Het is werkelijk niet te bevatten. Terwijl duizenden inwoners van Het Hogeland jarenlang moeten vechten voor een paar duizend euro schadevergoeding door aardbevingen, wil het gemeentebestuur doodleuk €68 miljoen uittrekken voor een nieuw gemeentehuis.
Lees die zin nog een keer.
Acht-en-zestig miljoen euro. Niet voor huizen die op instorten staan. Niet voor middenstanders die kopje-onder gaan. Niet voor Groningers die al tien jaar door Den Haag en de NAM worden besodemieterd.
Maar voor een “duurzaam” kantoorpaleis met vergaderruimtes en “ontvangstvoorzieningen”. Omdat
ambtenaren niet willen reizen. Omdat vergaderingen “niet efficiënt” verlopen. En omdat het college van B&W graag “iets bijzonders wil neerzetten.”
Dit is niet bestuur. Dit is bestuurlijke waanzin.
Niemand wil dit – maar het gebeurt toch
(Artikel gaat verder onder deze oproep)
👉 Steun DDS in de strijd voor een écht rechts Nederland!
Rekeningnummer: NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media
✅ Doneer direct via BackMe en ontvang elke dag een gratis column in je inbox (die we niet op DDS konden publiceren omdat die te controversieel was)
Link: https://dds.backme.org Inwoners zijn woest. Terecht. De petitie tegen dit prestigeproject is al drieduizend keer ondertekend. Mensen voelen zich verraden. Bedrogen. Bespot zelfs. Want niemand heeft hierom gevraagd. Niet de burgers, niet de ondernemers, niet de vrijwilligers die hun dorpen draaiend houden.
Wat het extra schrijnend maakt? De gemeente Het Hogeland ontstond in 2019 uit een fusie van vier gemeenten. Bij die fusie werd beloofd dat er in meerdere kernen gemeenteloketten zouden blijven. Maar die belofte is inmiddels – zoals zo vaak in de politiek – door de papierversnipperaar gehaald.
Het gevolg: dorpen raken alles kwijt. De bank. Het politiebureau. De bakker. En nu ook nog het gemeentehuis. En wat krijgen ze ervoor terug? Een megalomaan kantoorgebouw in Winsum waar je als inwoner uit Roodeschool drie kwartier voor moet reizen.
‘Geen invloed op de portemonnee’ – echt? Wie gelooft dit nog?
Volgens wethouder Van Keijzerswaard (VVD) zal dit allemaal geen invloed hebben op de portemonnee van de burger. Geen hogere belastingen. Geen hogere afvalheffing. Nee hoor. Gewoon een magische 68 miljoen die uit de lucht komt vallen.
Wie gelooft dit soort sprookjes nog? Natuurlijk gaat dit ten koste van de burger. Misschien niet direct via de OZB – maar wél via het schrappen van voorzieningen, het uitstellen van onderhoud, het bevriezen van lokale subsidies.
Ondertussen wordt het hockeyveld waar dit prestigeproject moet verrijzen, gewoon weer verplaatst op kosten van de burger. Alles moet wijken voor het Grote Nieuwe Plan.
Behalve het gezonde verstand.
Stop deze waanzin – nu het nog kan
👉 Steun DDS in de strijd voor een écht rechts Nederland!
Rekeningnummer: NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media
✅ Doneer direct via BackMe en ontvang elke dag een gratis column in je inbox (die we niet op DDS konden publiceren omdat die te controversieel was)
Link: https://dds.backme.org De raad stemt op 25 juni over de locatie en de voortgang van dit project. Dat wordt de laatste kans om deze nachtmerrie tegen te houden.
Wat hier nodig is, is geen “duurzaam gebouw voor 500 man.” Wat hier nodig is, is bestuurders met gezond verstand, besef van prioriteiten, en een rechte rug.
Geen geld meer voor vergaderpaleizen. Geen luxe projecten terwijl mensen vechten voor schadevergoeding. Geen “iets bijzonders neerzetten” terwijl complete dorpen worden uitgehold.
Groningen heeft genoeg verloren. Geef de mensen terug wat van hén is. En gooi dit plan onmiddellijk de prullenbak in.