Screenshot Plaats Delict

Schokkend: criminelen plunderen hospice Ermelo – meer dan ton verdwenen

Binnenland05 sep , 16:30
Sommige misdrijven zijn zo schokkend, dat je je afvraagt of er nog grenzen bestaan. In Ermelo hebben twee mannen de rekening van een hospice leeggeroofd. Het gaat om meer dan 100.000 euro – geld dat bedoeld was om de laatste levensfase van terminaal zieke mensen dragelijker te maken. In plaats daarvan werd het gespendeerd aan luxe goederen in Amsterdam, Zaandam en zelfs Antwerpen.

De ontdekking: een plundering in stilte

Penningmeester Marcel Celie zag het kwaad meteen toen hij de rekening controleerde.
“Ik zag dat er betalingen waren gedaan met een bankpas van ons voor hele grote bedragen in luxe zaken,” zegt hij tegen Omroep Gelderland.
Het hospice doet normaal gesproken nooit pinbetalingen. Alles verloopt digitaal en overzichtelijk. De politie vermoedt dat de criminelen de pinpas met pincode hebben buitgemaakt via diefstal uit de brievenbus of phishing. Hoe dan ook: met één pas werd in korte tijd de hele rekening geplunderd.

Geld van de allerzwaksten gestolen

Een hospice is een plek waar mensen in hun laatste dagen of weken verblijven. Het geld dat donateurs en vrijwilligers bijeenbrengen, is er niet voor luxe en winstbejag, maar voor warmte, zorg en een waardige laatste levensfase.
Daarom is dit misdrijf extra ziekmakend. Celie zegt:
“Met dat geld zouden we dingen kunnen doen die het leven voor hen een stuk aangenamer zouden maken. En nu is het opgegaan aan luxe voor die gasten zelf.”
Het is de ultieme minachting voor menselijkheid: stelen van stervenden.
🟦 DDS geeft jou het nieuws zoals het écht is – zonder meel in de mond, zonder de Brusselse praatjes. Als jij waarde haalt uit deze artikelen, help ons dan in de lucht te blijven. 👉 Doneer via https://dds.backme.org of maak een bedrag over naar NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media.

Camerabeelden: criminelen in beeld

In het programma Plaats Delict van RTV Oost en Omroep Gelderland zijn beelden getoond van de twee mannen. Daarop is te zien hoe ze doodleuk winkel in, winkel uit gaan en zich tegoed doen aan luxe aankopen.
Alsof het niet gaat om gestolen geld van een hospice, maar om hun eigen bankrekening. Het contrast tussen hun gedrag en de bestemming van dat geld – de laatste dagen van zieke mensen – is bijna ondraaglijk.

Politieonderzoek in volle gang

De politie onderzoekt de zaak en gaat er vanuit dat de mannen via pinpasfraude of phishing toegang kregen. De beelden zijn vrijgegeven in de hoop dat iemand hen herkent. Want dit is geen ordinaire diefstal. Dit is een aanslag op het vertrouwen in goede doelen en zorginstellingen.

Dit mag niet zonder gevolgen blijven

Nederland kan veel verdragen, maar dit is een misdaad van de meest laffe soort. Stelen van terminaal zieken is niet alleen strafbaar, het is moreel verrot tot op het bot.
Deze mannen moeten snel gepakt en keihard gestraft worden. Want wie dit soort misdrijven pleegt, toont dat hij geen enkel respect heeft voor de samenleving en de meest kwetsbare mensen in ons midden.
🟥 Vind jij dat DDS van waarde is – omdat wij deze misstanden blootleggen, omdat wij pal staan voor de kwetsbaren en omdat wij weigeren weg te kijken van de rauwe werkelijkheid? Help ons dan nú. 👉 Ga naar https://dds.backme.org of doneer direct via: NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media.
Ga verder met lezen
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten
16 Reacties