazen als B*det vaker in opspraak raakt wegens taalmisbruik en schofferende toonzetting.
Meriadoc Brandebok
I*k d*enk d*at B*det zijn uitlatingen z*lf bedenkt en anderen er vervolgens kritiekloos mee instemmen, bang om anders uit de partij te worden gegooid.
Stanly2000
Guus een prachtig staaltje fröbelwerk!
Meriadoc Brandebok
Ik krijg mijn teksten er met grote moeite doorheen, dus ik zit wat te fröbelen om het door de filter te krijgen.
Beukman
@Meri
Het is maar een gokje, maar wellicht probeer je ergens ” c.o.n.t.r.o.l.e” te tikken?
Meriadoc Brandebok
Daar heb ik op gecont*oleerd 😂, maar dat woord zat niet in de tekst.
Beukman
@Meriadoc
De reeks r.a.y is ook verboden.
Meriadoc Brandebok
Ah, oké, dat kan het zijn geweest.
combat le pelicule
w ï m hü t t e n
Start
@combat le pelicule: En die herken ja na twee zinnen! Hoe moeilijk kan het zijn om die psychopathische parasiet er na die twee zinnen weer af te flikkeren, of wat nog beter is, zijn reacties verwijderen!
JochemX
Ach Bokkie, als jij nou op Baudet blijft stemmen komt het vast goed.
Meriadoc Brandebok
😂
Beukman
@Meri
Yep. Baudet lijkt in dit opzicht veel op Trump, die iedereen die hem tegensprak de laan uit stuurde.
Henk Otten gaf destijds nog wat tegenwicht, maar nu die is weggevallen, mist Thierry duidelijk een stevige sparringpartner. Ik dacht niet dat zijn huidige vriendin in staat is om die rol op zich te nemen.
En dan heeft Baudet tegenwoordig ook nog zijn eigen blaadje en zijn eigen omroep. FVD is veranderd in een ouderwetse zuil. Een ongezonde situatie.
Meriadoc Brandebok
Ja, Otten trok Thierry nog een beetje naar het midden. Maar door zijn verdwijning is de FvD rap afgegleden, juist door al de dwaze uitspraken van de leider.
Original NL
Iedere mogelijkheid tot karaktermoord op Baudet grijpen de ratten in de 2e kamer aan…dus vanavond op de npo een avondvullend programma..met als onderwerp’ Baudet bezoekt chinees restaurant…is hij een pion van Xi Jinping?
Gasten zijn ervaringsdeskundige otten ( ging soms iets te vaak naar de chinees) en alle leden van d66 opdat de juiste “toonsoort” onder het volk gebracht kan worden.
Friesetrots
Schitterend, de lavendelsnuiver jaagt hoogst persoonlijk de kiezers weg..
In Groningen is hij al ongewenst persoon, ze zullen hem kielhalen na zijn uitspraken.
Met al die kleine en grote schandalen veroorzaakt door de partijleider en voorzitter is het snel gebeurt met het FvD.
ikweetwatikwil
Het is mij niet bekend dat Baudet ongewenst is in Groningen. Maar ik ben dan ook Friesland’s trots niet. Gelukkig.
Friesetrots
@ik
Wel het nieuws volgen, iets met gaswinning, bevingen en menselijk leed.
Sleipnir
Groningers hebben in grote aantallen op het communisme gestemd in het recente verleden, het is hen dus van harte gegund.
Bullshit19
Finsterwolde is niet hetzelfde als Groningen drol dat weet je best
Maurits Dekker
Bullshit19
De inwoners van Finsterwolde zijn allemaal Groningers.
combat le pelicule
Ik denk dat heel veel Friezen een bult schijten op friesetrots
C.A.Barstow
Dat zit geen woord latijn bij Michael,
honderd procent mee eens.
Stem voor de vernietiging van politiek links,
Stem FvD/PVV.
Rene van der Grijp
Het woord sluipmoordenaar werd hier duidelijk als metafoor gebruikt. Dekt het de lading: Jazeker.
