Afbeelding gemaakt met ChatGPT van OpenAI

Rotterdam: agenten neergestoken bij simpele controle – dader was 'verdacht'

Binnenland28 jul , 14:30
Het is 04.30 uur in de ochtend. Twee agenten, gespecialiseerd als hondengeleiders, doen hun werk. Ze zien een man zich verdacht gedragen op de Rochussenstraat in de wijk Delfshaven, en besluiten hem staande te houden. Niets bijzonders, zou je denken. Gewoon goed politiewerk. Maar binnen enkele seconden verandert een simpele controle in een nachtmerrie: de man trekt een mes en steekt beide agenten in hun benen.
De dader is een 24-jarige Rotterdammer. Hij is aangehouden op verdenking van poging tot doodslag. Beide agenten zijn naar het ziekenhuis gebracht.
🟦 DDS krijgt geen cent van de overheid of het kartel. We leven van donaties van trouwe lezers zoals jij. 👉 Doneer via https://dds.backme.org – dan krijg je ook nog eens elke dag een exclusieve column in je inbox die we niet op DDS kunnen publiceren. 💶 Of maak een bedrag over naar NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media

🧨 Mes op zak. Geweld bij controle. Het nieuwe normaal?

Dit soort berichten zouden het land op zijn grondvesten moeten doen schudden. Agenten die bij een simpele fouillering worden neergestoken – dat hoort in geen enkel normaal land thuis. Toch gebeurt het steeds vaker. De politie krijgt dagelijks te maken met agressie, wapens, haat en bedreigingen. En het ergste? Het kartel kijkt weg. Het establishment blijft maar wegkijken, sussen, relativeren. En ondertussen wordt Nederland stukje bij beetje onveiliger.
Het geweld tegen hulpverleners, tegen gezagdragers, tegen mensen die dit land draaiende houden – het neemt toe. Politieagenten, ambulancepersoneel, boa’s: niemand is nog veilig voor de straatterreur die politici jarenlang hebben laten gedijen in naam van “begrip” en “diversiteit”.

🔥 Steeds meer geweld, steeds minder gezag

Wat deze zaak extra wrang maakt, is dat dit plaatsvindt op klaarlichte dag – in de vroege ochtend, als het leven net op gang komt. Agenten die hun werk doen, op straat surveilleren, moeten blijkbaar vrezen voor hun leven zodra ze iemand aanspreken. Dit is niet alleen onacceptabel, dit is levensgevaarlijk voor onze rechtsstaat.
De dader had een mes in zijn broekband. Wie loopt er rond met een steekwapen om 04.30 uur? En belangrijker: waarom durft hij dit te gebruiken tegen twee agenten? Omdat het respect voor gezag volledig is geërodeerd. Omdat de overheid haar eigen mensen niet beschermt. Omdat de straffen te laag zijn, de controles te zwak, en het lef van het tuig groter is dan ooit.

🛑 Tijd voor keiharde aanpak – géén excuses meer

De politiek moet zich kapot schamen. We zijn decennialang bestuurd door partijen die laf en links waren als het om veiligheid ging. Iedere poging om stevig in te grijpen werd geblokkeerd door deugbrigades en kartelpartijen die meer bezorgd waren over de rechten van daders dan over de bescherming van onze politie.
Dat moet nú veranderen.
  • Verplicht fouilleren in risicowijken.
  • Maximale straffen voor geweld tegen hulpverleners.
  • Landelijke messenverboden met echte handhaving.
  • En stop met het pamperen van daders: wapenbezit? Dan keihard zitten.
🟥 Als jij wilt dat DDS blijft bestaan – als tegenmacht tegen de linkse media en Big Tech-censuur – dan hebben we jouw steun nú nodig. 👉 Ga naar https://dds.backme.org of doneer direct via: NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media Help ons het tweede deel van het jaar door. Vrijheid is niet gratis.
Nederland moet weer van óns worden. Van burgers, van orde, van fatsoen. Niet van het mes, niet van het geweld.
Ga verder met lezen
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten
15 Reacties