Het is de wereld op zijn kop, maar wat hadden we anders verwacht van een D66-regentes die na haar politieke falen is geparkeerd in de top van de academische wereld? Alexandra van Huffelen, voormalig staatssecretaris en nu bestuursvoorzitter van de Radboud Universiteit, heeft haar ware gezicht laten zien. In plaats van afstand te nemen van de rabiate Jodenhater en Hamas-knuffelaar Harry Pettit, valt ze minister van Onderwijs Gouke Moes (BBB) aan. Volgens Van Huffelen ging de minister "te ver" door zich kritisch uit te laten over deze radicale docent. Pardon? Een minister die opstaat tegen antisemitisme gaat te ver, maar een docent die terreur verheerlijkt moet in bescherming worden genomen? Dit interview bij WNL op NPO Radio 1 legt de rot in ons onderwijssysteem genadeloos bloot. De universiteiten zijn geen tempels van wetenschap meer, maar bolwerken van woke-activisme en Israëlhaat, bestuurd door uitgerangeerde D66-politici die de hand boven het hoofd houden van extremisten. Dat Van Huffelen het lef heeft om minister Moes de maat te nemen omdat hij ruggengraat toonde, is een gotspe van de buitencategorie.
De feiten: De omgekeerde wereld van Van Huffelen
- De speler: Alexandra van Huffelen (ex-D66), nu voorzitter Radboud Universiteit.
- De beschermeling: Harry Pettit, de docent die opstapte na ophef over zijn antisemitische en pro-Hamas uitspraken.
- Het doelwit: Minister Gouke Moes (OCW), die zich kritisch uitsprak over Pettit.
- De aanval: Van Huffelen stelt bij Sven op 1: "Hij [Moes] is te ver gegaan. Een minister en de Tweede Kamer moet zich niet uitspreken over Pettit."
De arrogantie van de macht
Luister goed naar wat ze zegt. Volgens Van Huffelen mag de gekozen volksvertegenwoordiging en de minister van Onderwijs zich niet uitspreken over een docent die studenten indoctrineert met haat. "Een minister en de Tweede Kamer moet zich niet uitspreken over Pettit," zegt ze met die typische D66-hooghartigheid.
Waarom niet, mevrouw Van Huffelen? Wordt Harry Pettit niet betaald van ons belastinggeld? Is de minister niet verantwoordelijk voor de kwaliteit en de veiligheid van het onderwijs? Als een docent zich ontpopt tot een propagandist voor een terreurorganisatie, is het de plicht van de minister om in te grijpen. Dat Van Huffelen dit framet als "te ver gaan", toont aan dat zij de autonomie van de universiteit verwart met immuniteit voor fatsoen en wetgeving.
Ze klaagt dat Moes haar niet persoonlijk heeft gebeld. "Het bijzonder is dat hij met mijzelf... daar niet op terug is gekomen," jammert ze. Ach gut, het protocol is niet gevolgd. De wereld staat in brand, Joodse studenten voelen zich onveilig, maar Alexandra is beledigd omdat ze geen telefoontje heeft gehad. Het narcisme druipt er vanaf.
🟦 Terwijl D66-bestuurders op universiteiten Jodenhaters beschermen, wordt in Den Haag de bescherming van het ongeboren leven afgebroken. Het is dezelfde morele verrotting. De elite beschermt het kwaad en valt het weerloze aan. Wij trekken een streep.
👉 Teken de petitie: Abortus is GEEN mensenrecht. Laat zien dat jouw morele kompas wél werkt. Universiteit als vrijplaats voor extremisme
Harry Pettit is geen incident. Hij is een symptoom. Onder leiding van types als Van Huffelen zijn universiteiten veranderd in linkse indoctrnatiekampen. Steun aan Hamas wordt gedoogd of zelfs toegejuicht onder het mom van 'academische vrijheid', terwijl de andere kant van het debat verguisd wordt.
Maar wee je gebeente als je een andere mening hebt. Dan is de 'veilige omgeving' ineens in gevaar. Dat Van Huffelen nu op de bres springt voor Pettit, bewijst dat zij onderdeel is van het probleem. Ze beschermt de radicalen binnen haar eigen muren tegen de terechte woede van de samenleving.
Minister Moes verdient steun
Minister Gouke Moes verdient een standbeeld. Hij durfde te doen wat zijn voorgangers (zoals Robbert Dijkgraaf) nalieten: man en paard noemen. Hij zag dat er een grens was overschreden en sprak zich uit. Dat de academische elite nu over hem heen valt, is het beste bewijs dat hij precies de juiste snaar heeft geraakt.
Als je wordt aangevallen door Alexandra van Huffelen, doe je iets goed.
Van Huffelen moet weg
Een universiteitsvoorzitter die een minister aanvalt omdat hij antisemitisme veroordeelt, is onhoudbaar. Van Huffelen laat zien dat haar loyaliteit niet ligt bij de waarheid of de veiligheid van studenten, maar bij haar ideologische vriendjes en de 'autonomie' van haar ivoren toren.
Het wordt tijd dat de bezem door de bestuurskamers van de universiteiten gaat. Zolang D66-fossielen daar de dienst uitmaken, zal de
Jodenhaat blijven woekeren. Minister Moes, houd uw rug recht!
🟥 De strijd is overal: in de politiek, in de media en op de universiteiten. De elite probeert onze waarden te vernietigen en haat te normaliseren. Wij blijven vechten voor het ware Nederland en voor het leven. Steun ons verzet.
👉 Teken HIER de petitie tegen de abortusplannen en voor een fatsoenlijke samenleving.