Afbeelding gemaakt met Shutterstock AI

Rellen Beverwijk en Heemskerk: scholen weer open, maar angst onder kinderen blijft

Binnenland15 sep , 17:30
De middelbare scholen in Beverwijk en Heemskerk zijn maandagochtend opnieuw opengegaan, nadat ze vrijdag halsoverkop dicht moesten vanwege rellen, dreigvideo’s en geweld door rivaliserende jeugdgroepen. Kinderen die eigenlijk gewoon les moesten krijgen, zagen AI-video’s van exploderende scholen, filmpjes van brute vechtpartijen en dreigementen over schietpartijen door hun telefoons razen. Het resultaat: paniek onder ouders en leerlingen, en uiteindelijk de rigoureuze beslissing om vijf scholen te sluiten.

Jeugdbendes zaaien angst en terreur

De onrust begon tijdens de feestweek in Heemskerk, waar twee rivaliserende groepen jongeren elkaar opzochten en het volledig uit de hand liep. Online verschenen vervolgens filmpjes waarin slachtoffers werden mishandeld en vernederd. Er werden zelfs dreigementen verspreid die zó serieus leken dat ouders hun kinderen niet meer durfden te sturen.
De politie heeft inmiddels vier arrestaties verricht, waaronder een twintigjarige die als “ophitser” wordt gezien. Ook zijn jongeren opgepakt voor wapenbezit en betrokkenheid bij mishandelingen en berovingen.
Dit gaat niet meer over puberale ruzies. Dit gaat over georganiseerde jeugdbendes die hele steden gijzelen.

Politie moet straten overnemen

Beverwijk en Heemskerk zijn inmiddels door de autoriteiten aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Dat betekent preventief fouilleren, samenscholingsverboden en een massale politiemacht op straat. De staat moet letterlijk de wijken terugveroveren op jongeren die denken dat intimidatie, wapens en geweld normaal zijn.
Maar hoe zijn we hier terechtgekomen? Hoe kan het dat scholieren niet meer veilig naar school durven, omdat ze bang zijn voor bendegeweld en digitale terreur?

Linkse wegkijkpolitiek heeft dit mogelijk gemaakt

Al jaren waarschuwen experts, ouders en journalisten dat de straatterreur onder jongeren groeit. En telkens weer doet de politiek hetzelfde: bagatelliseren, wegkijken, zachte aanpak. “Het zijn pubers, we moeten ze perspectief bieden.” Ondertussen groeien complete generaties op met de overtuiging dat geweld de norm is, en dat de overheid toch niets doet.
De situatie in Beverwijk en Heemskerk is daar een keihard bewijs van. Scholen dicht, sportclubs lamgelegd, ouders in paniek. En dit allemaal omdat een paar bendes de macht krijgen in onze straten.
🟦 DDS laat zien wat de kartelmedia liever verzwijgen: onze wijken worden onveilig gemaakt door ontspoorde jeugdbendes en falend beleid. Wil jij dat wij dit blijven blootleggen? Steun ons werk. 👉 Doneer via https://dds.backme.org of maak iets over naar: NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media.

Kinderen leren angst in plaats van vertrouwen

Op school wordt er nu met leerlingen “gepraat” over gevoelens, over fake news en over hun eigen rol bij het verspreiden van filmpjes. Natuurlijk is dat belangrijk, maar laten we niet doen alsof dit het probleem oplost.
Wat jongeren vrijdag hebben geleerd, is dat de overheid hen niet kan beschermen. Dat een school zomaar dichtgaat omdat bendes online dreigen. Dat hun dagelijkse leven in één klap kan worden verstoord door straatgeweld. Dat is de echte les die blijft hangen.

Tijd voor keihard optreden

Zolang we doorgaan met pappen en nathouden, zal dit probleem alleen maar groeien. Het is tijd voor een zero tolerance-aanpak:
  • Directe vervolging van relschoppers en ophitsers.
  • Uitzetten van jongeren met dubbele nationaliteit die zich misdragen.
  • Ouderlijk toezicht en verantwoordelijkheid afdwingen.
  • Scholen die wegkijken keihard aanspreken.
Wie het gezag niet respecteert, moet het voelen. Want anders staat binnenkort niet alleen Beverwijk, maar half Nederland onder curatele.
🟥 Ben jij ook klaar met jeugdbendes die onze kinderen terroriseren en een politiek die weigert in te grijpen? Help DDS om dit te blijven ontmaskeren en de strijd aan te gaan. 👉 Ga naar https://dds.backme.org of doneer direct via: NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media. Want wie de jeugd laat vallen, laat de toekomst vallen.
Ga verder met lezen
loading
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten

Loading