Dat de “fatsoensrakkers” over elkaar heen buitelden om hun verontwaardiging te tonen geeft wel aan dat nagenoeg de voltallige 2e Kamer (op FvD en PVV na) bestaat uit hypocriete watjes die elkaar de billen wassen. Vandaar de benaming “kartel”. Arib behoort ook tot dat kartel en dat werd vandaag weer eens heel duidelijk.
De boeren worden al vele jaren genaaid en dat mag, nee moet, gezegd worden.
In dit filmpje verdedigt Baudet zich met verve. Hij heeft slechts weinig woorden nodig om de vinger op de zwakke plek te leggen. Hij is onervaren in de politiek en maakt foutjes, maar intellectueel, verbaal en moreel torent hij ver uit boven de meeste kamerleden die de grauwe middelmaat niet ontstijgen.
ht*ps://www.youtube.com/watch?v=7xdJOi_r3OE
Petrazoveel
“Hij is onervaren in de politiek en maakt foutjes, maar intellectueel, verbaal en moreel torent hij ver uit boven de meeste kamerleden die de grauwe middelmaat niet ontstijgen.”
Precies! Thierry zorgt voor een KLEURRIJK debat! Daar kan toch tegenwoordig niemand bezwaar tegen hebben?
En verder is de vorm kennelijk weer eens belangrijker dan de inhoud…..
Maris Copoolse
Ik ben het hier wel mee eens. Hij sprak over de Minister als ‘sluipmoordenaar’ van de agrarische sector en dat is een metaforische dan wel spreekwoordelijke manier van spreken.
Ik begrijp dat de Kamervoorzitter even schrok van het woordje ‘sluipmoordenaar’ maar ‘stuitend’, zoals ze het noemde, is het niet.
Inhoudelijk is het uiteraard wel gelul. Deze minister als sluipmoordenaar van de sector uitschelden slaat inhoudelijk nergens op.
Lefty
@Maris: De manier, de intimiderende ondertoon waarmee Baudet Schouten benaderde vind ik ronduit bot en onbeschoft.
Blitzkrieg
Lefty :
Quote : “@Maris: De manier, de intimiderende ondertoon waarmee Baudet Schouten benaderde vind ik ronduit bot en onbeschoft.”
Onbeschoft, een woordje? Wat de minister doet, dat is pas onbeschoft. Hoewel onbeschoft zou ik het niet willen noemen, sadistisch machtsvertoon dat is wellicht een beter term.
Meriadoc Brandebok
“Sluipmoordenaar” is geen officieel spreekwoord. Baudet gebruikt doelbewust deze term om een vijandbeeld van de minister te scheppen. Als men zegt: “de minister maakt de sector stuk” doet dat helemaal niets af aan de inhoud. En zegt men in principe hetzelfde. Maar hij gebruikt deze term dus opzettelijk. Het heeft immers een psychisch effect bij zijn aanhang: met het woord “sluipmoordenaar” is de minister gediskwalificeerd en is elk verder debat nutteloos.
Het is een weerzinwekkend kereltje. Zijn agenda is om zo veel mogelijk keet te shoppen. Ranzig gedoe.
Antihedo
Overigens is Thierry zelf de grote sluipmoordenaar van de landbouw. De stikstofdepositie is schadelijk voor de biodiversiteit. Die biodiversiteit is nodig voor de insecten. Geen insecten, geen landbouw. Het beleid dat Thierry wil is op lange termijn zeer schadelijk voor de landbouw.
combat le pelicule
Wat een onzin kraamt antihedo hier toch uit, antihedo doet net alsof wij mensen de natuur kunnen sturen..
Antihedo
Oh, dus Thierry kraamt ook onzin uit. Die heeft zelf toegegeven dat de landbouw de biodiversiteit schaadt. Hij heeft aangegeven dat hij dat niet erg vindt.
1000
Uiteraard heeft ie gelijk. Moet je eens zien hoeveel bedrijven gesloopt worden door de roverheid afgekocht met een fooi ?
