Miljoenen euro’s. Zóveel belastinggeld heeft de overheid het afgelopen jaar stukgeslagen op klimaatcampagnes die nauwelijks iemand ziet, begrijpt of serieus neemt. De uitkomsten van de officiële evaluaties zijn vernietigend: de boodschap komt niet aan, de gedragsverandering blijft uit en het bewustzijn neemt zelfs af. Maar het kabinet? Dat juicht. Want het gevoel dat ze “goed bezig zijn” weegt blijkbaar zwaarder dan feitelijke resultaten. We zien hier opnieuw het failliet van de klimaathysterie van het kartel, met D66 en GroenLinks als morele gangmakers en de burger als melkkoe.
1,2 miljoen voor autodelen – 0 resultaat
Neem de campagne voor autodelen. Kosten: €1,2 miljoen euro. Wat leverde het op? Precies niks. Mensen snappen nog steeds niet waarom ze hun eigen auto zouden moeten opgeven voor een gedeelde bolide die nergens beschikbaar is als je hem nodig hebt. En nog erger: niemand herinnert zich de campagne.
Weg geld. Weg impact. Maar de klimaatambtenaren in
Den Haag draaien intussen tevreden aan hun subsidiekranen.
1,8 miljoen voor energiebesparing – effect: negatief
De campagne om mensen bewuster te maken van hun energieverbruik kostte maar liefst €1,8 miljoen euro. Het resultaat? Geen enkel verschil. Niemand heeft het gevoel gekregen dat hij of zij minder energie moet gebruiken. Er is zelfs sprake van meer onverschilligheid ná de campagne.
Je leest het goed: de overheid besteedt bijna twee miljoen euro aan een boodschap die het tegenovergestelde effect sorteert. Alleen in klimaatland Den Haag kom je daarmee weg.
💥 Help DDS doorgaan met het onthullen van linkse verspilling en klimaathysterie. Steun ons via BackMe of via NL95RABO0159098327, o.v.v. ‘Donatie DDS’. Samen blijven we kritisch, onafhankelijk en fel. ‘Klimaat’ is besmet woord – en dat weten ze
Het meest schokkende onderdeel? De enige campagne die wél iets opleverde (namelijk bewustwording over het recyclen van spullen), heeft het woord ‘klimaat’ bewust vermeden. Waarom? Omdat het negatieve reacties oproept. Omdat mensen het kotsbeu zijn om doodgegooid te worden met klimaatalarmisme.
Dus wat doet de overheid? Ze besluipen de burger met vage feelgoodboodschappen over ‘bewuster leven’, maar durven niet eens meer uit te spreken waarom ze dat promoten.
Dat is geen beleid. Dat is ideologische marketing met publiek geld.
Evaluaties kosten ook weer tienduizenden euro’s
Alsof het niet genoeg is dat de campagnes zelf miljoenen kosten, laat de overheid er ook nog eens dure evaluaties op los – soms tienduizenden euro’s per stuk. Evaluaties die keer op keer aantonen dat de campagnes niet werken. En tóch gaan ze door. Want in de wereld van ambtenaren, consultants en klimaatlobbyisten is geld geen probleem – zolang het maar niet van henzelf is.
Terwijl in China de kolencentrales blijven roken…
En laten we het grotere plaatje niet vergeten: terwijl Nederland zich de vernieling in bezuinigt voor een paar tienden promille CO₂-uitstoot, worden er in China elke week nieuwe kolencentrales geopend. Maar nee, wij moeten korter douchen, de verwarming op 19 graden zetten, en onze kinderen indoctrineren met klimaatangst.
En als je daar vragen bij stelt? Dan ben je “een ontkenner”, “onwetenschappelijk” of “gevaarlijk”.
💥 Help DDS doorgaan met het onthullen van linkse verspilling en klimaathysterie. Steun ons via BackMe of via NL95RABO0159098327, o.v.v. ‘Donatie DDS’. Samen blijven we kritisch, onafhankelijk en fel.