Het wordt tijd dat we ons kapot schamen. Dit land glijdt af naar een niveau van waanzin waar je maag van omdraait. Neem de situatie aan de Universiteit van Amsterdam. Daar worden Joodse studenten niet alleen buitengesloten, maar zelfs ronduit met de dood bedreigd. De 23-jarige Avigail Asuss kreeg tijdens een demonstratie bij het
UvA-complex Oudemanhuispoort naar
haar hoofd geslingerd:
“Kijk uit waar je loopt, kankerzionist, we gaan je steken!”
Pardon? Dit is Amsterdam, niet een achterlijke uithoek waar middeleeuwse haat de norm is. Toch lijkt dit het nieuwe normaal te zijn geworden – en dat is om te kotsen.
Een campus vol angst
Avigail, derdejaars studente, dacht tijdens haar studie een bruisend sociaal leven op te bouwen. In plaats daarvan blijft haar vriendenkring beperkt tot andere Joodse studenten. „Ik heb op de universiteit één normale maand meegemaakt. Toen gebeurde 7 oktober, en daarna was alles anders,” vertelt ze in een interview met De Telegraaf.
Sinds de aanslagen van Hamas op 7 oktober 2023 is de wereld voor Joodse studenten op zijn kop gezet. Demonstraties, haatleuzen, doodsbedreigingen. En de universiteit? Die kijkt te vaak de andere kant op. Bang om de boel te verstoren. Slappe hap.
Studenten nemen zelf het heft in handen
Omdat er nauwelijks bescherming is, hebben Avigail en andere Joodse studenten zelf een meldpunt opgericht: L’Chaim. Een dappere stap om antisemitisme te registreren en aan te kaarten. Maar het feit dat studenten dit zelf moeten regelen, is een aanklacht tegen de instellingen die hun veiligheid zouden moeten waarborgen.
En laten we duidelijk zijn: tuig dat roept “we gaan je steken” verdient geen plek in onze samenleving. Flikker ze het land uit. En als het Nederlanders zijn: gooi ze voor jaren achter slot en grendel. Zero tolerance voor deze haatdragende onzin. Dit is geen discussie, dit is een kwestie van beschaving.
Het is toch niet te geloven? In Nederland, in 2025, moeten Joodse studenten hun keppeltje verbergen en over hun schouder kijken uit angst voor een mes in hun rug. Ondertussen lijkt de overheid meer bezig met het sussen van relschoppers dan met het beschermen van haar eigen burgers.
Het is simpel: straffen, uitzetten, universiteiten dwingen om hun rug recht te houden. Nederland moet weer een plek worden waar iedereen – ongeacht geloof of achtergrond – veilig kan studeren. Tot die tijd is dit land een schande voor zichzelf.
🟥 Vind jij dat DDS van waarde is – omdat wij dit soort partij-implosies blootleggen, omdat wij laten zien hoe principes worden verkwanseld en hoe politieke partijen hun ziel verliezen? Help ons dan nú. 👉 Ga naar https://dds.backme.org of doneer direct via: NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media.