De boeren krijgen een nekschot terwijl er een fors gebrek is aan voedsel wereldwijd.
Als de boer maar niet boert in Nederland maar in Polen mag wel.
knettergek
Vrijgevochten
volgens nos staat rutte superhoog in de peilingen
hoe is dat mogelijk weet iemand dat
Bullshit19
Iedereen praat tegenwoordig alleen met gelijk gezinde gelijkgezinden dus ook populisten
Blitzkrieg
Vrijgevochten :
Quote : “volgens nos staat rutte superhoog in de peilingen hoe is dat mogelijk weet iemand dat
Blitzkrieg
Vrijgevochten :
Quote : “volgens nos staat rutte superhoog in de peilingen hoe is dat mogelijk weet iemand dat”
Je geeft zelf het antwoord al… NOS!
Maris Copoolse
Hoe denkt Blitzkrieg dat de NOS uitslagen van peilingen kan beïnvloeden?
Start
Etc?
Blitzkrieg
Maris Copoolse :
Quote : “Hoe denkt Blitzkrieg dat de NOS uitslagen van peilingen kan beïnvloeden?”
NOS = NPO = De peilingen = Ollongren = censuur
Antihedo
NOS? Ik zie toch wat een politicus zegt en baseer daar mijn mening op. Wat heeft de NOS daar mee te maken?
Blitzkrieg
Antihedo : Wat jouw mening met de NOS te maken heeft, nou… ALLES!
Antihedo
Ben je nou echt zo dom of wordt je betaald te doen alsof.
Antihedo
De wetenschappers voeren het vakgebied van operationele analyse uit op hoog niveau. Rutte is slim genoeg om op het juiste moment naar de juiste deskundige te luisteren. Tevens denk ik dat de goede maximin/minimax strategieën worden toegepast. Ik zal niet gauw op de VVD stemmen maar dit doet de regering erg goed. Vergeet niet dat er achter de schermen veel meer kennis rond gaat dan wij hier zien. Thierry en Geert geven duidelijk aan dat ze er geen reet van snappen wat er achter de schermen gebeurd.
Rammstein
Onze Antiheld gelooft waarschijnlijk zijn eigen gewauwel helemaal.
Blitzkrieg
Rammstein : Onze antiheld heeft waarschijnlijk een delirium, andere verklaring kan ik er niet voor vinden.
Antihedo
En zie hier het schoolvoorbeeld van populisme. Geen idee hebben waar het over gaat en toch een grote bek. Dit is de reden waarom een referendum vaak niet werkt. Als je iets niet weet en je wil er over mee praten moet je je wel in het onderwerp verdiepen in plaats van alleen maar heel hard schreeuwen.
Antihedo
Oi Rammstein. Het is nog erger met je dan ik al dacht. Beterschap!
B. Pascal
Baudet moet beter weten: politiek is nooit op de persoon spelen. Het beleid is de moordenaar, zij het beleid maken zijn medeplichtigen. Wanneer de minister opstapt, is ze dan nog een sluipmoordenaar?
Nee, dus hij had beter kunnen zeggen. Het beleid is een sluipmoordenaar, en zij die het beleid schrijven, zullen nimmer vrij van schuld zijn tot hun dood toe. Het ondermijnd de overheid als geheel.
Bullshit19
Met een t !!
Blitzkrieg
B. Pascal :
Quote : “Wanneer de minister opstapt, is ze dan nog een sluipmoordenaar?”
Ja natuurlijk, het zit in haar karma en zal haar en leven lang achtervolgen.
Fortiori
De artiest in Baudet kwam naar boven. Hij wil geen rol in het politieke bestel en via dit soort optreden probeert hij dat te voorkomen. Baudet is het niet.
combat le pelicule
“Dit walgelijke kabinet laat ouderen sterven in verpleeghuizen, vernietigt de econome bewust, en stort boeren in het verderf. Maar oh oh oh Baudet zei iets onaardigs.”
Ja zo kennen we Den-Haag weer natuurlijk, overigens heeft Baudet gelijk..